• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

M

MOCO

Guest
evo jedan napušeni inervju :weedman:

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet...aka_a_vlasti_ga_i_dalje_zabranju/1137198.html


iz teksta:

"" Prije svega, mislim da je EU u kolapsu i neće još dugo potrajati u ovakvom obliku. Kada toliko napuhan balon pukne, ljudi ostaju bez novca. Bez novca nema ni hrane i jedan od mogućih spasonosnih izvora bit će upravo kanabis. Uznemirila me činjenica da Hrvatska ulazi u Uniju. Bio sam u Sloveniji, i oni su pred bankrotom, a slična situacija je i u Grčkoj, Španjolskoj... A vi kupujete kartu za Titanic i idete na krstarenje. To je ludost. Pametnije bi vam bilo da legalizirate kanabis i na taj način podignete turizam na najviše razine. A umjesto takvog uspona netko iz Vlade dobiva novac sa strane i draža mu je zabrana.""
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Polako ali sigurno Codex Alimentarius nam kuca na vrata. Šta ste mislili prije 10-ak godina kad su nam tupili šta se sve ne smije ulaskom u Uniju? Nasmijali smo se i odmahnuli rukom...pa ko bi nas dotjerao u red? A vidi sad: nekako nam postaje normalno da u vlastitom dvorištu ne možeš ispeći veće količine rakije, normalno nam je i da platimo ulaznicu za berbu vrganja ili kestena... opale nas po najbolnijem mjestu: džepu, i sve nam je normalno. Tako će nam valjda biti i normalno da nas kontroliraju šta gdje imamo posađeno za vlastite potrebe...
Sjećate se Orwellove "1984", vi koji ste čitali? Onda nam je to izgledalo smiješno, još jedna u nizu SF knjiga....a vidi sad...poznato?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Polako ali sigurno Codex Alimentarius nam kuca na vrata. Šta ste mislili prije 10-ak godina kad su nam tupili šta se sve ne smije ulaskom u Uniju? Nasmijali smo se i odmahnuli rukom...pa ko bi nas dotjerao u red? A vidi sad: nekako nam postaje normalno da u vlastitom dvorištu ne možeš ispeći veće količine rakije, normalno nam je i da platimo ulaznicu za berbu vrganja ili kestena... opale nas po najbolnijem mjestu: džepu, i sve nam je normalno. Tako će nam valjda biti i normalno da nas kontroliraju šta gdje imamo posađeno za vlastite potrebe...
Sjećate se Orwellove "1984", vi koji ste čitali? Onda nam je to izgledalo smiješno, još jedna u nizu SF knjiga....a vidi sad...poznato?

Bravo Zvončice,ovo si zaista dobro navela-svi više-manje shvačamo što se događa,samo nam zdravi razum neda da sami sami priznamo da ćemo prije ili kasnije ustuknuti ili postati letargični i uzeti zdravo za gotovo plasirana rješenja za "naše dobro i bolje sutra".Stoga bih preporučila,ima li nekoga ovlaštenog- da svima koji nisu,a i nama koji jesmo-naredi da dvaputa zaredom,kako bismo bili sigurni da smo doista shvatili-pročitamo "1984".O Orwele,ti koji si iz buduće prošlosti tako dobro opisao što ćemo doživjeti,i kako ćemo živjeti,klanjam ti se i obečajem da ću te opet uzeti u ruke i upiti svako napisano slovo.Iako sam svijesna da je kasno.

Jedina nada je čitanje knjiga i učenje ih napamet-jedan čovijek-jedna knjiga-prenošenje knjige drugome čovjeku.U Orwelovom svijetu.
u našemu svijetu-Francuska revolucija.Koliko sam već puta to ponovila,sama sam sebi smiješna.
Zvončice-ovo je najbolja i najistinitija usporedba koju sam do sad pročitala.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo tipičan način kako funkcionira EU.

Dugovi prema zaposlenicima Krijesnice trenutačno iznose oko 700 tisuća kuna, a Grad taj novac nema niti će imati. Gradonačelnik Tomislav Paunović (HSLS) kaže da je čak 19 puta pisao Vladi RH i upozoravao ih na ovu situaciju, ali nikakve koristi od toga zasad nije bilo. "Ni sam ne znam zašto nam je država od 2010. prestala davati financijsku pomoć kad smo smanjili broj zaposlenih, reducirali plaće i napravili sve što treba u racionalizaciji svih vrsta troškova", kaže Paunović pa dodaje: ili nek' nam država počne pomagati ili neka ovaj grad sa 772 godine dokumentirane povijesti jednostavno ukinu.

Paunović upozorava i na apsurde države "koja preko Ministarstva regionalnog razvoja upravo daje 300 tisuća kuna za uređenje vrtića Krijesnica, dok istodobno ne pomaže tetama koje deset mjeseci nisu dobile plaću".

Znači 300 000 kn za pvc stolariju i moleraj, eventualno nešto drvnarije. Pogađate da će gro materijala doći iz EU. Hrvatska nema više proizvodnju PVC profila za stolariju ali ima eto EU, kakva slučajnost ;) A tete iz vrtića? A tete ko tete jedu u vrtiću i to im je dosta, ako uopće vrtić i ima obrok za mališane.

pogledaj malo snimke na jubito kako fbi upada u malu trgovinu i kucu ljudi koji su uzgajali rajcicu za vlastite potrebe...
cilj je monopol nad sjemenom..ne hranom...isti sistem kao i energija..nafta je najbolji primjer..

Daj link :)

Preusko gledate na problem .
Oduvjek i svi redom ovde želimo novca što više za sebe .
To radimo svi mi ( i oni) i nemojte biti licemjerni da nije tako .
Nitko od nas i njih nema mjere .
Dok se čovjek ne vrati unazad do sakupljača bobica i natjeravanja životinje do iznemoglosti nema mira .
Ekonomsku stranu problema mogu samo riješiti ratovi i masovna pogiblj ...i tako u krug .

Molim te nas malo upoznaj sa sobom, gdje radiš, kakava su ti primanja, jel su redovna? Kakve režije imaš, jel izdvajaš za dopunsko zdrastveno osiguranje? Živiš li kod roditelja? Imaš li djece?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Iako svi vide kakvo je stanje sa članicama u Evropi i dalje svim silama nastoje ući u EU. Ovdje mislim na političare i to ne samo u Hrvatskoj nego i BiH i Srbiji. Nama je izgleda jedini spas da se EU što prije raspadne pa onda svak sebi.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Neće se raspasti jer se bankari udružuju, a države tjera na štednju. Tako svi imaju alibi za svoje postupke. Banke će "ostati stabilne", a vlade će imati vezane ruke. Raspad je teško vjerojatan jer imate podatak da Grci i dalje žele euro kao valutu.:madmana:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Očigledno je da će taj euro mnogima doći glave!!
Ono što Hitler nije mogao puškom Angela je postigla eurom.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas vidim jedan naslov u jednim našim seljačkim novinama da EU krava traži da agencija za poljoprivredu mora još zaposliti kancelarijskih štakora:mad::mad::mad:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A mene je razveselio Linić sa dva posto.Postat ću pravi domoljub.Kad mu dam za jednu kuću,pa drugu,pa gradilište...Volim Hrvatsku.Liniće ne.Tko bi rekao da ću biti sretna što nemam vikendicu.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja se moram riješiti zapuštenog vinograda,nikako da neki zaljubljenik u prirodu naleti i pročita oglas na njuškalu,ma od tog poreza bude jako slabe koristi pa tko to bude sve obradio ,s obzirom na učinkovitost naše birokracije .pardon administracije:rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
http://www.advance.hr/vijesti/madarska-vlada-pod-pritiskom-mmf-a-razmislja-o-prodaji-mol-a/ ? Mađarska prodaje MOL, time samo odgađa bankrot i slabi svoju poziciju. :?: Čini se da Orban nema snagu da riješi probleme u Mađarskim financijama. Trebao bi izvesti mađare iz EU i reformirati regulaciju novca u državi.
Sače INA preuzet MOL kad joj Kanader vrati pare što je sakrio da Turudić ni nezna a dao si truda da sabbrana djela Kanadera obznani raji :D
Danas vidim jedan naslov u jednim našim seljačkim novinama da EU krava traži da agencija za poljoprivredu mora još zMaposliti kancelarijskih štakora:mad::mad::mad:
Nema tog komp. programa što može sve odradit šta bi oni tili ipak treba i program napunit neče to krava sama, makar imaju čipove kolko su pojele i popile pa dale mljeka al kolko su se ispraznile češale ležale gledale TV i sl.zajebancije to če farmer da vodi dnevnik i javlja birokratima a oni da odlučuju o sudbini iste gos.krave

A mene je razveselio Linić sa dva posto.Postat ću pravi domoljub.Kad mu dam za jednu kuću,pa drugu,pa gradilište...Volim Hrvatsku.Liniće ne.Tko bi rekao da ću biti sretna što nemam vikendicu.

E da i ja sretan na dva posto ALI,uvjek taj jbn-i ALI,to je tek uvod ide malo da raja ne ispizdi a onda na gore jer kad ga jednom uvedu stopu je lako mijenjat ko i sa PDV-om 22,23,25....vidičete kad ga uvedu čim promjenite stolariju ili malo osvježite fasadu eto baje iz opčine da digne procijenu kuče a stime i porez.Samo kad,akobogneda, uđemo u Eu odma če dić jer više nismo balkanci sad smo evropljani :madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajaj ja bih ako može radije ostao balkanac,nisu bez veze zvali Evropu stara kurva,ova mi nekako najdraža,:weedman::weedman::weedman:[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WIfbKYGu2PM[/YT],:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Pripremite tačke za eure

http://www.glas-slavonije.hr/182450/1/Iz-EU-cemo-dobivati-mnogo-vise-novca-nego-do-sada

Mi, kao država, možemo biti zadovoljni jer ulazimo u EU i ono što ćemo dobivati neusporedivo je više nego što smo dobivali. Imamo priliku dobiti duplo više nego što ćemo dati, a to ovisi o nama i našoj sposobnosti - izjavio je Milanović nakon sastanka s predsjednikom Europskog vijeća Hermanom Van Rompuyem i presjednikom Europske komisije Joseom Manuelom Barrosom.
Predsjednik vlade je dogovorio financijski perpetum mobile. Prije je bilo govora 3 za 1, a sada 2 za 1. Dok uđemo, biti će i 1 za 2. Tj. baš onako kako se i očekuje.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
http://www.glas-slavonije.hr/182450/1/Iz-EU-cemo-dobivati-mnogo-vise-novca-nego-do-sada


Predsjednik vlade je dogovorio financijski perpetum mobile. Prije je bilo govora 3 za 1, a sada 2 za 1. Dok uđemo, biti će i 1 za 2. Tj. baš onako kako se i očekuje.

Hehe , mislim da je sad vec mnogima jasno da nas nasi politicari tjeraju u evropu kao guske u maglu a samo radi svoje koristi.
Poznato je da za ovu godinu u fondove moramo uplatiti 270 miliona eura , to je neupitno a kad budemo trebali nesto dobiti onda ce nam faliti neki papir . Samo idiot bi povjerovao da ce ti neko dati vise no sto ti je uzeo ali to valjda ne brine garnituru na vlasti , oni niti su poceli proces ulaska hrvatske u evropu niti ce biti tu kad narod shvati sta mu se desilo , biti ce oni vec negdje u nekom evropskom odboru do kojeg neces moci doci niti s migom !

Da su meni dali ovih 270 milona ja bih s njima otvorio 15 tisuca radnih mjesta , kalkulirajte samo 5 godina ovu sumu pa cete vidjeti sta se sve moze napraviti svicarska nam nebi bila ravna .
Imamo zemlju , more, vodu, sume da to imaju neki bili bi presretni , mi se hvalimo turizmom , holanjdjani uzmu vise novca u dva mjeseca od tulipana nego mi od cijele obale kroz godinu eto pa si mislite malo o tomu kamo nas vode ovi i ovakvi politicari , veoma brzo cemo biti njemacki podanici i sluge kao sto je hitler zelio da budemo !
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Hehe , mislim da je sad vec mnogima jasno da nas nasi politicari tjeraju u evropu kao guske u maglu a samo radi svoje koristi.
Poznato je da za ovu godinu u fondove moramo uplatiti 270 miliona eura , to je neupitno a kad budemo trebali nesto dobiti onda ce nam faliti neki papir . Samo idiot bi povjerovao da ce ti neko dati vise no sto ti je uzeo ali to valjda ne brine garnituru na vlasti , oni niti su poceli proces ulaska hrvatske u evropu niti ce biti tu kad narod shvati sta mu se desilo , biti ce oni vec negdje u nekom evropskom odboru do kojeg neces moci doci niti s migom !

Da su meni dali ovih 270 milona ja bih s njima otvorio 15 tisuca radnih mjesta , kalkulirajte samo 5 godina ovu sumu pa cete vidjeti sta se sve moze napraviti svicarska nam nebi bila ravna .
Imamo zemlju , more, vodu, sume da to imaju neki bili bi presretni , mi se hvalimo turizmom , holanjdjani uzmu vise novca u dva mjeseca od tulipana nego mi od cijele obale kroz godinu eto pa si mislite malo o tomu kamo nas vode ovi i ovakvi politicari , veoma brzo cemo biti njemacki podanici i sluge kao sto je hitler zelio da budemo !

Amsterdam zaradi godišnje od turizma više nego cijela Hrvatska,a najviše u zadnje vrijeme od kongresnog turizma...
Mi se stvarno nemamo čime pohvaliti...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako Srbija ne promijeni zakon o genetski modificiranoj hrani, neće ući u Svjetsku trgovinsku organizaciju (WTO), a to će biti i prepreka u odnosima Srbije i Amerike, rekla je Victoria Nibarger iz američkog veleposlanstva u Beogradu, piše Mondo

Miladin Ševarlić, profesor s Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu, kaže da tome koliko je GMO nesiguran svjedoči i činjenica da ni sama Amerika ne snosi odgovornost za posljedice tako uzgojene hrane.

'Ni SAD nije potpisao dopunski protokol o nadoknadi štete kojim bi garantirao za svoj GMO', objašnjava Ševarlić.

'Europska banka za obnovu i razvoj dala je 40 milijuna dolara za rizike američke kompanije za genetski modificiranu hranu na tržištu Balkana, što pokazuje koliko im znači da uđu na naše tržište, po svaku cijenu', kaže Ševarlić.

SAD posjduje EBRD nemora niti garantirati niti plačati odštetu ali hoće prodavati proizvode. A da se traži kredit od EBRD da se naprave labosi za ispitivnaje GMOa nema šanse da ga odobre. Srbija i Rusija su jedine GMO FREE države čini mi se na svijetu.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/233740/Amerika-pritisce-Srbiju-da-uvozi-GMO.html#.UNj0Gaxt-EU
 

Najnoviji postovi

Na vrh