• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 509

Jova

Novi član
Tu od
29 Tra 2018
Poruka
3
Imam traktor IMT 509 i u zadnje vrijeme mi je kvacilo pocelo da postaje sve tvrdje i tvrdje. Zamjenio korpu, lamelu i sajlu ali opet tvrdo. Sada je postalo toliko tvrdo da se ne moze stisnuti bukvalno bez kvacila je. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim problemom i sta mi je raditi. Unaprijed hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači da si ti previše napeo sajlu ..s ciljem da ti kvačilo odvoji , ali ono ne odvaja .

e sad zašto ne odvaja promalko ti je kod rastavljanja .

očito je da uzrok nije bio lamela i korpa jer se promjenom tog sklopa nije baš ništa promjenilo .

može biti da ti je zaribao ležaj u "zamašnjaku" ili potisni ležaj .


uglavnom ponovno rastavi i pregledaj pažljivo svaki dio ..

kad sve smontiraš i podesiš ručka mora imati praznog hoda , uvjek ..to je pravilo .

ako ne razumiješ bilo koji napisani dio pitaj , ponovno
 

Jova

Novi član
Tu od
29 Tra 2018
Poruka
3
Razumio sam sve. Rastavicu ga opet da sve pregledam. Hvala puno
 

Aladin

Novi član
Tu od
30 Pro 2019
Poruka
3
Paljenje na kljuc kako postavitiinstalirati unsprijed zahvalan imt 509
 

Nomad_75

Novi član
Tu od
24 Ruj 2019
Poruka
2
Pozdrav svima,
Kupio sam staru Agriu 1700 '59 godište sa ILO51 benzinskim motorom, koji sam zamijenio sa Kipor 186f dizel motorom uz izradu adekvatne prirubnice. MKT je kupljen samo sa kosilicom.
Međutim, problem koji imam je taj što ne mogu mjenjač ubaciti u 2 i 3 brzinu, tj. ručice mjenjača mogu birati samo 1 X R, za ostale pozicije jednostavno ne može se ručica gurnuti a nema nikakvog zvuka tipa da krči ili nešto slično.
Postoji li mogućnost da je zbog kosačice na neki način blokirano biranje ostalih brzina ili je u pitanju neki kvar?
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Postovani prijatelji ! Kupio sam Motokultivator 509 D uređujem ga za sebe ! Procurili su mi semerinzi na polu osovinama .Skinuo sam tocak ,dobos kocnice ,centralnu maticu ,pakne ,"ali glavcina ne silazi dole ?? Molim one koji su imali u remontu i znaju sto jos trebam uciniti da skinem glavcinu i zamjenim semering .Hvala svima
 

halid95

Novi član
Tu od
1 Ožu 2022
Poruka
1

Prilozi

  • F20C71B5-B5F4-4408-ABDE-BFF11972B54F.jpeg
    F20C71B5-B5F4-4408-ABDE-BFF11972B54F.jpeg
    35.6 KB · Pregleda: 18
  • 20CDABD9-23E1-4672-936C-630B63FDA101.jpeg
    20CDABD9-23E1-4672-936C-630B63FDA101.jpeg
    42.9 KB · Pregleda: 19
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aladin

Novi član
Tu od
30 Pro 2019
Poruka
3
Zanima me kako uradit paljenje na kljuc imt 509 od cega pasuje alnaser i zubcanik poz
 

hisnik

Novi član
Tu od
28 Kol 2018
Poruka
1
Imam motokultivator IMT 509 dizel, godište 1988.
Hteo bi da zamenim ulje u motoru, i uljni filter, zračni filter. Dali neko zna koja vrsta ulja ide? I koliko litara. Da mi može napisati tačno naziv i vrstu.
Hvala na odgovoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je motor dmb 450 ili lda 450 ulje 15 w-40 , priozvođača za kojeg imaš para ..super 3 ili super 5 je ok ako si iz hrv. kaj sumnjam
ulja treba cca 1.8 litara
u zračni filter ide isto ulje 0.3 litra , žičani uložak opereš u nafti , benzinu ..možeš i brake cleanerom ako ti nije skup .
filter ulja
 
Posljednje uređivanje:

yozza

Novi član
Tu od
5 Ožu 2024
Poruka
1
Imao sam problem dok sam kultivirao sa IMT 509, freza odjednom počela da gubi snagu. Kad je van zemlje okreće, ali čim je spustim i opteretim ona stane. Molim za savet, dali je do LAMELE problem ili...HVALA UNAPRED
 

imt509d amater

Novi član
Tu od
18 Ožu 2024
Poruka
1
Poštovani članovi,
potrebna mi je pomoć oko freze za IMT 509d.
Naime, nasledio sam od oca kultivator sa frezom i kosom.
Do sada sam koristio samo kosačicu, ali sam ove godine rešio da isfreziram baštu, ali mučim muku da montiram frezu, sa reduktorom, na kultivator. Reduktor mi je spojen na frezu, tako da vršim spajanje reduktora i kultivatora.
Pre monataže freze, menjač postavim u položaj O, spojim reduktor sa kultivatorom, startujem ga, uključim frezu, ali freza se okreće, a kultivator se ne pomera.
Probao sam da montiram frezu kada je menjač u položaju X, i kada ga starujem, ubacim u prvu brzinu, kultivator se pokreće i freza radi, ali dodavanjem gasa, freza se vrti brže, ali i kultivator se kreće brže (kao da sam spojio frezu direktno na kultivatror, bez reduktora).
Da li neko može da mi da instrukcije kako se montira freza sa reduktorom ili da mi da neki link sa video instrukcijama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh