• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
I ja se nadam da neće biti prijedloga takvih zakona jer Monsanto i ostale velike Američke kompanije nemaju veliki uticaj u EU.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
ECB o suverenitetu

http://www.business.hr/ekonomija/mn...iti-da-su-vec-izgubile-nacionalni-suverenitet

"Mnoge vlade tek trebaju shvatiti da su već davno izgubile svoj nacionalni suverenitet. Budući da su u prošlosti dopustile da im se gomila dug, sada im je potrebna naklonost financijskih tržišta", izjavio je Draghi.

Što nam to poručuje Mario? Da niste vi gazde, nego mi koji dajemo kredite?! A kad uđete u EU, tada vam nema spasa. :lol:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Gledao danas prilog o njemackim seljacima na granici s poljskom.Od kad su uveli slobodne granice masovno im se kradu traktori pogotovo od kad su dobili europsko prvenstvo pa poceli gradit autoceste. Jadni neznaju sta ce vise a ovi ne zele vratit policajce na granicu tek tu i tamo koja kontrola. Toliko o idili.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet..._kojeg_je_kreirao_bankarski_lobi/1134752.html

Max Igan: Već je postojala jedna 'plemenita' ideja ujedinjenja Europe - ona Adolfa Hitlera
Danas nam takva osoba više nije potrebna jer imamo bankarske kartele koji stoje iza ideje o jednoj europskoj ekonomiji. Na taj način će lakše 'musti' novac kojeg su sami stvorili i još više ljudi uvjeriti kako treba služiti sustavu, rekao nam je poznati australski autor dokumentarnih filmova, radijski voditelj i geopolitički analitičar s kojim smo razgovarali tijekom njegove turneje po Europi.

Tko je uopće sumnjao da ovo nije istina?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kasnije, tijekom domovinskog rata proizvedena je poboljšana verzija puške nazvana RT-20M1 a glavna novina je bila smanjenje mase cijevi puške sa 17,3 na 15,1 kg. Kako bi se omogućilo smanjenje sile koja nastaje pri opaljenju streljiva hrvatski su inženjeri na domišljat način riješili problem tako što su iznad cijevi postavili tubu koja radi na reaktivnom principu tako što nakon ispaljenja projektila dio barutnih plinova iz cijevi odlazi u tubu te potom van iza strijelca te tako stvara silu obrnutu od sile koje je nastala opaljenjem projektila amortizirajući trzaj puške.


Ima i lakši model ;) Nije to rješenje :-/ Najefikasnije rješenje bez prosvjeda, bez ubistava, bez podizanja glasa je partizansko rješenje, što je švabama pičilo po živcima :) Dan danas kad bi se primjenilo, imalo bi isti učinak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Nemojte me pogrešno shvatiti ali razrađivanje nekog ratnog plana i nije baš ........ , nije valjda do toga došlo :rolfer:
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Nemojte me pogrešno shvatiti ali razrađivanje nekog ratnog plana i nije baš ........ , nije valjda do toga došlo :rolfer:

Ipak bi preporučao da imate rezervni plan za preživljavanje za slijedećih 20 godina.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Nemojte me pogrešno shvatiti ali razrađivanje nekog ratnog plana i nije baš ........ , nije valjda do toga došlo :rolfer:

Savo , ne da nije do toga dosla , pitanje je sta se dosad cekalo trebalo se dici prije deset godina i pobiti gamad koja nas opljacka i unazadi pedeset godina !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa valjda postoje i neki civilizovaniji načini za ''kažnjavanje''
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa ima Savo,najbolji primjer je u Rusiji ,samo što to ne ide transparentno u javnost,uvijet tamošnjim tajkunima je bio ili večinski dio love u državnu blagajnu ili rupa u zemlji i nema tu puno razglabanja,jer radi tih tajkuna,bankara i nesposobnih i prodanih političara smo tu gdje jesmo,a što je netko rekao da treba na partizanski način,malo teže jer su ovi na vlastima potrli svu šumu unazad 20 godina ,a stari ljudi se sječaju da je šuma iza 1 i 2 svjetskog rata vračala sve dugove na ovim prostorima ali u 10 godina,a ovi ruše več 20 i još su u manjku:finga::finga::finga:
 
I

IvanVl

Guest
Preusko gledate na problem .
Oduvjek i svi redom ovde želimo novca što više za sebe .
To radimo svi mi ( i oni) i nemojte biti licemjerni da nije tako .
Nitko od nas i njih nema mjere .
Dok se čovjek ne vrati unazad do sakupljača bobica i natjeravanja životinje do iznemoglosti nema mira .
Ekonomsku stranu problema mogu samo riješiti ratovi i masovna pogiblj ...i tako u krug .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa nije baš istina da svi želimo novca više od potrebnog,nego se radi o tome da jedan manji dio stanovništva raspolaže sa abnormalnom količinom sredstava a drugi preživljavaju a pojedinci krepavaju ,kad moram upotrjebiti tu riječ ali to je realnost,evo ja sam od malena htio biti seljak i da mi osvane milion eura opet bi bio seljak i tko vjerovo vjerovo ali takav sam,e sad je druga stvar tko je kako startao u nekom poslu i tko je koliko bio potkovan financijski i materijalno,:vragek::vragek:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
I ja se nadam da neće biti prijedloga takvih zakona jer Monsanto i ostale velike Američke kompanije nemaju veliki uticaj u EU.

zasto onda ispod svih prodavaca sjemenskog kukuruza u hr, ukljucujuci i bc pise navedena firma...
to ti je kao i u nafti...jedan "petrolijum" je postao "exxon" i opet se proljeva nafta po oceanima...i sve je zakonski provedeno..cak su i zeleni zadovoljni :-D
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
U je*ote, mislim stvarno su prevršili mjeru. To kad dođe na snagu biti će stari milijuni a platežno sredstvo će biti oni umjetni žetoni od neke plastike ;)

pogledaj malo snimke na jubito kako fbi upada u malu trgovinu i kucu ljudi koji su uzgajali rajcicu za vlastite potrebe...
cilj je monopol nad sjemenom..ne hranom...isti sistem kao i energija..nafta je najbolji primjer..
 

Najnoviji postovi

Na vrh