• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 504

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima zanima me koliko bi novaca realno vrijedila ovakva kopačica u solidnom stanju.Koliko sam pročitao da se dobra pokazala za međurednu obradu.Meni bi prvenstveno trebala za pravljenje redova za krumpir,okopavanje i ogrtanje istog,eventualno još možda oko luka okopavanje i mahuna di je uže(dali se one motičice daju suziti da ide uže) i na što sve treba pripaziti kod kupnje iste?Hvala svima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Dellortovi karburatori većinom imaju kanalić kroz koji vuku gorivo dok su pod čokom,zato sam upozorio da se ne bi napravila veća piksa koja bi to zatvorila.Sad kad bolje gledam čini mi se da je to bing karburator .
@brgud@ da si odmah nakon opetovanih zamolbi pomogao čovjeku ne bi ga ja doveo u zabludu jer davno je bilo kad sam šarafao po karburatorima.

Svaki karburator ima to što spominješ, samo što to nema nikakve veze sa pisanjem u prethodnim postovima!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pozdrav svima zanima me koliko bi novaca realno vrijedila ovakva kopačica u solidnom stanju.Koliko sam pročitao da se dobra pokazala za međurednu obradu.Meni bi prvenstveno trebala za pravljenje redova za krumpir,okopavanje i ogrtanje istog,eventualno još možda oko luka okopavanje i mahuna di je uže(dali se one motičice daju suziti da ide uže) i na što sve treba pripaziti kod kupnje iste?Hvala svima

To nije kopačica, nego freza (predpostavljam da znaš razliku). Prvenstveno je namijenjena za međuredno okopavanje (frezanje). Radni zahvati mogu biti od 16 cm pa do 70 cm uz izmjenu radnih tijela.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
To nije kopačica, nego freza (predpostavljam da znaš razliku).

Iskreno ne kužim se baš u te stvari al predpostavljam da je kopačica valjda ono kaj ima umjesto kotača motike a ovo ima vučnu frezu pa je valjda zato freza?
Radni zahvati mogu biti od 16 cm pa do 70 cm uz izmjenu radnih tijela.
Koliko sam shvatil iz tvog odgovora freza se da sužavati.
Predpostavljam da je također dobra za pravljenje redova za krumpir
Finalno pitanje koliko bi koštala u solidnom stanj solo i sa priključcima?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Eto napravljeno. Bakelit sam izvukal van. Nisam kupio cahuru, piksnu kak vec. Naljepio sam paver dak tejp na onu metalnu cijev na koju sjeda karburator, dotegal stavio vezicu i to je to. Koliko drzi, drzi. Improvizacija. Dosta sam guglao, je bing je karburator 8 18 ako sam dobro zapamtio. Nije bas jednostavno nastelat taj siber.Prvi put delao na takvom karburatoru. Vidio sam da je popucal onaj stitnik od glavr motora pa sam to povario. Glava motora bila puna smeca. na getribi su 2 sarafa. Jedan je donji za rastavit taj stitnik getribe, gornji je za sta? Evo par slika IMG_20200517_115520.jpg IMG_20200517_115520.jpg IMG-20200517-WA0000.jpeg
 

Prilozi

  • IMG_20200517_115513.jpg
    IMG_20200517_115513.jpg
    44 KB · Pregleda: 8

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
A to kod te freze, karb sakriven ispod ovog zelenog poklopca?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pardon kaj nitko nezna koliko bi realno koštala ovakva freza u solidnom stanju?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Pardon kaj nitko nezna koliko bi realno koštala ovakva freza u solidnom stanju?
Imt 504 drzi cijenu. 4 soma na dalje. Cekajte mozda naleti nes za jeftinije pare. Strpljen spasen rekli bi ljudi
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru daj mi reci kolko bi došel sa priključcima (mislim prvenstveno na onaj mali plug za ogrtanje i željezni kotač) vidio sam na njuškalu da je čovjek cijenio 5600kn frezu plus plug i metalni kotač pa me zanima dali sa priključcima vrijedi toliko inače se ne razumijem previše u te stvari ;)
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Nemojte kupit odma na prvi koji naletite. To ce se ceka, trazi. Imate i grupu na fejsu motokultivatori nesto. Ja iskreno nebi dao 5iljada za stroj sa plugom. Malo pratite oglase, grupu na fejsu, raspitat se po se selo i tak. Racunajte da do sl sezone ga nabavite, uvjerite se da sve radi kak treba, da ima ulja u getribi, lancu, filteru i tak to. I lagani se navimavat na raf sa strojem
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Je li tko kada iskapao krumpir sa imt 504 i kakav plug, mozda onaj nastavak za nagrnut krumpir, sam se maknu motike? Ima tko iskustva? Hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nemam iskustva ali sam misljenja da to nece ic, prelagan i preslabi stroj za takav “muski” posao, ja bi odustao od te ideje u startu
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Sve je ovisno od zemlje,ako je neka jako lagana,možda,ali u većini slučajeva moreš zaboraviti,ja ga vučem sa pasqalijem 4x4,i osjeti se da je dosta veliki otpor,pogotovo ako je zemlja suha
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Je li tko kada iskapao krumpir sa imt 504 i kakav plug, mozda onaj nastavak za nagrnut krumpir, sam se maknu motike? Ima tko iskustva? Hvala

Može, kako ne bi moglo.

Kad može i trimer.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Covijek je pito za iskopat krumpir a ne prodrmat prasinu i ogrnut ga, ja sam u vise vrsti zemlje vadio sa 14ks goldonijem i ide pa stane, sa njime se još da vadit sve ispod toga je samo mučenje, nije do snage nego je do težine stroja @iwanho je ovih dana vadio sa svojim pa neka kaže svježe dojmove može li 504 umjesto bcs
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Koliko ja tu vidim on samo razbija koru,a volio bih ga vidit na nagnutoj njivi,nakon 10 redova po 100 m,i još da je zemlja sabijena
Da li bi još trčao za njim il bi uzeo šibicu i riješio se muke
Vidim da svi ljudi koji se bave sa krumpirom nabavljaju takve strojeve
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Za imt 504 nema za kupit ono gumeno crijevo kaj vodi do masine. Znaci ono pod 90 od filtera do karburatora... S cim bi se dalo pripasat, il neko crijevo od vode ili nes.... Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh