• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ima li kakav jači alnaser za 533

M

mdabrov1

Guest
stari alnaser je slab iako je repariran ima li kakav jači da ga brže vrti a da nema nekog većeg prepravljanja
 
M

mdabrov1

Guest
ugradio sam grijače od golfa u sve tri komore ispod dizni i sada kada mu treba snaga da ga upali prije samog palenj alnaser se nakratko zaustavi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
odes lijepo u odgovarajucu temu predstavis se k'o covjek i onda pricamo ;)
 
M

mdabrov1

Guest
ime već znaš,neznam kako se kod tebe još predstavlj,skoro sam se uključio u forum jer nemogu sam riješiti problemčič, pa možda već neko ima kakvog iskustva sa time. Zna li itko ima li od kakvog stroja alnaser da bi pasao,a da pritom ne moram prepravljati kućište na traktoru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A zašto pobogu grijace , ako si tako spretan oko toga mogao si generalku napraviti za male novce .
Ovo s grijacima sam davno predlagao tipu na tamicu ..ali nije doživjelo realizaciju . :oops:
Nego sad kad pišeš kaj se događa ...možda..hm...možda nafta prerano počinje izgarati tj. prije nego klip pređe GMT ...i d tuda toliki otpor na alnaseru .
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ako je alnaser ispravan i napravljen servis na njemu, obrati pozornost na kablove i kontakte jer mora palit na njega. Mi smo imali problem s kablom koji ide od ''+'' akumlatora do alnasera.

Grijač u komorama netreba ako je motor ok, dovoljan je samo na usisu i mora upalit. Bar su moji palili uvjek po zimi, dobro ugriješ, alnasuješ par sekudi ponovo grijanje i malac se budi iz prekinutog zimskog sna.

Jednom sam čisto iz zajebancije probo bez grijača a bilo je oko 3 stupnja i upalio je odma, još stari se čudi i nevjeruje a stoji kraj mene i gleda. Ni ja nisam vjerovo pa sam probo idući puta al ni da se javi u prvom alnasovanju. Mali IMT-i su čudne biljke, što bi moj djed reko ''imaju dušu'', nekad su nesposobni a nekad ugodno iznenade.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
alnaser odgovara od buldozera TG80 cini mi se , siguran sam da je TG ali nisam jel 80 ili 75

ja mislim da odgovara sa svih motora S-46 samo da se zamijeni ono prednje deklo
 
M

mdabrov1

Guest
generalku sam napravio, i boš pumpa je bila na štelanju i dizne. Ako mu zakrenem palenj za jedan zub još lošije pali ali brže reagira na gas.ustvari sve sam promjenio na njemu osim alnasera. kada sam metnuo grijače i zagrijem ga tada alnaser prilikom okretanj zastane jer ga nemože okrenuti, mislio sam da su kablovi pa sm i to mjenjao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mdabrov1 kaže:
generalku sam napravio, i boš pumpa je bila na štelanju i dizne. Ako mu zakrenem palenj za jedan zub još lošije pali ali brže reagira na gas.ustvari sve sam promjenio na njemu osim alnasera. kada sam metnuo grijače i zagrijem ga tada alnaser prilikom okretanj zastane jer ga nemože okrenuti, mislio sam da su kablovi pa sm i to mjenjao.
A kako vrti ako ga ne griješ ? ..kaj može prebaciti preko GMT?
..
..
.. ipak mislim da te mući prerano paljenje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
odvrne cijevi dizni na pa ce vidjeti jel rano paljenje , kad je hladan ujutru ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
savoris kaže:
alnaser odgovara od buldozera TG80 cini mi se , siguran sam da je TG ali nisam jel 80 ili 75

ja mislim da odgovara sa svih motora S-46 samo da se zamijeni ono prednje deklo
Ja mislim da ne odgovara od S-46 jer je na tom motoru anlaser sa kontra strane. Prije bi pasao od M-34 tj 558 stari tip samo se promijeni prirubnica. A kaj se tiče paljenja nije mi jasno kak to misliš da ga prebaciš za jedan zub? Valjda misliš za jedan zarez na boš pumpi. Probaj za pola ili malo po malo iako mislim da ako nisu klipovi previše skračeni i ventili preduboko u glavi da ti bošista nije dobro složil pumpu. Imal sam takav slučaj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Valjda misliš za jedan zarez na boš pumpi. Probaj za pola ili malo po malo iako mislim da ako nisu klipovi previše skračeni i ventili preduboko u glavi da ti bošista nije dobro složil pumpu. Imal sam takav slučaj.
A kaj kaže praksa(ne prirucnik) , koliko mora biti klip niži od ravnine bloka ?
 

abro

Novi član
Tu od
12 Stu 2009
Poruka
5
savoris kaže:
alnaser odgovara od buldozera TG80 cini mi se , siguran sam da je TG ali nisam jel 80 ili 75

ja mislim da odgovara sa svih motora S-46 samo da se zamijeni ono prednje deklo
100% , govorim iz iskustva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Za knjigu neznam a ja stavljam 0,2 desete, a majstori na obradi vele da idu čak do 0,5.Kaj ti misliš o tome tj kakvo je tvoje iskustvo.
 
Na vrh