• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
EU

Za pristup Europskoj uniji potrebno je postići određeni stupanj gospodarske razvijenosti, visok stupanj demokracije i poštovanja ljudskih prava. Na putu u Europsku uniju prvo treba proći kroz Vijeće Europe. U njemu se kroz brojna povjerenstva rješavaju problemi sadašnjih i bivših članica. Nastalo je još 1949.god., s ciljem unapređivanja ljudskih prava i suradnje u Europi. Sjedište mu je u francuskom Porajnju, u Strasbourgu. Vijeće je složilo model širenja Unije s konačnim ciljem stvaranja ujedinjene Europe od Atlantika do Urala.


Prijevod na balkanski

Za pristup Europskoj uniji potrebno je postići što veće zaglupljivanje nacije, visoki stupanj cenzure i odabranih vijesti, bez poštivanja prava radnika. Na putu u Europsku uniju prvo treba prodati sve banke, prekinuti proizvodnju. U tom procesu ne treba zaboraviti da i prirodna bogastva treba biti raspoloživo bankama. Nastalo je 1935 godine no kako nije uspijelo na jednostavan način 1939 je odlučeno retardirane pobunjenike dodatno obrazovati i zaposliti u koncentracijonim logorima sa sjedištem u Aušvicu. Vijeće je složilo model koji (1939-1945 se nije pokazao najučinkovitijim) bi trebao zamjeniti način iz prošlosti i kupiti sve izdajice svoga naroda (političare) da sprovode svečenićke misije. Vijeće ima jasan cilj, postati vlasnicima svime što pripada netkome drugome.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
A jel ako dođu kinezi, rumunji i ostali hoćemo li mi na burzi rada imati naknadu 700 ili 1000 eura kak imaju u EU?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Kontam kaže:
EU

Za pristup Europskoj uniji potrebno je postići određeni stupanj gospodarske razvijenosti, visok stupanj demokracije i poštovanja ljudskih prava. Na putu u Europsku uniju prvo treba proći kroz Vijeće Europe. U njemu se kroz brojna povjerenstva rješavaju problemi sadašnjih i bivših članica. Nastalo je još 1949.god., s ciljem unapređivanja ljudskih prava i suradnje u Europi. Sjedište mu je u francuskom Porajnju, u Strasbourgu. Vijeće je složilo model širenja Unije s konačnim ciljem stvaranja ujedinjene Europe od Atlantika do Urala.


Prijevod na balkanski

Za pristup Europskoj uniji potrebno je postići što veće zaglupljivanje nacije, visoki stupanj cenzure i odabranih vijesti, bez poštivanja prava radnika. Na putu u Europsku uniju prvo treba prodati sve banke, prekinuti proizvodnju. U tom procesu ne treba zaboraviti da i prirodna bogastva treba biti raspoloživo bankama. Nastalo je 1935 godine no kako nije uspijelo na jednostavan način 1939 je odlučeno retardirane pobunjenike dodatno obrazovati i zaposliti u koncentracijonim logorima sa sjedištem u Aušvicu. Vijeće je složilo model koji (1939-1945 se nije pokazao najučinkovitijim) bi trebao zamjeniti način iz prošlosti i kupiti sve izdajice svoga naroda (političare) da sprovode svečenićke misije. Vijeće ima jasan cilj, postati vlasnicima svime što pripada netkome drugome.
Jel to GOOGLE translation? :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Gustavo kaže:
A jel ako dođu kinezi, rumunji i ostali hoćemo li mi na burzi rada imati naknadu 700 ili 1000 eura kak imaju u EU?
imam rođu u njemačkoj i dobivao je sa biro-a 400e mjesečno i plaćali su mu garsonjeru koju si je sam morao naći.tko da su njega primanja ispala nekih 700e mjesečno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
josip123 kaže:
Gustavo kaže:
A jel ako dođu kinezi, rumunji i ostali hoćemo li mi na burzi rada imati naknadu 700 ili 1000 eura kak imaju u EU?
imam rođu u njemačkoj i dobivao je sa biro-a 400e mjesečno i plaćali su mu garsonjeru koju si je sam morao naći.tko da su njega primanja ispala nekih 700e mjesečno.
A kaj si to želimo za budućnost???
Ja ne.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
pa po mojem misljenju prelaz is komunizma u kapitalizam jedino kinezi pametno rade, i ne smirglaju nikoga. niti EU, ni SAD. oni rade sa svojim stojevima, kakvi su takvi su, stranac moze dopeljati tehniku u kinu, nakon par godina kinezi to samo poboljsaju. i njima ide; sa svim pratecim problemima. kaj mi delamo?

