• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
577 ima motor snage 51,5 kw. 51,5x1,36=70,04 ks.
Sto se tice velikih imta 5106 samo trebas s njime znati raditi, ne siliti ga i ne izivljavati se te odrzavati donekle pristojno a ne nikako ili nikada i sluzit ce te dugo a sa njegovom snagom ces biti prezadovoljan. Ako se odlucis na kupovinu probaj svakako naci model mladji od 1988 godine pritom pazi da ti ne prodaju stariji traktor podmladji jer ih je jako malo sa urednim papirima te ih vecina registruje "na izjavu" i pritom ga pomlade za par godina. Najbolje bi bilo naci stroj sa novom tipom felgi onda znas da je mljadji od 1990. godine.
Snage ima dost i nemas problema oko elektronike i reverzera a ako sta i crkne dijelovi su triputa jeftinije nego za zapadnjake.
Sve napisano u vezi ovakvih strojeva stoji i sam imam jednog takvog doma te jednog MFa i reci cu ti da IMT je zvijer i sve moze ali tek kad probas nesto drugo vidis veliku razliku.

Jel razlika pozitivna ili negativna? Jer naso sam i jednog MF 1004T 88 god! Koliko ti trosi imt?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ah, neću se prepirat... Za koji god znam 577, nova ili stara linija, ima 70 ks, a čuj imaš poseban traktor...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ah, neću se prepirat... Za koji god znam 577, nova ili stara linija, ima 70 ks, a čuj imaš poseban traktor...

Pogledaj ovaj moj link gore sto sam stavio, to je dokaz da 577 ima 70 ks!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A znam ja to, imaš i stranicu kaj stavio, tamo su podaci za skoro sve traktore
 
M

Miško 007

Guest
Ti podaci su izgleda onako iz neke ruke baš sam gledao knjižicu to je nominalna snaga motora pri 2000 rpm minuti ...
Ali onda je bas prava mrcina ako ima 70 konja ... :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Pa ja znam da moj ima hehe nova linija tako u knjižici piše ....
I nije za šaliti a pošto je motor rađen i glava malo nabrijana i to mora imat malo više...
Ovisi pri kojim okretajima razvija koju snagu...
Broj kilovata je upisan pod manjim okretajima motora misolim do 1800 ili 2000 a ona ide na 2400...

Neznam koji to 577 ima motor od 70 konja ali moj nema nego 80 ravnih pa ti sad vidi .
Tamov i zastavin motor imaju ravnih 80 a isti motori su.
Kak ste glavu nabrijali?

Jesu isti motori, ali je na 80 KS-a klipna pumpa
 
M

Miško 007

Guest
Kak ste glavu nabrijali?

Jesu isti motori, ali je na 80 KS-a klipna pumpa


Onda jedino to moze biti...
Jer imam motor i od zastave 90 konja isti je ...
Čak sam mislio taj opaliti gore... :evil:

Pa svaki put kad spustis glavu dobijes na kompresiji a ova je vec pri kraju :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Onda jedino to moze biti...
Jer imam motor i od zastave 90 konja isti je ...
Čak sam mislio taj opaliti gore... :evil:

Pa svaki put kad spustis glavu dobijes na kompresiji a ova je vec pri kraju :rolfer:
Ne pripovedaj gluposti.
 
M

Miško 007

Guest
Ne pripovedaj gluposti.

To nisu gluposti to je logika motora ko ga poznaje svaku desetinku sto skines glava ide dolje.
Neki su znali i blok i klipove spustati kad je kriv ali s time mu skrati vijek trajanja..
Ako neznas o cemu pričam što onda znaš. :gitarist:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
To nisu gluposti to je logika motora ko ga poznaje svaku desetinku sto skines glava ide dolje.
Neki su znali i blok i klipove spustati kad je kriv ali s time mu skrati vijek trajanja..
Ako neznas o cemu pričam što onda znaš. :gitarist:

Ako spuštaš blok i klipove dobiješ opet isti kompresioni prostor iznat GMT
koji je bio i prije strojne obrade, razmisli malo...!?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
To nisu gluposti to je logika motora ko ga poznaje svaku desetinku sto skines glava ide dolje.
Neki su znali i blok i klipove spustati kad je kriv ali s time mu skrati vijek trajanja..
Ako neznas o cemu pričam što onda znaš. :gitarist:
Svaku desetinku što skineš glava je ......... Ma imaš ti prav, neznam ja ništ :oops:
 
M

Miško 007

Guest
Ako spuštaš blok i klipove dobiješ opet isti kompresioni prostor iznat GMT
koji je bio i prije strojne obrade, razmisli malo...!?!

Al dobijes kiraći hod... :weedman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tema je o IMT 5106......da upozorim :weedman:

s ovim nevrijedi.......tjera po svom :partyman:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Moj imt558 je imao 58 ks , bosh pumpa otvorena na 2400 okretaja motora - 65 ks ,pokrepalo 10% sad sam na istom , sad mu budem skratil klipove , ugradil flater ventila ...............:madmana:stvarno smo skrenuli s teme . Gdje su moderatori bar nek preimenuju temu ( BALJEZGANJE ) :axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh