• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 506LS obnova. Konacno i ja jednu uzeo.

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Evo zašto skinuti obadvije zaštite, na ovoj slici se vidi rupa u bloku kroz koju dolazi smjesa iza ležaja za podmazivanje.

fpZu0Hs.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Konačno počeo s slaganjem, od nove klipnjače pa na dalje.

73090954947854936123.jpg


19403759002812279427.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Slaganje zapelo na klipnjači (velika pesnica) veća je u promjeru za cijela 2 mm i zapinje u kućištu.:mur:

Stara klipnjača 38,20 mm.

lKb7Pqs.jpg


Nova klipnjača 40,20 mm.

DKm5Pic.jpg


Kutija od nove klipnjače.:(devil):

sGQNdDs.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Trebalo bi skinuti 1 mm minimalno ! Kako ?:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Bojim se da od toga brusenja ništ.
Možda da se složi priprema pa na stupnoj brusilici obrusiti kolko treba ..... svakak ju poslije takve brusione treba udati.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ako misliš na ruke s tim glodat zabotavi,prerijetki zubi,ostalo bude ko endrirano
Najbolje bi bilo ravni biax i frezer ili brusni čep
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Pozz dali je ko skidao doboš na prikolici imt 506 nez dali mogu koristit izvlakač one 2 vide sam skinuo ali nece pa nece sad dali ide i srce ono u sredini van ili ono ostaje pa mogu u njega zaprit izvlakač
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Pozdrav! Ispričavam se ako upadam u krivu temu. Imam frezu IMT 506ls, problem je sa paljenjem, nema iskre na svječici, stavio sam novu i opet je isto. Zna li netko gdje se njoj nalazi paljenje i kakovo paljenje ona ima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ak si nekad šarafil po mopedima (APN-u), onda otpriike znaš kak to izgleda.
Paljenje se nalazi ispod ventilatora.
Pogledaj da ti žica za gašenje nije negdje oglodana i ne dodiruje masu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ako ti je lulica gore, najprije probaj bez nje i svjećice (direktno sa kablom na masu).

Ako ni tada nema iskre onda treba provjeriti platine (zamijeniti platine i kondezator). Paljenje je Iskrino 6V 10W.
 

Losmi

Novi član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
1
Pozdrav

Da ne otvaram novu temu pa cu pitati ovdje.
Imam IMT 506 i posto moram da zamijenim sarafe koji stezu kosilicu, odlucio sam da sredim sve sto bude potrebno i malo ga uredim.
Imam problem da mi iz trece i druge brzine ispada mjenjac kad je pod opterecenjem ili da kad usaltam u trecu brzinu kao da negdje omasi i samo trgne i ugasi se. I cesto se desi da ispada iz pogona za naprijed i nazad. to obicno malo dostelujem okretanjem i pritegnem i to je to ali bih sada sve sredio i napravio kako treba. Da li mi mozete znate sta bi moglo biti problem?

Kad otvorim provjericu semeringe i lezajeve i ako mislite da ima jos nesto sto bi se dalo peventivno promijeniti.

veliki pozdrav
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kupio sam novu radilicu za imt 506. radilica sa klipanjačom.
ubacio sam radilicu i sklopio kučište i sada nemogu staviti korpu spojnice spoljnu. to je onaj dio kaj ima male zubice koji idu na radilicu.
zubici na novoj radilici nakom temeljnog pregleda izgledaju loše to jest plitko.
imam doma više tih radilica i korpi i to sve paše.
ova nova radilica je iz srbije to jest iz kine.
na njoj su dvije naljepnice.
iskustva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh