• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ima jedna zemlja na balkanu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bojim se da to ne spada u viceve ..pa ni u jednu drugu temu .
Ovo je c/p n članka ...koga zanima više nek googla


Ima na Balkanu jedna zemlja, koja granic(i sama sa sobom. Gdje žive najljepše žene, a natalitet opada. Gdje nezaposleni najviše rade, gdje na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gdje vlakovi kasne po redu vožnje. Gdje svi igraju nogomet, a pobje?uju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci. Svi žure na posao, a nitko ne stiže na vrijeme.

Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati. Gdje je zdravstvo besplatno a lijec(enje skupo. Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi. Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo. Gdje su javne nabave tajne, a državne tajne javne. Gdje se ratovi nikad ne završavaju. Gdje se povijest ponavlja svaki dan.


Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gdje je strana valuta uzeta za domac'u. Gdje ljudi slave svetkovine, a psuju Boga. Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju lu?acima, a lu?ake sposobnima. Gdje nepismeni pišu povijest. Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gdje vlast prezire gra?ane kao neželjene svjedoke. Gdje se živi od prošlosti, jer na sadašnjost nemaju pravo. Gdje se svatko svakome smješka, a nitko nikome ne želi dobro.

Gdje sudski postupci traju duže od života. Gdje su samo poplave nac(in navodnjavanja zemljišta. Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale. Gdje smatraju da c'e zemlja duže napredovati ako što više nazaduje. Pa ti preživi, ako si normalan. Srec'a je za državu da je takvih sve manje. Normalni svakako nikome nisu potrebni. A i sam život je najvec'i paradoks: živiš samo da bi umro, rec'i c'e nam oni koji misle da je vrijeme beskonac(no, a oni na vlasti besmrtni. Na koju god zemlju ste pomislili, pogodili ste !
 
B

Bobo

Guest
Jaooo, gdje li sam ovo vec procitao... Mislim negdje na facebooku, jel?

Strasan clanak... SVE su pogodili ;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ima jedna zemlja blagosranja i sreće,
tamo se narod u stadima kreće.
Nalazi se na samom zapadu Balkana,
neki je i zovu država-banana.

Ljudi su tamo obične ovce,
prodaju guzicu za male novce.
To je zemlja kriminalaca i tajkuna
tamo obraz košta samo 500 kuna.

Sve neki veliki vjernici i domoljubi,
a brat brata za komad zemlje ubi.
Tamo nema moralnih vrijednosti
Al' ide se u crkvu pa Bog oprosti.

Jako su hrabri i ničeg' se ne boje,
a drugi ih jebu i sudbinu im kroje.
S ponosom kažu da se zovu Hrvati
veliko stado – ovca ovcu prati.

Na čelu tog' stada jedna je kokoš,
glavna joj briga koji da stavi broš.
Što su ljudi gladni nju dupe boli,
kaže nek' jedu govna s malo soli.

Nažalost i ja sam dio tog stada,
puna mi je glava robijanja i jada.
Za crkavicu radiš po cijele dane,
dok neki grade vile i apartmane.

Svašta je pričao pokojni Franja,
mnogo nebuloza i teških sranja.
Al' jedna mu izjava ne bi luda:
"Hrvati su stoka sitnog zuba" !!!
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ja bi ak smijem nekaj,,,sam da se zna da negder v Zagorju živi jen dečec i zove se Matija ,kak on GUBEC...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi ak smijem nekaj,,,sam da se zna da negder v Zagorju živi jen dečec i zove se Matija ,kak on GUBEC...
Pazite na njega i dajte da čim prije odraste ( sazrije)
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Prije puno godina hrvatski pjesnik Silvije Strahimir Kranjčević je napisao pjesmu"O klasje moje"
......Seljače,goljo,ti si prah na podu
trpi i radi i od gladi skapaj.....

Eto nama prošlosti u našoj sadašnjosti.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pazite na njega i dajte da čim prije odraste ( sazrije)

Bez brige hrani se ,mržnjom prema stoci prekrupnog zuba,a to mu dojde kakti da troši steroide.Zagorja je uvek krenulo se pak bu i ve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh