• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 502

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ovo je bing 33...pa kroz njega bi gotovo klip od tomasa mogao proći:8):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
#Akaputus
U prethodnom postu si spominjao da tih krb. ima u Srbiji pa sam pomislio da si ti tamo, ali sam fulao, Sory
# Hodor
Koji je to motor na slici i koje snage.
# Sickohn
U privitku je krb. Bing 18 za IMT 506.
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
iskreno da ti kažem,nemam pojma kako izgleda karburator od 506 jer 506 nikad nisam imao, ali sam video da se kači tako što se navlači na cev pa se vijcima pričvrsti, a takav je bio i onaj što sam ja budžio.probaću sutra da napravim par fotografija te moje budževine, pošto sam ovu 502 poklonio prvom komšiji kada sam kupio hondu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
# sickohn
U prethodnom postu si postavio link "kupujem prodajem.com" sa slikom krburatora i piše velikim slovima KRBURATOR BING ZA FREZU IMT 506 (novo) i ti kažeš da neznaš kako izgleda. Jako zanimljivo!:(:
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
nisam ga video uživo, to sam hteo da kažem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koji treba karburator.od tomosa i imt ima skoro svud karburatora, mogu se aspitati za cene a i polovnih ima sigurno. hodore to tebi treba.ako je ta kubikazapreko 95 ccm neznam dal bi pasovao od MZ 125ccm. oni se mogu naci i mislim da su jeftiniji od ovihi mozda laksi za ustelovati. od imt 506 nesvidja mi se karburator. to je rasipnik
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Interesira me krburator Bing 8A 155S 204, koristi se na kopačici Tomos MK 2, 2 KW, motor Tomos UMO 06, 60 cm 3, max. 5800 o/min, i na Mio Standardovim motokultivatorima 200, 250, 300 i 350 modelima.:8):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
To je malo nestandardan karb na tomosu. Zapravo od tih svih zemaljskih motora to je jedini na tomosu koji ima leptir gas svi ostali su na klipic.

E sad...vanbrodski motori tomosovi neki imaju identican karburator, neki takodje potpuno isti samo sa drugacijom glavnom diznom. Inace promjer toga karba je 14.5mm I nije los karburator prakticno je napravljen nema tu sta da se batali more trajat iljadu godina. Treba samo fino nastelovat smjesu na ler gasu i fino ce to da radi. Pored zacepljavanja dizne zna ga jebati cesto i visina plovka a i zna se razjest gumica na kucistu plovka pa tuda pisa gorivo. Inace na svim tim tomosovim 2t masinama dobro je ugraditi onaj mali mrezasti filter goriva onda i zaboravite da imate karburator :)
A necete vjerovati kakvih sve govana nam u gorivu utrpaju tako da...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
# Oficir
To je taj krburator. Ako je na motoru umo 06 onda je donja dizna 70. ako je na motoru umo 08 onda je donja dizna 80.:icon_pray:

# Apokaputus
To nije nimalo nestandardan krburator. Koristi se na kopačicama Tomos MK 2, Tomos Batuje s motorom umo 08, Mio Standard 200, 250, 300, 350. Nije točno da je jedini na leptir. Sličan s koristi na vanbrodskom motoru 60 cm 3, ima ist dizne, ali je razlika: da kod njega sajla za gas dođe spojena direktno na osovinu leptira, dok kod ovih koji se koriste na kopačicama sajla gasa je spojena indirektno (ima zračni regulator gasa). Nema gumice na kućištu plovka nego ima brtva na kućištu krburatora. Ako nešto ne znaš bolje bi bilo da o tome ne pišeš (jedino ako ti nije samo bitno da napišeš što više postova, po mogućnosti da su čim duži, da se iz njih ne može nič korisno zaključiti, koji su samo naklapajući) jer time samo zbunjuješ krhko naše znanje!!!!:icon_confused:
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam još jedan koji nije odradio ni 2h a star je negdje 35god,al ima fiksni način davanja gasa jer je bio korišten na pumpi vode.
bit če slika kasnije.

@Brgud nemoj tak grubo,kolega @apokaptus stvarno kuži dvotaktne motore i hoče pomoč.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Umo06 masina moze bez problema da radi na 12 13mm karbu...npr vodene pumpe sa umo06 agregatom tako rade. takodje moze da radi bez problema i sa 14 15mm karbom npr tomosova frezica sa umo06 agregatom radi tako.
moze i da radi sa bingom 18 bez problema. doduse nijedan tomosov umo06 agregat nije fabricki izlazio sa tim karbom ali sam ja licno montirao pomenuti karb na taj agregat. malo ga je teze ustelati jer su kanali na umo06 mali, ali kad se ustela motor puca od snage.

Tako da...da moguce je :)

Super si to odradio. Bilo koji krburator na umo 06 60 cm 3, pa čak Bing 18 (ali kad se uštela pUUUCCa od snage!!!!!:icon_e_confused:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Brgude druze nisi ti mene dobro razumjeo al eto :)
Ja sam fino spomenuo da se taj isti karburator koristi na vanbrodskim motorima sa malim izmjenama. citaj post pa ces vidjeti da sam to spomenuo. takodje sam spomenuo da se karb rjedje koristi na zemljanim masinama pod time mislim na ove masine koje nisu vanbrodske jelde :)

Svaka cast nabrojao si dosta masina koje imaju pomenuti karb ali nije poenta u tome, jer kao sto rekoh vecinom su klipni karburatori. Od svake te masine koju si ti nabrojao ja ti mogu jos 3 4 nabrojati tomosove koje nemaju taj karburator nego klipni, od raznih razlicitih vrsta tomosovih pumpi te busilica agregata i ostalih kojekakvih univerzalnih strojeva. pogotovo kad je rijec o tomosovim motociklima nijedan ali bas NIJEDAN tomosov motocikl nije izasao sa leptir mehanizmom svi su klipni strojevi.

Ali nije uopste u tome stvar...na tu umo06 masinu se moze nakaciti i 10 i 12 i 13 i 14 i 15 i 18mm karb i radice manje vise isto. nesto malo vise obrtnog momenta ima na 12 13mm karbovima i nesto vise snage i obrtaja na npr bingu 18 ali sve je to tu negdje.


Elem da ne duzim i sirim...ta tvoja recenica o duzini i broju postova meni je to druze apsolutno nebitno. mogu na forumu imati 3 posta mogu 30 iljada i sta sad...hocul dobit platu za to il makar gajbu pive ? ocu klinac. e zato je to meni potpuno nebitno.


Stvar je samo u tome da se ja npr u traktore, dizel masine, prikolice i kojekakve razne stvari koje svaki dan koristim a ne znam popraviti e u takve stvari se slabo razumijem i stalno ovdje nesto pitam i ljudi mi stvarno pomazu.

a opet sto se tice 2t problematike to mi je nekakav personalni hobi vec duzi niz godina i mnogima ovdje barem u tome mogu pomoci, i zato se trudim gdje god je 2t tematika u pitanju ubaciti rjec dvije napisati nebi li kome makar imalo pomogao jer kao sto rekoh stvarno ljudima ovdje poput oficira vice i ostalih mnogo dugujem zbog dobrih savjeta i imam potrebu makar nekako se oduziti.


A sto se tice broja postova i ostalih forumskih titula vjeruj mi da i ovaj i bilo koji drugi forum kad je u pitanju ta tematika za to me cisto zabole


aj zivio ti meni jos 100 godina
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo slike drugog fergazera koji imam u ladici.

upload




@Apokaptus jesi na taj ti mislio jel ovaj jači od onog prije par postova?
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Oko mene na UMO motorima gotovo isključivo bingovi sa leptirom.:(think):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Nije točno da se taj isti krburator koristi na vanbrodskom motoru. U prethodnom postu sam opisao koja je razlika između ta dva krburatora. Ovo je tema o motokultivatorima na kojima se koristi ovaj krburator a nije tema Tomos motocikli, i opet nabrajaš Tomos mašine koje ne koriste takve krburatore. Izvan teme. Po tebi sve se može nakačiti na UMO 06 i da to funkcionira 10 minuta nakon montaže, a kako se ta tvoje varijante nakačenja pokažu u praksi, za tebe nije bitno. U tvom podužem postu opisuješ da se na frezu ? može montirati krburator od motorne pile ? Ok. Može, a zašto ne bi moglo! Ja to ne bi nikome savjetovao ni preporučio! I opet nabrajaš kako UMo 06 može raditi sa krb. 12. 13 mm npr. vodena pumpa, agregat, bla, bla, bla. Opet izvan teme!:(doh):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa napisao sam i ja covjece da se razlikuju u detaljima karburatori i to u prvom postu citaj malo jebemu misa. Necu se uopste vise razspravlajti niti bilo sta komentarisati na ovoj temi ako ne znate citati i normalno pricati.



KArburator od motorke da je glupost to moze samo napisati neko ko nikada nije probao.
Ja koji sam to radio mogu samo reci da se motor daleko bolje moze ustimati da radi u apsolutno svim uslovima rada od perfektnog lera do perfektnog rada na srednjim nizim obrtajima i u konacnici taj karb daje dosta vise snage u max gasu od obicnog karba ako govorimo o istim promjerima.

U zivotu uvijek prvo probaj nesto uraditi malo testiraj pa tek onda reci da je nesto sranje ili nije.


Odoh ja iz ove teme necu vise ni rijec a vama svima sve najbolje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ajde da malo promijenimo temu. Da čujem mišljenja o problemu "ispiranja" i "strato(dvofaznom punjenju)" punjenju?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
# Oficir
Nije Apokarutus pitao za krb. nego ja, i mislio sam na onoga prije. Hvala!:icon_pray:
# Hodor
Točno. Na svim MTK sa umo motorima koristi se krb. sa leptirom.:(nod):
 

Najnoviji postovi

Na vrh