• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMA LI TKO ISKUSTVA SA YTO TRAKTOROM

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Screenshot_20210302-071247_Chrome.jpg
Znači ovo što su napisali za sinkronizirani mjenjač je laž?
Moj Yto 454 je 2013. godina i ima klasičan mjenjač u sredini i mjenjač je precizan i ne smetaju ručice jedna drugoj kao što si ti napisal za te nove. Čak je dosta duža jedna ručica od druge tak da. Kvačilo ima dva stupnja i nije narihtano na "visoko".
Probaj recimo Lovol 504, on ti ima 12/12 sinkronizirani mjenjač pa usporedi. Makar i on zakrči kolko sam primjetil na snimkama po Youtubeu.
Al nijedan ti kinez nebude bez mane, ne mogu koštat tak malo, a biti bolji od nekih skupih brendova.
20210302_072459.jpg
2. spora i tad su najbliže ručice jedna drugoj.
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Vjerovatno nije laž. Nego ima više verzija opreme. Ti podaci koje si naveo i koje navodi i ovaj trgovac su sa sajta Agrovojvodine Novi Sad. Oni sklapaju YTO i oni standardno stavljaju sinhronizovan mjenjač 8/8, gramer sjedište, Gume 8,3x30 i 12,4 x28. Njihov YTO 454 je skuplji od ovog što se prodaje kod nas.
Problem je što ovaj trgovac navodi sve te podatke od traktora Agrovojvodine a u stvarnosti trektor nije takav. Ja pitam ima li dokumentaciju od tih njegovih i on nema. Valjda su u servisu.
Sjedio sam ja u jednom takvom kao kod tebe. Mjenjač je vjerovatno lakše šaltati jer su ručice direktno na mjenjaču, a ovdje idu vjerovatno preko nekih poluga da se izvedu bočno, pa zato ide teško. Kod ove verzije je papučica gasa a i ostale mnogo bolje postavljene, to su dobro uradili, al su s ručicama mjenjača izgleda zeznuli.
Znači ovo je vjerovatno isti mjenjač kao kod tebe 8/4 nesinhronizovan, samo su izveli na stranu.
Molim, ako neko ima ovakvu verziju, da napiše, dal se to malo razradi kasnije u radu. Ovako, ako bi ostalo, stvarno je teško šaltati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
U knjizi od traktora su navedene samo te dimenzije 7.50-16 i 11.2-28
Da li biste mogli objaviti još koju sliku iz te knjige tamo gde su tehnički podaci. Najviše me interesuje maksimalna podizna moć.
Šta si najteže dizao s njim?
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Da li biste mogli objaviti još koju sliku iz te knjige tamo gde su tehnički podaci. Najviše me interesuje maksimalna podizna moć.
Šta si najteže dizao s njim?
Budem poslikal kasnije podatke iz knjige.
Najteže kaj sam podizal su hrastovi trupci preko štange za podizanje, preko tone je sigurno bilo pošto je štanga dugački krak i sila je puno veća.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ako imaju hidrauliku kao Europard onda je baš moćna.
A imaju dosta sličnih stvari
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Kupio sam pod ljetos YTO 454 kod distributera u Vitezu u BiH.
Oni uvoze sklopljene iz Kine.
Gume su 11,2x28 i 7,5x16.
I ja sam odmah razmišljao kako bi bio mnogo izgledniji a donekle i sposobniji sa zadnjim gumama 12,4.
Mjerio sam odnos tako što sam podigao jednu stranu traktora i okretao zadnji točak s uključenom prednjom vučom i brojao okretaje. Dobio sam odnos 1,529.
Po ovom odnosu 12-kama odgovara naprijed guma sa prečnikom 825mm.
Tu najbolje odgovara 8,25-16.
Zadnje feluge su 10"x28 a prednje 5,5"16.
Da li je neko na 454 stavio nazad gume 13,6? S njima bi, mislim, bio baš moćan.
Raširio sam znanje točkove za nekih 12cm, tako što sam zamenio vanjski dio deluje dok je srce deluje ostalo svako na svojoj strani.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ti traktori dolaze i na 12.4 R28 gumama, a napred 8.3 R20, tako da ne vjerujem da ako staviš nazad 12.4 R28 da mogu napred 8.25 R16.
Kod nas je Europard na takvim većim gumama 12.4 i 8.3, te 11,2 zadnje i prednje 7,5 R16 su baš male, ne znam zašto naručuju na tim manjim gumama, nije to neka velika razlika u cijeni, a velika je razlika u radu.
Na 8.3 R20 prednje, zadnje mogu i 14.9 R24
Imaju i kombinacije sa širim radijalnim gumama, ali kod nas je bilo svega par komada, više su išli za zapadna tržišta
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Ti traktori dolaze i na 12.4 R28 gumama, a napred 8.3 R20, tako da ne vjerujem da ako staviš nazad 12.4 R28 da mogu napred 8.25 R16.
Da, dolaze s tim gumama u Srbiji iz Agrovojvodina, ali ovi što dolaze iz Kine direktno dolaze, nažalost, sa ovim manjim gumama.
Ja sam pitao da mi poruče s većim gumama, ali kao ne može. A to je sve da se dobije što niža cijena.
Ta dva modela imaju zasigurno različit prenosni odnos na prvi pogon. Za verziju s većim gumama odnos je 1,4, a za ovaj s manjim gumama odnos je 1,529 (ovo sam lično izmjerio i uklapa se u primjera guma koje su došle na njemu).
Ja sam se nadao da je ovaj mali set guma neodgovarajući i da ću moći staviti te veće gume uz zamjenu prednjih feluga, ali nije tako. Tako da sa ovim prenosnim odnosom 1,529 nažalost jedino odgovaraju 8,25x16, ili 8x18 ali tad se moraju mjenjsti feluge pa izrade još skuplje.
Da li je ko stavljao nazad 13,6x28?
Koliko su široke zadnje feluge na YTO na kom dolaze 12,4 gume?

Na ovom mom su feluge široke 10inča.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Na kojem modelu?
A valjda si baš upiknul krivog, jbga 🤣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Pozz
Dali se zna šta više o yto x904 nakon 15-ak godina proizvodnje
Dali su traktori dobri , pouzdani ?
Koliko trpe radni sati
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Dali se može javiti neko od vlasnika x904 , a da je voljan odgovoriti na neka pitanja ?
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Kardan , ručka lamele (lijevo uz sic) izlazi iz kabine , gdje ide gdje se spaja ? Nemogu odgonetnuti (il' sam toliko glup ili slijep , nema toga dijela ) .
U kojem je položaju 540 a u kojem 1000 ručica za prebacivanje brzine kardana ?
Dali kompresor radi non stop ili se negdje pali ?
Na boci od zraka sa donje strane ima rupa nešto je tu bilo , šta se nalazi tu ?
I kako riješiti problem sa brojačem radnih sati malo malo pa poništi sate
Hidraulika , 3 ručice jedna za dizanje spuštanje , druga vjerovatno kipanje a za šta je treća ?
Inače kupljen od prvog vlasnika oko 5000 radni sati 2009g tražio sam knjigu uputstva ali je nema
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
Nemam 904-ku ali imam 1204-ku pa se nadam da ću pomoći.
Kardan-ručka za uključivanje-isključivanje na 1204 je sa desne strane sedišta i povezuje se sajlom na jednu polugu sa desne strane zvona kvačila. Sa leve strane sedišta je parkirna kočnica. Verujem da je isto i na 904 (slikaj ako ti nije teško pa rešavamo problem).
Obrtaje kardana automatski regulišeš zamenom samog kraja kardana-vratilom. Vratilo sa krupnim nutom radi na 540 a sa sitnim na 1000 obrtaja. Može i krupni nut da radi na 1000 obrtaja. Ako treba, objasniću kako.
Kompresor radi stalno.
Na boci ti verovatno nedostaje čep sa ventilom za brzo ispuštanje taloga.
Brojač radnih sati se resetuje zbog neispravne intrument table.
Hidraulika.... Trebalo bi da imaš 4 ili 5 ručica... Jedna za dizanje i spuštanje poluga-oruđa, druga za kopiranje oruđa. Treća, četvrta i peta (ako je ima) za vanjsku hidrauliku (vučna tanjirača, prskalica, prikolica....)
Uputstvo za upotrebu... Mislim da ima nešto na netu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh