• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Švicarska vojska podiže pripravnost, pa je prošlog mjeseca provela vojnu vježbu Stabilo Due, koja vojsku priprema da može, ukoliko to bude potrebno, brzo reagirati na interne nemire ili potencijalnu navalu izbjeglica iz Grčke, Španjolske, Italije, Francuske i Portugala!

U manevrima su sudjelovali pripadnici pješaštva, ali i vojno zrakoplovstvo i specijalne jedinice.

Ministarstvo obrane Švicarske smatra kako će njezine snage narednih godina biti potrebne jer će sigurnost u zemljama, koje su trenutno primorane na štednju, drastično pasti budući da neće imati novca za vojsku.

'Ako se te zemlje više ne budu mogle braniti, situacija u čitavoj Europi će se zaoštriti', rekao je ministar odbrane Ueli Maurer vojnom časopisu Švicarski vojnik.

Načelnik Glavnog stožera Švicarske Andre Blattman namjerava poslati zahtjev za stacioniranje dodatnih 1.600 vojnika na aerodromima, industrijskim zonama i ispred međunarodnih organizacija, tvrdi Standard.

Trenutačo švicarska vojska ima 200.000 vojnika i time je, po broju stanovnika od oko osam milijuna, najveća u Europi.
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...e-pripravnost-za-euronerede.html#.UH8EFbJF8-w

Gargamel (anoniman posjetitelj)
Trajni mir i gospodarska stabilnost u Europi, mogli bi nastupiti upravo tada, kad se na Svicarsku gamad i parazite bazi Atomska Bomba, koju zasluzuju, jer je upravo u Svicarskoj leglo zmijskog kriminala i leglo pokradenog novca, iz citavog svijeta, pa tako i Njemacke, Francuske, Hrvatske. Samo donesi, nije dakle odakle je i kako je zaradjeno, tj. ukradeno. Cak je i Hitler zlato od zidovskih zubi pohranjivao u Svicarskoj, i nije bilo bitno odakle je, samo nek je zlato i para. Atomska Bomba na Svicarsku, i rijesen problem.

wwww (anoniman posjetitelj)prije 4 h
Švicarci dandanas imaju obavezu služenja vojnog roka. Za zemlju koja gaji neutralnost od doba nastanka čovječanstva. Švicarska nikad u svojoj povijesti nije imala rata na svojim prostorima nit je bila razrušena i popljačkana jer nije imala domoljuba-tajkuna, ali su zato tajkuni različitih zemalja donosili u švicarske banke pokradeni i opljačkani novac. Usput, imala je mali rat, kada su savoy-ci ušli u švicarsku tada ih je baka zalila vrelom juhom koju je upravo kuhala svom djedu i čula je nekakvu galamu ispod prozora gdje su upravo u tom trenutku dva do tri savoy-ci krenuli u osvajanje zidina, ali nisu računali na domišljatu babu. Tako je obranjena stoljetna neutralnost i oni je slave kao da su pobjedili u ne znam kakvom ratu. Danas imaju preko 200 000 vojnika, haloooo, tko tu koga!?

Kek (anoniman posjetitelj)prije 3 h
Naša vlada u tajnosti uzima miljardite kredite jer tko zna kada ćemo to vratiti sve se plaća sve se vraća HRVATSKA ĆE U BUDUĆNOSTI BITI GORA OD KOSOVA I MOLDAVIJE JA VAS SAMO UPOZORAVAM JER SAM ČUO OD NEKOGA TKO RADI U HNB I TKO JE MOJ POZNANIK DA SE POSUĐUJU OGROMNI KREDITI A DA NAROD TO NE ZNA
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Glavni razlog zašto EU nije i neće biti mjesto gdje će vladati sve veće blagostanje je novcu i načinu na koji se pojavljuje u EU. Više o tome ima ovdje: http://sites.google.com/site/financijskisustav/europska-unija

O tom problemu sa izvijestio prošlu i sadašnju Vladu i nije ih se baš nimalo zabrinulo.

http://danas.net.hr/novac/estonija-zemlju-koja-je-gospodarsko-cudo-napustaju-stanovnici

Estonija je jedna od onih zemalja koje aktualna gospodarska kriza unutar Europske Unije nije pogodila u dramatičnim razmjerima kao što je to slučaj s nekim drugim gospodarstvima pogotovo na jugu EU-a. Gospodarski rast od osam posto se međutim između ostalog može zahvaliti padu plaća i mirovina. Osim toga, od gospodarskog uzleta profitiraju uglavnom bolje obrazovani u većim gradovima poput metropole Tallinna. Izvan većih urbanih središta stanovništvo jedva sastavlja kraj s krajem.
Da li ovome treba komentar?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zeleno zagorje

Guest
NOSTRADURUS , malo prije sam poslala jednu poruku i mislim da je ispravna ti uopće nisi poljoprivredni , već političar, možda bi bilo bolje da se svi bavimo politikom možda bi više zaradili ili mogli pokrasti pa bi bili bogatiji
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
ma neka oni kontroliraju na prelazima,nemam ja ništa protiv,ali da zatvaraju poljske puteve da zemljoradnici nemogu na svoju zemlju to je baš previše.ako se boje emigranata,neka obezbjede graničnom osoblju kamere i uređaje za kontrolu,a neka ljude puste da rade.

Vjerovatno su na forumu člani, koji su i sada u toj poziciji, da imaju zemlju preko granice u EU.
Ipak Hrvatska od 2004 direktno graniči sa EU.
Pa nek ti napišu, kako to ide.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
http://danas.net.hr/hrvatska/mozda-ce-se-odrzati-novi-referendum-o-ulasku-u-eu

Mislim da je ovo samo još jedna provala. Vjerujem da Milanović nema hrabrosti da još jednom izvede ispiranje mozga i dobije pristanak za ulaz u EU po novim katastrofalno pogubnim pravilima. Jer EU je i bez tog pravila siguran put u propast. A sa ovim dodatkom je ubrzani put u bankrot.

NOSTRADURUS , malo prije sam poslala jednu poruku i mislim da je ispravna ti uopće nisi poljoprivredni , već političar, možda bi bilo bolje da se svi bavimo politikom možda bi više zaradili ili mogli pokrasti pa bi bili bogatiji

A gdje ste vidjeli da političar ide narod učiti istini o stanju u državi? Zašto sumnjate u dobru moju volju da vam proširim vidike? Ako je moj cilj bolje sutra svih nas, onda po toj definiciji sigurno nisam političar. Političari u zadnje dvije decenije uvijek rade za bolje svoje sutra. Od ovog pisanja nemam nikakve osobne koristi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/222083/Rat-u-EU-zbog-privatizacije-voda.html

Europska komisija članicama eurozone u dužničkim problemima davanje financijske pomoći uvjetuje privatizacijom vodnih resursa. Uprava povjerenika EU-a Ollija Rehna reagirala je na pitanja postavljena u otvorenom pismu vezanom za ulogu Europske komisije u nametanju privatizacije u Grčkoj, Portugalu i drugim zemljama.

Eto prave namjere EU. Da se preuzmu svi resursi na ime dugova.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/222083/Rat-u-EU-zbog-privatizacije-voda.html



Eto prave namjere EU. Da se preuzmu svi resursi na ime dugova.

Da da i još ovo...
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...ksploziju-cijena-energenata.html#.UIlYWbJF8-w

Ali gospodo nema inflacije!!! Samo poskupljuje sve na 3 x od potrošnje na osnovu naknada i direktiva. Ali nema inflacije jupi!!! Vaša kuna i dalje vrijedi, doduše manje i radit ćete za režije ali eto živjeli ste lagodno od 2000 - 2006 godine, sad ćete ispaštati do 2026.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Da da i još ovo...
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...ksploziju-cijena-energenata.html#.UIlYWbJF8-w

Ali gospodo nema inflacije!!! Samo poskupljuje sve na 3 x od potrošnje na osnovu naknada i direktiva. Ali nema inflacije jupi!!! Vaša kuna i dalje vrijedi, doduše manje i radit ćete za režije ali eto živjeli ste lagodno od 2000 - 2006 godine, sad ćete ispaštati do 2026.

Inflacija dolazi od inflacije troškova (krediti) i rasta cijene nafte. Na prvo bi mogli utjecati, ali na drugo je malo teže.
 
Z

zeleno zagorje

Guest
nostradurus kad ti čovječe radiš ili spavaš , ti si na poljoprivrednom forumu od 0 - 24
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
nostradurus kad ti čovječe radiš ili spavaš , ti si na poljoprivrednom forumu od 0 - 24

Ako neki iz Vlade govore da rade po cijele dane za naše bolje sutra, zašto to ne bi mogli i drugi. Je, kad imam vremena, malo sam na netu. Poneki put i previše. A opet, pored ove mase manipulativnih vijesti, treba biti netko tko će ukazati što je istina, a što čista laž. Jer morate znati da ima i komentatora koji zagovaraju ovakvo stanje i po forumima relativiziraju pravu istinu. Nešto iz ne znanja, nešto iz naivnosti, a tu i tamo i po zadatku.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Pitanje:da li ču se i u budučnosti moći baviti poljoprivredom kao dodatni izvor prihoda kad uđemo u EU pošto sam zaposlen i ne živim isključivo od poljoprivrede i da li gubim sva prava
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Pitanje:da li ču se i u budučnosti moći baviti poljoprivredom kao dodatni izvor prihoda kad uđemo u EU pošto sam zaposlen i ne živim isključivo od poljoprivrede i da li gubim sva prava

Bit će zanimljivo koje ćete certifikate trebati imati za to?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pitanje:da li ču se i u budučnosti moći baviti poljoprivredom kao dodatni izvor prihoda kad uđemo u EU pošto sam zaposlen i ne živim isključivo od poljoprivrede i da li gubim sva prava

Ja sam siguran da ne samo necemo smijeti baviti se poljoprivredom ,nego necemo smijeti niti zasaditi dvije sadnice rajceice za osobne potrebe, naime isto je u americi velike kompanije ne dozvole konkurenciji da im kvari posao. Iz nekog razloga sam siguran da ce se isti zakon provesti i u evropi pitanje je samo vremena kad ce nekome poceti smetati to sto ja ne kupujem ono smece od povrca iz velikih lanaca !
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma čemu takav strah,pa volio bih vidjeti onog tko bi me primorao da jedem samo iz trgovačkog lanca,nebude to samo tako prošlo kod našeg čovijeka,bude valjda i malo dobrih stvari se počelo dešavati malom pojedincu:partyman::partyman:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ma čemu takav strah,pa volio bih vidjeti onog tko bi me primorao da jedem samo iz trgovačkog lanca,nebude to samo tako prošlo kod našeg čovijeka,bude valjda i malo dobrih stvari se počelo dešavati malom pojedincu:partyman::partyman:

He he , samo mislis da nebude proslo, proci ce jednako kao i poskupljenje struje plina ili nafte , njima dosta da kazu da to evropa trazi a mi kao ovce sutimo i trpimo !
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Hrvatska kroz povijest nikad nije bila samostalna do 90-tih. Hvala bogu do 2012 dao bog do vijeka. Ali nemoze to tako, moramo u EU, da nam netko stoji nad glavom kao da nam nije bilo dosta... Nista dobro necemo dobit, HRVATSKI jezik priznat u cijelome svijetu i U EU a politicari nam govore na drugim jezicima, HRVATSKO pismo priznato u cijelome svijetu pa i U EU a na mnogobrojnim oglasima, stupovima, nazivima, se pise na stranom jeziku. Nisam politicar samo pisem sto vidim. ;)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=isnFvpuBYts[/YT]

Samo zurimo u EU pod njihov BIČ.....
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Ulazak Hrvatske u EU u ovakvoj situaciji je sigurno štetan za nas . Međutim nakon godina "samostalnosti" u kojima je vođena kriva politika od strane političara koje smo MI birali teško je krenuti novim putem ali nije nemoguće . Ova pjesma budi uspomene .
 

Najnoviji postovi

Na vrh