• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 502

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja ako se ne varam sam 2 ili 3 puta u životu susreo "plastični" karb na UMOima(ne bitno na čemu), i znam da su svi jebavali sa zatvaranjem goriva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajde da malo promijenimo temu. Da čujem mišljenja o problemu "ispiranja" i "strato(dvofaznom punjenju)" punjenju?

Daj malo pojasni na kaj si točnije mislio?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa na problem "ispiranja" kod punjenja sa svježom smjesom. Eksperimentira se več 100 godina oko toga i bilo je raznih riješenja, međutim nijedno nije baš zaživjelo. Dok sad zadnjih 10 godina se polako ugurava taj sistem da se tren prije ulaska smjese u nadklipni prostor dovede sloj čistog zraka da se "žrtvuje". Upravo činjenica da ulazi čisti zrak mene nagoni da se zapitam, a kakva je u konačnici situacija sa stanjem smjese, nije li presiromašna??:icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako nđmisliš na četverotaktne to nije problem kao turbo al kod dvotaktnijžh je to problem jer gorivo i zrak dolaze iz kučišta radilice,i da ako se dovede zrak sastrane osiromašuje smjesa i nebi trebalo škodit jer se je več sve podmazalo kaj je trebalo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Problem siromašne smjese nema veze sa podmazivanjem, i četverotaktni motori pate od toga, doduše kod cvaje je taj problem zbog podmazivanja dodatni.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IY7zQKw4qsQ[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3LDN0c2lAsQ[/YT]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ovako je to puch pokušao riješiti. Nije bilo loše, no nije se komercijaliziralo.
split-single_cut-away.jpg

Ovako TWN
scannedimage-33.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ja nisam došao do nivoa da razglabam o teoriji i o nekim pokušajima konstrukcija motora, koji nisu u praksi (u mojoj praksi). Ja sam više zainteresiran za strojeve koji su oko mene, sa kojima se susrećem i koje treba osposobit za rad, bez obzira o kojem stroju se radilo.:(nerd):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Taj se krb. koristi na Tomos pumpi i Tomos umo 04 za pogon mješalice.:(mm):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Agria 200 sa JLO motorom, ima neku godinu, treba ga malo oživiti.
Nije baš istrošen, da vidim što imam, skinut starter i ventilator sa magnetom. Ništa strašno jedan elemenat na magnetu se odljepio. :mur:

IMG_20171119_145648_1.jpg


IMG_20171119_102843_1.jpg


Gore je bio neki mali metalni rezervar (u kojemu je bilo jedna šaka ruzine), zamijenjen Tomosovim. Bude to još šljakalo.

IMG_20171119_145716_1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh