• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Impregnirani stupovi

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Molim malo pomoći dragi voćari.
Tražim impregnirane drvene stupove. Kako da objasnim? Onakve ko za protugradne mreže, al da su tanji, veličine normalnih stupova za vinograde i voćnjake. Imaju li to možda firme koje drže protugradne sisteme za voćnjake. Nisam se s tim susretao pa ne znam. Trebam ih nekih 500 komada.
 
B

brle

Guest
Ima ti firma " Brati Ritoša d.o.o" ,mislim da su iz Pule. I to baš te koji tebi trebaju duljine od 2m- 3.5m i mislim da su dosta povoljni ali ne sjećam se toćne cijene (Ja sam platio stupove promjer od 15-18cm dužne 4m impregnirana jelovina ,87kn +pdv kod gosp. Kudec-a) ovi su ti "slabiji" ali i povoljniji
 
B

brle

Guest
Molim malo pomoći dragi voćari.
Tražim impregnirane drvene stupove. Kako da objasnim? Onakve ko za protugradne mreže, al da su tanji, veličine normalnih stupova za vinograde i voćnjake. Imaju li to možda firme koje drže protugradne sisteme za voćnjake. Nisam se s tim susretao pa ne znam. Trebam ih nekih 500 komada.

Neznam za što ti trebaju stupovi ali ovi što ti je kolega kontam predložio nisu dugovjećni jel je to slaba impregnacija, Ako budeš zvao "Brati Ritoša" pitaj za impregnaciju, ako je samo površinska kao ova moj ti je savjet da ne kupuješ.Kažem, neznam za što ti treba točno i koliko očekuješ da stup traje.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Trebaju mi za postavljanje konstrukcije u plastenicima za vezanje paprike. Dakle, stup na svakih 5 metara, na njega gore cijev od 0,5 m poprijeko i kroz cijev uzduž redova dvije žice tako da mogu vezati špagu za žicu i dolje za papriku. Neće biti na kiši, u vlazi samo onaj dio u zemlji. Nekako mi se ne da betonskim baratati, a znam i da drvo neće dugo. Plastenik nema konstrukciju na koju bih to vezao.
Još uvijek tražim najbolje, a opet povoljno rješenje. Znam da su betonski najbolji, ali .....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam koja je cijena ovih tanjih kakvi tebi trebaju ....ako misliš dati 35-40 kn za to onda bolje uzmi pocinčane ja kupio za vinograd....250 cm oko 40 kn ispadne bez pdv-a....a vječno je...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Trebaju mi za postavljanje konstrukcije u plastenicima za vezanje paprike. Dakle, stup na svakih 5 metara, na njega gore cijev od 0,5 m poprijeko i kroz cijev uzduž redova dvije žice tako da mogu vezati špagu za žicu i dolje za papriku. Neće biti na kiši, u vlazi samo onaj dio u zemlji. Nekako mi se ne da betonskim baratati, a znam i da drvo neće dugo. Plastenik nema konstrukciju na koju bih to vezao.
Još uvijek tražim najbolje, a opet povoljno rješenje. Znam da su betonski najbolji, ali .....

kolega može napraviti betonske sa armaturom za 20,00kn po komadu od 2,5m a možda i više! ako trebaš broj javi se na PP ako bi ti to odgovaralo jer je cijena dobra!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ma uzmi betonske i miran si cijeli život. Stup od 230 cm od prenapregnutog betona ima samo 20 kg, a s obzirom da je iste širine cijelom dužinom nije ga problem izvaditi. Mislim da je cijena 30kn s PDV-om. Napraviš T kape za 2 reda žice i nema boljeg
 
Posljednje uređivanje:

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ne znam što bi ti bilo lakše zabiti u zemlju drveni ili pocinčani željezni. Ja bih ti preporučio, ako ga nije teže zabit u zemlju željezni (drvene sam zabijao). Samo izbušiš gore rupe da možeš kroz njih gurnut cijev i to je to. Ti odluči.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Trebaju mi za postavljanje konstrukcije u plastenicima za vezanje paprike. Dakle, stup na svakih 5 metara, na njega gore cijev od 0,5 m poprijeko i kroz cijev uzduž redova dvije žice tako da mogu vezati špagu za žicu i dolje za papriku. Neće biti na kiši, u vlazi samo onaj dio u zemlji. Nekako mi se ne da betonskim baratati, a znam i da drvo neće dugo. Plastenik nema konstrukciju na koju bih to vezao.
Još uvijek tražim najbolje, a opet povoljno rješenje. Znam da su betonski najbolji, ali .....

umeš lijepo dvije cijevi malo deblje,zabetoniraš ih u zemlju na početku i na kraju plastenika,razapneš žicu od 2,2mm i španeri ( 5,00 komad ) na svaki kraj i polako dotežeš,ja sam to napravio na 150m dužine i da vidiš miline. kakvi stupci i gluposti. možeš i staviti manju cijev u beton a veliku natakneš na nju i šarafom ili bolcnom stegneš tako da možeš skidati kad obrađuješ da ti ne smeta. sve skupa nekih stotinjak kuna,ako imaš cijevi.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Našao sam ih danas, 27+pdv, 2,5 m duljine od 6-8 cm debljine. Puno mi to novaca i čini se da bi onda isplativije bilo betonske. Ipak će betonski durati puno duže od drva. Kupio sam stihlov bušač tak da za rupe nema problema.
Stalno nešto kalkuliram da vidim kak proći jeftinije, no da bi bilo dobro nema prejeftine opcije. Kako god 20 tisuća kuna minimalno će sigurno prnuti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja mislio Cabage postao voćar, a on za povrće pita pih, izdajica ;)

@Bagudina lijep ti kvart, dok ga ne skuže gipsy kingsi ;)
@Smiljan ne misliš valjda, da bi... he he
 

Najnoviji postovi

Na vrh