ovim istocnim zemljama ( tu mislim i na nas) nije nam valjao prosli sistem, u kojemu se najvecoj sirotinji dala prilika da
nemora nadniciti cijeli dan samo za jelo, kak je bilo do 1939.

sada nam nepase ni ovaj, sad se mi setili da nas budu ljudi sa lovom prcali, izrabljivali. PA NARAVNO da nas budu izrabljivali, ljude sa ovakvim bebastocama se mora izrabljivati.

neznam ko to susedu posudjuje novce, a ne trazi ih nazad. EU bi bio 1. slucaj.
pak mi onda bumo njihovi sluge. sistem je: svako tlaci onog ko je ispod njega.

pa prinami je tema: novi mobitel, njemacko auto i plazma televizor, duzni bogu i vragu.

mi smo prave musterije za EU!!!!!!!!!

da ne bude sve crno, imamo mi i razumnih ljudi koje treba posebno pohvaliti, jer nisu pali pod utjecaj okolisa
 
Z

zetor4718

Guest
Nije problem u sistemu nego u ljudima koji su pohlepni i samo gledaju da kradu!Mi nebismo bili ništa lošiji od kineza da su nas pravi ljudi vodili u pravom smijeru!ali mi samo nizbrdo i nizbrdo!!doći će vrijeme kad će voda biti skuplja od nafte ali mi slijepci ništa ne prepoznajemo samo da nam je fešta,birtije,tračanja...A još je čudnije što ljudi gledaju kako kinezi napreduju kad su se uhvatili posla pa su prestigli tako veliku ameriku.Ti kinezi,korejanci i slični njima koji do jučer nisu imali poštene kuće danas su lideri u privredi a hrvati i ostali balkanci su i dalje seljačine iz kojih ostali prave budale s pravom kad i jesmo(svaka čast iznimkama kojih je malo)!E TAK NAM I TREBA!ljudima đabe govorit!
EU je sranje koje nije vrijedno spomena to što ću moć otić u negdje bez putovnice ništ mi neće značit!
UOPĆE SE NEMOJTE TRUDIT OBJASNITI NEKOME NEŠTO JER NIŠTA MI NEMOŽEMO PROMJENIT U TO BUDITE SIGURNI JER MI KOJI TO ŽELIMO SMO 1% LJUDI U OVOJ DRŽAVI!Prodajmo kuće ovdje kupimo kineski riječnik i pravac Hong Kong.Za vrjedne ljude uvijek će se naći posao!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Kud ćemo u Hong Kong kad tamo i kineza ima previše, po meni negdje nešto mora puknut jer krupni kapital radi velike greške okretanjem prema istoku tj kinezima. Kao prvo što će raditi građani EU, jel će svi na socijalu ili će dići revoluciju, tko će trošit te proizvode što kinezi rade, zasad ih kinezi neće kupovat ako rade za rižu, a neće ni EU građanin ako spadne na socijalu. Čini mi se da je zemlja spremna za neki novi poredak jer ovako neće moći, pohlepa kapitalista za profitom i jeftinom radnom snagom prevršila je svaku mjeru i samo se za nadati da će se to njima obiti o glavu, a ne običnim ljudima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Gustavo kaže:
Kud ćemo u Hong Kong kad tamo i kineza ima previše, po meni negdje nešto mora puknut jer krupni kapital radi velike greške okretanjem prema istoku tj kinezima. Kao prvo što će raditi građani EU, jel će svi na socijalu ili će dići revoluciju, tko će trošit te proizvode što kinezi rade, zasad ih kinezi neće kupovat ako rade za rižu, a neće ni EU građanin ako spadne na socijalu. Čini mi se da je zemlja spremna za neki novi poredak jer ovako neće moći, pohlepa kapitalista za profitom i jeftinom radnom snagom prevršila je svaku mjeru i samo se za nadati da će se to njima obiti o glavu, a ne običnim ljudima.
Nekoliko će se stvari morati dogoditi:
Kinezi neće više htjeti raditi za šaku riže, rast će im standard, kvaliteta, a i cijene proizvoda.
Ljudi s manjom kupovnom moći tražit će jeftinije proizvode, a oni će opet morati biti proizvedeni bliže (istočna Europa).

Gustavo, neće se kapitalistima ovo obiti o glavu ( i nikad nije), već običnom puku. Nebi htio biti zloguki prorok, no iza svake krize ovakvog tipa događaju se ili ratovi ili revolucije. Treba tolika stvorena dobra (koja nema tko kupiti) uništiti i krenuti ispočetka. Usput, svijet se malo oslobodi sirotinje...nažalost.
 
Z

zetor4718

Guest
Sve mora stati pa tako i ovi lopovi samo kada ljudi počnu biti gladni a to će biti ubrzo!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
zetor4718 kaže:
Sve mora stati pa tako i ovi lopovi samo kada ljudi počnu biti gladni a to će biti ubrzo!
Bez brige, i ako (kad) se stvar preokrene, opet će govna isplivati i prigrabiti vlast. Vidiš da su jedni te isti već zadnjih 25 g., s tendencijom da ih samo dragi Bog smjenjuje (povlači iz upotrebe, k sv. Petru)...
 
S

Smixy

Guest
zetor4718 kaže:
Sve mora stati pa tako i ovi lopovi samo kada ljudi počnu biti gladni a to će biti ubrzo!

hmmmm, jedini koji u današnjem svijetu mogu da sagledaju kompletnu sliku svega što se dešava oko nas smo
mi seljaci(ljudi koji stvaraju zajedno sa prirodom), jedino smo još mi u direktnoj vezi sa prirodom i prirodnim procesima.Tu ne mislim na velike kombinate- to je industrija i to nema veze sa prirodom, za razliku od recimo člana BOGECA koji je očit primjer znanja, razumjevanja i ljubavi prema poljoprivredi (prirodi)
Evo dva filmića, malo da se zamislimo,
http://www.youtube.com/watch?v=1gKX9TWRyfs
http://www.youtube.com/watch?v=htLnyi3n-L8
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Zanimljivi filmići.
Evo još na tu temu 1/6, pa si pogledajte. Taj tip ima i o globalnom zatopljenju...
[youtube:2nqjcsg5]4OivEcnZ_mE&feature=channel[/youtube:2nqjcsg5]
 
S

Smixy

Guest
petar kaže:
Zanimljivi filmići.
Evo još na tu temu 1/6, pa si pogledajte. Taj tip ima i o globalnom zatopljenju...
[youtube:2nrh5ix1]4OivEcnZ_mE&feature=channel[/youtube:2nrh5ix1]

Ma ima more filmića na zadanu temu, ali ono što mene brine a nadam se i svakog tko pokušava da misli svojom glavom je to što tih filmića nema na TV-u. Umesto toga raznorazni Big brotheri, Farme i Supertalenti doslovce iskaču iz ekrana.
EVO VAM ZABAVE, ZAR NIJE SUPER ŠTO JE NEKOM ISPALA SISA DOK SE PRESVLAČIO... samo da se nitko ne zapita - a šta se to stvarno dešava i kud nas to sve vodi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Smixy kaže:
... ali ono što mene brine a nadam se i svakog tko pokušava da misli svojom glavom je to što tih filmića nema na TV-u.

Umesto toga raznorazni Big brotheri, Farme i Supertalenti doslovce iskaču iz ekrana.
EVO VAM ZABAVE, ZAR NIJE SUPER ŠTO JE NEKOM ISPALA SISA DOK SE PRESVLAČIO... samo da se nitko ne zapita - a šta se to stvarno dešava i kud nas to sve vodi.

Jasno, pa treba narod najprije zaglupiti, pa onda se lakše njime upravlja. No, sapunice i razni "reality" programi su manje zlo...
Veće je zlo razheban obrazovni sustav, HNOS u osnovnim školama, nakon kojega djeca znaju manje nego prije, ili pak Bolonjski proces na fakultetima. Fakulteti su postali malo jače školice, a ne znanstvene institucije gdje bi se znanje trebalo stjecati "studiranjem", a ne "štrebanjem".
Ima još primjera, samo da dalje ne nabrajam...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Evo sta nam kaze jedan svabo:

Die kleinen Bauern in Kroatien tun mir wirklich leid. Für sie wird der EU-Beitritt schlimme Folgen haben. Fast alle werden ihren Hof aufgeben müssen.
Aber du kennst das ja. In Kroatien wird die Landwirtschaft ja schon seit einigen Jahren Richtung EU gelenkt.
Andererseits gibt es auch Chancen für junge Leute, die eine gute Ausbildung haben.


tko nezna jezik ,postoji translator..:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
codexnox kaže:
Evo sta nam kaze jedan svabo:

Die kleinen Bauern in Kroatien tun mir wirklich leid. Für sie wird der EU-Beitritt schlimme Folgen haben. Fast alle werden ihren Hof aufgeben müssen.
Aber du kennst das ja. In Kroatien wird die Landwirtschaft ja schon seit einigen Jahren Richtung EU gelenkt.
Andererseits gibt es auch Chancen für junge Leute, die eine gute Ausbildung haben.


tko nezna jezik ,postoji translator..:)
Čuj, ipak ti to prevedi. Translatori ti ne prevode smisao, već samo riječi ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh