• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Imao Brenu 136 pred desetak godina kad je svima 560 bio veliki traktor a mnogima i danas. Vozio i 170-ku dakle nekakvo čudo. Da me nebi krivo shvatili sad imam 533 i namjera mi je kupiti nešto 60-70 ks. Nadam se da ćemo izmjeniti iskustva.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Možda nije ukradena nek je prisvojena kad je vlasnik vmrl ili tak nekaj :?

Problem je sa takvim traktorima sto za vrijeme rata kad su se neki iseljavali pa su ostavljali i taktore i strojeve za sobom, a i stoku, tako da su neki to dobro iskoristili i obogatili se na tuđoj nesreći.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5106-crnkovci-oglas-5014751

ovaj se nudi za 24500 kn hmm ako je istina šta sve piše onde je OK

Taj traktor je 5106 u orginalu, ali je netko skinuo prednju vucu i stavio prednji trap od 5100. Na tom traktoru treba slozit kocnice, filter zraka novi, desni cilindar hidraulike curi, satove promijenit, limariju i struju dotjerat u red. Ja ga idem gledat u ponedjeljak i ako je motor i mjenjac u redu ja cu ga kupit.
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Taj traktor je 5106 u orginalu, ali je netko skinuo prednju vucu i stavio prednji trap od 5100. Na tom traktoru treba slozit kocnice, filter zraka novi, desni cilindar hidraulike curi, satove promijenit, limariju i struju dotjerat u red. Ja ga idem gledat u ponedjeljak i ako je motor i mjenjac u redu ja cu ga kupit.

Pred nekih mjesec dana pričao sa tipom u vezi istog i zaključak bio nemože se regat jer i on ima veze u mupu i nije to uspio sredit pa puno sreće.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Pred nekih mjesec dana pričao sa tipom u vezi istog i zaključak bio nemože se regat jer i on ima veze u mupu i nije to uspio sredit pa puno sreće.

Zašto se nebi mogao regat ako je broj sasije i broj motora u redu? Ja sam na policiji provjerio i traktor nije ukraden i nema vlasnika pod tim brojem sasije i motora!
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Zašto se nebi mogao regat ako je broj sasije i broj motora u redu? Ja sam na policiji provjerio i traktor nije ukraden i nema vlasnika pod tim brojem sasije i motora!

Imao određenih iskustava sa tom problematikom i u Klc županiji se to nemože regat sa tim forama. Udarim ti i ja broj koji se nigdje nevodi samo ti traktori imaju svoju seriju brojeva a malo ih je proizvedeno i ....... . Nemoj mi reć da je netko od tokvog traktora (koji je koštao ohooho) izgubio račun a svi su bili u kombinatima ili prometnu ili da u policiji nemaju nikakav traga o njima. Sve se jako dobro zna i kad bi bilio volje ....... Reći ću ti u povjerenju da su svima uništeni "papiri" u ratu neprijateljskim djelovanjem.:D Traktor je dobar za djelove ili da radi negdje daleko od prometnica i zavidnih očiju no ako ti možeš regat sretno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Imao određenih iskustava sa tom problematikom i u Klc županiji se to nemože regat sa tim forama. Udarim ti i ja broj koji se nigdje nevodi samo ti traktori imaju svoju seriju brojeva a malo ih je proizvedeno i ....... . Nemoj mi reć da je netko od tokvog traktora (koji je koštao ohooho) izgubio račun a svi su bili u kombinatima ili prometnu ili da u policiji nemaju nikakav traga o njima. Sve se jako dobro zna i kad bi bilio volje ....... Reći ću ti u povjerenju da su svima uništeni "papiri" u ratu neprijateljskim djelovanjem.:D Traktor je dobar za djelove ili da radi negdje daleko od prometnica i zavidnih očiju no ako ti možeš regat sretno.
:prayer::prayer::prayer: baš tak, sretno.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imao određenih iskustava sa tom problematikom i u Klc županiji se to nemože regat sa tim forama. Udarim ti i ja broj koji se nigdje nevodi samo ti traktori imaju svoju seriju brojeva a malo ih je proizvedeno i ....... . Nemoj mi reć da je netko od tokvog traktora (koji je koštao ohooho) izgubio račun a svi su bili u kombinatima ili prometnu ili da u policiji nemaju nikakav traga o njima. Sve se jako dobro zna i kad bi bilio volje ....... Reći ću ti u povjerenju da su svima uništeni "papiri" u ratu neprijateljskim djelovanjem.:D Traktor je dobar za djelove ili da radi negdje daleko od prometnica i zavidnih očiju no ako ti možeš regat sretno.

Gle ovakva je stvar, ja to sto sam ti rekao nisam ni sam znao, ali mi strina radi u policiji (dosta visoko) I ona mi je provjerila brojeve i u međunarodnoj bazi podataka, rekla mi je da taj tip mora napraviti izjavu da je on prvi vlasnik, napravimo kupoprodajni ugovor, sa tim papirima se ide na tehnički pregled, kad obavis to sa svim papirima ides na policiju i oni ti izdaju prometnu dozvolu i dobijes tablice. E sad tko je tu lud ja ne znam, a ako ona ne zna onda tko zna? Ja doma imam radioniči priručnik i uputstva 5100 - 5136 i lijepo piše da je broj sasije otisnut na pločici u kabini, sastoji se od 9 brojeva, prvi broj označava godinu proizvodnje, druga dva proizvođaca, a ostali brojevi serijski broj proizvodnje od te godine. Ja znam da se sa tim pločicama moze muljat i da se one mogu prebacivat zato sto su pričvršćene na dvije nitne, ali taj broj koji taj traktor ima nevodi se nigdje i to je broj od 5106!
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja sam kupio traktor u Belje Remontu,traktor također nije imao nikakve papire,došao je na Belje 92god u toku okupacije Baranje.Kupio sam ga dobio samo neki papir od Belje Remonta kao neku izjavu o kupnji.Otišao u upravnu zgradu Belja i jedan od pravnika mi napravi tužbu i tužim prodavatelja.Kako je o več praksa tuženi se nije očitovao o tome,što znači da je to prihvatio.Sud je presudio u moju korist i na rješenje udario žig i potpis kao valjani dokument prilikom prijave i reg traktora.Platio sve nekih 500kn i to je to.
Drugi slučaj tip je kupio traktor i nemože da dobije papire,naplačo se xxx kazni jer nemože registrirati.Igrom slučaja u MUP-u dozna da je taj njegov traktor u njihovoj evidenciji,ali papira nema.Na iste papire vode se još dva traktora,koji su uredno reg.Sada kada ga zaustavi policija traktor je reg,ali nema ni pločice ni knjižicu,a u evidenciji se vodi kao reg vozilo.Pločice i knjižicu kaže izgubio u šumi i idemo dalje.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja sam kupio traktor u Belje Remontu,traktor također nije imao nikakve papire,došao je na Belje 92god u toku okupacije Baranje.Kupio sam ga dobio samo neki papir od Belje Remonta kao neku izjavu o kupnji.Otišao u upravnu zgradu Belja i jedan od pravnika mi napravi tužbu i tužim prodavatelja.Kako je o več praksa tuženi se nije očitovao o tome,što znači da je to prihvatio.Sud je presudio u moju korist i na rješenje udario žig i potpis kao valjani dokument prilikom prijave i reg traktora.Platio sve nekih 500kn i to je to.
Drugi slučaj tip je kupio traktor i nemože da dobije papire,naplačo se xxx kazni jer nemože registrirati.Igrom slučaja u MUP-u dozna da je taj njegov traktor u njihovoj evidenciji,ali papira nema.Na iste papire vode se još dva traktora,koji su uredno reg.Sada kada ga zaustavi policija traktor je reg,ali nema ni pločice ni knjižicu,a u evidenciji se vodi kao reg vozilo.Pločice i knjižicu kaže izgubio u šumi i idemo dalje.

stvar je u tome sto sam ja te brojeve provjerio i nigdje na zemaljskoj kugli se nevode ni da su ukradeni niti da imaju vlasnika, odnosno provjerila ih je policija, jer ti kad dodjes sa papirima oni ti ih onda provjeravaju u svojoj bazi podataka i u međunarodnoj bazi
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
stvar je u tome sto sam ja te brojeve provjerio i nigdje na zemaljskoj kugli se nevode ni da su ukradeni niti da imaju vlasnika, odnosno provjerila ih je policija, jer ti kad dodjes sa papirima oni ti ih onda provjeravaju u svojoj bazi podataka i u međunarodnoj bazi

Jel stigo doma? Nabaci koju sliku ode "5100"
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
šteta, u prelošem veliš:supris: motor su dotukli ili?

A sto je najgore motor je jos i dobar, mjenjac nije los s obzirom da je ulje unutra pobijelilo od starosti. kardan se vrti, ne mozes ga zaustavit pod rukom, malo je osovina od kardana povijana. Hidraulika ne radi, kocnice nema, gume katastrofa, limarija losa, kabina zanistena - na desnim vratima je otisla brava pa je majstor zavario vrata da se ne mogu otvorit, struja komplet nova, sva crijeva nova, zracni filter komplet sa kapom treba novi, sva ulja, piksirat prednji trap, nove spone trebaju, desni pomocni cilindar curi i tak ima jos toga al se ne mogu svega sjetit...trazi za njega 25000 kn i jos ti minimalno toliko treba da ga donekle slozis...imas ga na njuskalu
 
B

Bobo

Guest
Vanjski cilindri mu nisu pomocni, nego glavni... samo s njima se dize hidraulik i koliko mi je receno da je sasvim normalno (ne ide ni meni u glavu) da nakon duzeg stajanja 5-6 dana i vise da desni cilindar u sebi nakupi ulja i kad podignes poluge da on visak mora izbacati...

Tako sam se i ja preplasio kad sam plug zakopcao na moju 5106, dizem ga a desni cilindar curi, poceo se za glavu hvatati... covjek koji je imao dugo godina 5136 je tad bio s nama i rekao da je to normalno, da je on prepakirao cilindar i da je svejedno curilo... Eto, 3-4 dana je brat orao s traktorom, ni kapi ulja, sad stoji vec 5-6 dana, i kad se bude podizao hidraulik ocekujem 2dcl ulja da ce iscuriti...

Doci ce i to na red kad-tad, za sad nisam toliko ekoloski osvjesten pa neka curka po malo...

Po pitanju spona i krajnika, i kod mene je jedan krajnik bio zavezan paljenom zicom da ne ispada, pa kad sam dosao kuci napravio sam i to da valja i nema greske. ulja u volanu nije bilo, ulja u prednjem diferencijalu nije bilo, u prednjim reduktorima je neka polutekuca mast jer vjerovatno semerinzi popustaju... lufta ima na sve strane, ali sve je to u redu, kad gledas da me traktor s novim gumama, uljima, filterima registriran izasao manje od 50 000kn, ja se nista ne zalim...

Jedino da se rijese papiri, taj traktor 25000Kn po meni vrijedi, naravno, s papirima. da nisam uzeo ovu brenu, isao bih tu gledati tu i vjerovatno bih kupio da se papiri mogu rijesiti, nebitno na koji nacin...

Za 25000Kn ne mozes kupiti ni traktor od 50ks, a kamo li od 100ks...
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Cilindar "prepakirati" ili nariktati graničnik dizanja NA CILINDRU
da neide PREVIŠE u vis pa curanja nebi trebalo bit.
Skinut poklopac sa strane i vidit stanje reduktora i dotegnut ležaj prednjeg točka po potrebi. Semering je jako velik a strada zbog "neodržavanja" , zato m

ast i gušće ulje.

Drago mi je da si shvatio prednosti "velikog" traktora. ;)
 
B

Bobo

Guest
Granicnici su u redu, i koliko znam da nema na cilindrima stelanja gornje tocke, da se to stela na poluzju tzv "osjetilu polozaja poluga" ili pak na rucki grubog hidraulika u kabini na gornjem granicniku. Cilindri samo imaju na sebi neki sistem koji ogranicava spustanje do kraja i to cak ni serviseri koji su u IMT-u radili ne znaju cemu sluzi, a pojedinci su to i poskidali s cilindara, jer "to ne treba"...

Cilindar ne curi kad se digne do kraja, nego u samom procesu podizanja, i dik od donjeg polozaja dizes u srednji, ulje slini dok god se cilindar pomice. Kad stane na nekom mijestu i u transportu nista, kad ga dignes do kraja, sve dok se klip pomice u cilindru, ulje slini... Kad jednom dignes gore, radis 10 dana svaki dan i nece nista curiti. ostavi ga 5-6 dana i opet se ista prica ponavlja... Reklo mi vise ljudi da se s tim previse ne zamaram, da ce to proci, da je to normalna pojava kad traktor dulje vremena stoji... Ipak, ja im ne vjerujem ali za sad kako ide neka ide, nemam ni vremena ni novaca da se s tim zezam...

Prednji tockovi pregledani i dotezanje ne trebaju. ali "prosetao" sam magnet kroz bocne reduktore i nema nigdje ni truna spene, tako da je mast ostala unutra i jos ce neko vrijeme biti tamo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh