• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Dali u različitim bojama.:(angel):

Onda mu neće biti problem 100 rali pa to on od šale ima da napravi ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Je kak ti to onda malo 100 rali malo 100 ha pa kolko onda bude na kraju?:)
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Pa za takav traktor sve je to malo, samo slušam pohvale forumaša sutra idem obići nekoliko komada pa da vidim dali je koji za mene, mislim dobar.
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Jučer sam se nagledao svega i prošao sam pola Hrvatske u potrazi za pravim traktorom i nisam baš oduševljen. Jedni fino lakirani na novo bacaju ulje, drugi krče farbani bez pripreme, treći katastrofa nisu za gledati i sad ajde ti kupi.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jučer sam se nagledao svega i prošao sam pola Hrvatske u potrazi za pravim traktorom i nisam baš oduševljen. Jedni fino lakirani na novo bacaju ulje, drugi krče farbani bez pripreme, treći katastrofa nisu za gledati i sad ajde ti kupi.
Tesko da ces naci takav traktor bez mane...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Jučer sam se nagledao svega i prošao sam pola Hrvatske u potrazi za pravim traktorom i nisam baš oduševljen. Jedni fino lakirani na novo bacaju ulje, drugi krče farbani bez pripreme, treći katastrofa nisu za gledati i sad ajde ti kupi.

Prije godinu dana je forumaš iz Međimurja tražio IMT 577. Pošaljem mu ja link na galeriju slika kako sam ja radio svojeg 577 i kažem mu cijenu od xx xxx kn... ono - možda prođe. :icon_winkle:

Ovaj link:
http://postimg.org/gallery/ajrx0nqo/

Jeeee.... preskupo mu je to :(giggle):

Kupio je za 25 000 kn. Koliko imam informacije (možda se i on javi) trenutno je uložio toliko love da mu fali još cca 500 eura do cijene koju sam ja tražio za svoj, uz to da nije dirnuo motor niti riješio limariju.
Na traktoru koji je kupio kao "odlično stanje" je trebalo srediti: kočnice, volan, hidraulik, mjenjač, sto ostalih sitnica...

Koji god da odabereš, bez da imaš slike na kojima se vidi što je rađeno.... to ti je problem. Uz napomenu da su na ovom mojem još originalne zadnje gume, iz 1984 :biggrin:

I ne.... nije na prodaju. Samo se hvalim da imam :(giggle):
Osim ako ne ponudiš jako dobru cijenu heheheheheeh :icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,906
Dečki, primirite se i ohladite glave.
Za sad sam neprimjerene poruke samo obrisal, a ako nastavite u istom tonu, idući put bude i nagradnih bodova.

Molim vas da nastavite u konstruktivnom duhu, držeći se teme. Tu smo zato da si pomažemo, a ne zato da mudrujemo, prigovaramo svemu i vrijeđamo jedni druge.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Pa i je. Slab mjenjac i diferencijal u odnosu na masu i snagu i ako ga se ne pazi moze doci do kvara. Iako sam vidio neke primjerke koji nisu nikada imali problema sa time a prosli su cuda.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ljudi ko nije radio s ovakvim strojevima taj nezna što je to. Traktor star 30 godina... pa da je JD vec bi se kopalo po getribi a da ne pominjem silne zapadnjake koji su u prvih 10 godina imali kvara na sebi u vrednosti nekoliko ovakvih IMT_a.
Naravno da se treba pripazit na rukovanje ko i sa svakim drugim strojem. Ulje u getribi promjenit bar jednom u 10 godina i pazit da ga ima dost. Probajte na nekom zapadnjaku ne mjenjat ulje toliko dugo, staje i krepaje sve jedno za drugim od volana i kvačila do hidraulike i špere.
Šta se tiče posla u polju e pa volio bi da mi dođe neki novi nabrijani "plastikaner" snage 100ks kojem je težina nabildana utezima i nek stane kraj srednje očuvanog 5106 pa da vidimo koliko koji može i pod kakvim uvjetima. Ima kod mene u selu kojekakvi žnjača gdje bi ove moderne "čeprkalice" brzo ostale po**ane.
Vikendaš, naravno da svak sebi traži što kvalitetniji stroj koji bi zadovoljio sve prohtjeve i svi mi dok si tražimo stroj gledamo izabrat onaj koji daje najbolji omjer uloženo-dobiveno. Ja sam sebi cijele zime obilazio "pol države" tražeć John Deere da bi na kraju sasvim neočekivano kupio MF.
Ima na tržištu svega samo treba bit uporan i obić što više toga. Ili jednostavno čekat priliku, znade se dogodit da traktor star 5-6 godina zbog zaštekale isplate kredita ide daleko ispod svih realnih cijena ali takvi uglavnom jako brzo nađu novog vlasnika.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ljudi ko nije radio s ovakvim strojevima taj nezna što je to. Traktor star 30 godina... pa da je JD vec bi se kopalo po getribi a da ne pominjem silne zapadnjake koji su u prvih 10 godina imali kvara na sebi u vrednosti nekoliko ovakvih IMT_a.
Naravno da se treba pripazit na rukovanje ko i sa svakim drugim strojem. Ulje u getribi promjenit bar jednom u 10 godina i pazit da ga ima dost. Probajte na nekom zapadnjaku ne mjenjat ulje toliko dugo, staje i krepaje sve jedno za drugim od volana i kvačila do hidraulike i špere.
Šta se tiče posla u polju e pa volio bi da mi dođe neki novi nabrijani "plastikaner" snage 100ks kojem je težina nabildana utezima i nek stane kraj srednje očuvanog 5106 pa da vidimo koliko koji može i pod kakvim uvjetima. Ima kod mene u selu kojekakvi žnjača gdje bi ove moderne "čeprkalice" brzo ostale po**ane.
Vikendaš, naravno da svak sebi traži što kvalitetniji stroj koji bi zadovoljio sve prohtjeve i svi mi dok si tražimo stroj gledamo izabrat onaj koji daje najbolji omjer uloženo-dobiveno. Ja sam sebi cijele zime obilazio "pol države" tražeć John Deere da bi na kraju sasvim neočekivano kupio MF.
Ima na tržištu svega samo treba bit uporan i obić što više toga. Ili jednostavno čekat priliku, znade se dogodit da traktor star 5-6 godina zbog zaštekale isplate kredita ide daleko ispod svih realnih cijena ali takvi uglavnom jako brzo nađu novog vlasnika.
Ti znas najbolje kad ga imas doma...
 

Najnoviji postovi

Na vrh