• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Igle za international b47?

bega533

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
13
Trenutno sredjujem ovu presu, pa zanima misljenje u vezi igala, hteo bih da ih navarim gde gde su potrosene, ili da ne diram nista? posto sama strana deluje ravno, jer ne znam kako to treba da izgleda kad je "novo".



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
N

Nick14m

Guest
imam ja od IHC 445 jednu iglu, moram pogledat jel ikad korištena, pa mogu poslikati, ne znam jel su iste...
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jesi li navarivao i ja imam sličan problem sa jd 224t, otvor na jednoj igli je veći od otvora na drugoj igli
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Navari gdje je špaga napravila utore, zatim to ljepo obradi (vidiš valjda kako je izgledala prije) :gitarist:
Naravno da na početku neće raditi "za pet", sve dok špaga ne podere neravnine.
Obavezno provijeri u šta zapinje desna strana vrha igle, sa slike.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Navari gdje je špaga napravila utore, zatim to ljepo obradi (vidiš valjda kako je izgledala prije) :gitarist:
Naravno da na početku neće raditi "za pet", sve dok špaga ne podere neravnine.
Obavezno provijeri u šta zapinje desna strana vrha igle, sa slike.
Zapinje za kuciste vezaca.Moze se stelati pomjeranjem igle u lijevo.:partyman:
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Zapinje za kuciste vezaca.Moze se stelati pomjeranjem igle u lijevo.:partyman:

Mislim da se ne radi o tome da je vezivo "pojelo" iglu zapinjanjem u kučište, nego tamo gdije vodi vezivo do prihvatača. (Neke balirke imaju valjčić, neke fiksnu vodilicu), ili ja mislim na pogrešno "habanje" :?
Ovo bočno habanje (koje spominje lisnik), je najlakše riješiti tako da ako na tom mijestu zapinje,
gurneš nogom iglu za nekoliko milimetara (i to samo ako se ne može dobiti vijcima za podešavanje)
Svaki Božji put, poslije svakog podešavanja bilo čega OBAVEZNO nekoliko puta odvrtjeti balirku (na okidanju veziva) dobro gledati gdje što zapinje, isto ispraviti, i to je to...
Svakodnevno očistiti balirku od prašine (posebno oko petljača), to vam je najbolja provijera ako nešto postane "svijetlo" (igle, lastin rep, prihvatači veziva i sl.), ili popuste varovi ili nešto takvo...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh