• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
paa , slažem se

ali znaš li ti onu narodnu ''dok se nekome ne smrkne nokome nemože da svane '' ?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Mislim da če se ljudima koji žele raditi i koji su još malo poduzetni u Evropi otvoriti nove mogučnosti.
Skoro svaki dan idem u Sloveniju i nevidim baš da su ih porobili u tih par godina,a nisam čuo da je koji seljak zbog Evrope zatvorio poljoprivredno gospodarstvo.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ima jedan zanimljiv vic.

Nakon što su došli na vlast podijelili komunisti siromašnim zagorskim obiteljima zemlje što su oteli (nacionalizirali) velikim gazdama. Zagorski muži sad razbijaju glavu što da rade sa tolikom zemljom jer nikad nisu imali svoje zemlje. Počnu razmišljati... i dođu do rješenja. "Dečki znate kaj bumo; najbolše da mi ovu zemlju prodamo i onda bumo pri gazdi delali".


Pametnom dosta.
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
aj probaj shvatit da se nemože udovoljiti svima,da sam izašao glasovao bi DA a pošto se u postotak računa samo oni koji su izašli a ne svi nisam išao,pa ovako ste imali veće šanse.

Ja sam svoje dao ovoj drzavi devedest i prve godine i moja savijest je cista, medjutim na tebi je kad sutra budes cekao sina iz nekog evropskog rata u koji ce prvo zgurati nasu djecu jesi li ili nisi postupio ispravno . Pa neka ti je sa srecom !
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mi smo davno propustili ogromnu priliku da postanemo strateški važna država u ovom dijelu Europe,kad smo odbili projekt "Družba Adria"...
Nismo htjeli Ruse,priklonili smo se Amerkancima;pod čijim smo pritiskom jedino dobili GMO hranu,pa sve više i sličimo njima...
Inače,paralelno sa Europskom Unijom stvarala se još jedna tzv. "plinska unija" ili Euroazijska unija,upravo zbog te činjenice primljene su mnoge istočne zemlje u Europsku uniju,iako za to nisu bile spremne...prvenstveno mislim na Bugarsku,Rumunjsku i neke zemlje bivšeg SSSR-a...na taj način se htjelo izolirati zemlje bivše Yugoslavije i smanjiti utjecaj Rusije...
Ta pogreška je i dovela do ovakvog stanja u Eurozoni...
Euroazijsku uniju trenutno čine Rusija,Kazakhstan i Bjelorusija...u budućnosti im se planiraju priključiti Ukrajina,te još neke zemlje...interesantno je da su na čelu svih tih zemalja "diktatori" i zato mnoge države ne žele ući u takav savez...
Srbija je također dobila pozivnicu u uniju sa Rusijom i zato im se nigdje ne žuri,moći će mirno promatrati što će se dogoditi sa obje unije i odlučiti u koju će ući...
Mislim da smo mi zadnja država,koja je pristupila Europskoj Uniji i nismo baš imali nekog izbora,jer su ljudi koji upravljaju ovom državom u zadnjih dvadeset godina samostalnosti napravili od nje bogalja...
 
M

MOCO

Guest
uopće se ne trudim razmišljati o tome kako će biti! Gledam da se prilagodim datom trenutku, to za mene znači da što prije vratim kredite i skinem hipoteku sa zemlje i kuće, da djecu dobro školujem i da oni imaju IZBOR!!!

Ja baš i nemam izbora nego plivam pošteno, pa se to danas čini kao da sam budala.
Jedva čekam da postanemo članica EU i da se tržište dovede u red, jer ovo danas je sranje-mi sve moramo ispunjavati kao da smo eu, a otkupljivači rade od nas budale i nema te vlade koja ima muda reći im da se drže zakona!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znate što je meni krivo? Nije to što su penzići nas uveli u EU, nego mi krivo što nije bila Hrvatska Himna. Ako je bio pjenušac i neka tiha glazba koja je prikladnija nekom austrijskom i njemačkom dvoru, zašto nije bila Himna? Ili "povijesni" trenuci ne zahtjevaju Himnu? Odvratno.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Znate što je meni krivo? Nije to što su penzići nas uveli u EU, nego mi krivo što nije bila Hrvatska Himna. Ako je bio pjenušac i neka tiha glazba koja je prikladnija nekom austrijskom i njemačkom dvoru, zašto nije bila Himna? Ili "povijesni" trenuci ne zahtjevaju Himnu? Odvratno.

a zamisli doći jutros na kavu u kafić od nas deset,devet protiv EU, jedan za i on pobijedi, to ti je demokracija (naravno penzić)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
uopće se ne trudim razmišljati o tome kako će biti! Gledam da se prilagodim datom trenutku, to za mene znači da što prije vratim kredite i skinem hipoteku sa zemlje i kuće, da djecu dobro školujem i da oni imaju IZBOR!!!

Ja baš i nemam izbora nego plivam pošteno, pa se to danas čini kao da sam budala.
Jedva čekam da postanemo članica EU i da se tržište dovede u red, jer ovo danas je sranje-mi sve moramo ispunjavati kao da smo eu, a otkupljivači rade od nas budale i nema te vlade koja ima muda reći im da se drže zakona!
u potpunosti se slažem ,drugo nam i ne preostaje šta je gore izgubit glavu u ratu ili sad ovo sranje prožvakat takvim tvojim razmišljanjem jedino možemo naprijed ne opterečivat se nego tražit izlaz iz situacije .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Minuta tišine
 

Prilozi

  • Osmrtnica HR.jpg
    Osmrtnica HR.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 103

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
sa večinom postova se ovdje slažem
pogotovo s ovim o penzičima
ja sam se čak šalio da bi starijima od 50 godina trebalo zabranit pravo na referendum
čovjeće pa oni će pocrkat prije nego uđemo u uniju a mi neka pušimo zbog njih
prije 20 godina oni su odličivali i zato sad ova generacija puši što su oni lopovima dali vlast, idučih 20 godina opet ćemo pušit zbog njih

a što se tiće ovog vica
Ima jedan zanimljiv vic.

Nakon što su došli na vlast podijelili komunisti siromašnim zagorskim obiteljima zemlje što su oteli (nacionalizirali) velikim gazdama. Zagorski muži sad razbijaju glavu što da rade sa tolikom zemljom jer nikad nisu imali svoje zemlje. Počnu razmišljati... i dođu do rješenja. "Dečki znate kaj bumo; najbolše da mi ovu zemlju prodamo i onda bumo pri gazdi delali".


Pametnom dosta.
pa najbolje bi bilo da se vratimo u feudalizam (možda ropstvo), gdje ća nam naši vlastelini sve servirati, a mi samo radimo, nećemo ni plaču dobivat da se nebi opterečivali s njom, sve će nam to gazda dati
pa i prva bračna noč neka bude njegova, da se s tim nebi kmetovi patili:prayer:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Željko Sačić je rekao da 'indoktrinacija i manipulacija hrvatskim pukom ide do te mjere da su naše političke elite iskoristile hrvatskog mučenika, hrvatsko i sveto ime, Antu Gotovinu u propagandne svrhe, bez njegova znanja'.

'Iz njegove obitelji dolaze informacije da on nije pozvao Hrvate da podrže ulazak u EU i to će biti razlog za grubu manipulaciju. Ovaj je referendum zbog toga nelegitiman ali i nelegalan', poručio je Sačić.

...sad se svi mogu lagano na glavu postaviti...gotovo je...:finga::finga::finga:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
sa večinom postova se ovdje slažem
pogotovo s ovim o penzičima
ja sam se čak šalio da bi starijima od 50 godina trebalo zabranit pravo na referendum
čovjeće pa oni će pocrkat prije nego uđemo u uniju a mi neka pušimo zbog njih
prije 20 godina oni su odličivali i zato sad ova generacija puši što su oni lopovima dali vlast, idučih 20 godina opet ćemo pušit zbog njih

a što se tiće ovog vica

pa najbolje bi bilo da se vratimo u feudalizam (možda ropstvo), gdje ća nam naši vlastelini sve servirati, a mi samo radimo, nećemo ni plaču dobivat da se nebi opterečivali s njom, sve će nam to gazda dati
pa i prva bračna noč neka bude njegova, da se s tim nebi kmetovi patili:prayer:


Mi smo već sad kmetovi. Robujemo potrošačkom društvu. Ne treba nabrajati koliko stvari u životu nam nisu nužne ali za njima čeznemo jer ih imaju drugi oko nas i tako sve u krug. EU je smo još jedan korak dalje u tom smjeru.
Najbolji mi je onaj povjerenik za pristupanje HR u EU ili kako se već zove koji je rekao da Hrvatska pristupa u EU prvenstveno zbog osjećaja pripadnosti Europskim narodima, a tek onda zbog gospodarskih razloga. :D
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
e hebga, mene punica matirala izjavom da je glasala za eu jer joj inače nebi penzija stigla...
dakle, gospodarski razlozi su prvi! :mrgreen:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
e hebga, mene punica matirala izjavom da je glasala za eu jer joj inače nebi penzija stigla...
dakle, gospodarski razlozi su prvi! :mrgreen:
kazi joj da ce drzava sada dat za članarinu pa opet nebu dobila penziju.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
kazi joj da ce drzava sada dat za članarinu pa opet nebu dobila penziju.

gledam sad dnevnik i opravdavaju povečanje PDV
kaže, povečanje će se amortizirati povečanjem neoporezivog djela plaće i izmjenom stopa poreza, tako će zaštititi najsiromašnije slojeve
pa će tako za plaču od 20 000kn porez sada biti veći za 35kn

:madmana::madmana::madmana: ako je prosječna plača u HR 5-6000KN, znaći da večina hrvata radi za 2500-3500kn, koji potroše te novce za život, uz pdv od 25% svakom će čovjeku na tu svotu uzeti 50-60 kn više nego inaće(a da nepričam o tome kako će naši trgovci sad dići cijene za 10-15%, a ne 2 %)

ma bitno je da će plaće veće od 20 000kn imati porez veći za 35kn:supz:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
sretan nam dan ulaska u uniju sa novim cjenama goriva koje če biti još i veče uskoro:mrgreen::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
e hebga, mene punica matirala izjavom da je glasala za eu jer joj inače nebi penzija stigla...
dakle, gospodarski razlozi su prvi! :mrgreen:


punica kao čak noris :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kaj vi svi skupa zajedno mislite da se budu stvari preko noći promjenile???

Potrajalo bude to...pooooooootrajalo....
 
Na vrh