• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel ima tko iskustva sa tim traktorom? Kupio bi ga pa me zanima jel jako veliki potrosač u transportu i baliranju? Jer ja planiram sve raditi sa njime!
 
M

Miško 007

Guest
Dobar stroj samo pazi što ćeš kupiti...
Ako nije održavan velika investicija...
 
B

Bobo

Guest
Cuj, traktor ko traktor. dobar radnik, ali ako ocekujes od njega cudo jako se varas. 106 je dosta lijen traktor, jer na svoju masu ima (uvjetno receno) "malo" snage, i treba mu malo da krene i da sam sebe pogoni. taj traktor je namjenjen da ore u 4. sporoj brzini zbog specificne konstrukcije mjenjaca, sto mnogi ne znaju (bar sam ja tako u razgovoru s ljudima dosao do zakljucka) pa ga sile u 1. direktnoj i kad se sruni mjenjac onda "ne valja traktor"...

S tim mjenjacem moras fino i polako i jako ce te dugo sluziti. Citam po srpskom forumu da se spoji povrat hidraulicnog ulja iz hladnjaka iznad reduktora na mjenjacu (koji je inace najslabija tocka) da ga podmazuje non stop i da tu svi problemi vezani za traktor nestaju.

Ako si zivcan sofer koji ne zna za "polako" i "brzinu nize" ne kupuj ovaj traktor. Takodjer ce znati zivcirati i automatsko ukljucivanje prednje vuce na starijim modelima (tj na onima na kojima to nije prepravljano na rucno ukljucivanje) kao i kardan na starijim tipovima ovog traktora koji u 90% slucajeva nece raditi, jer je "pre skupo" mjenjati svakih 1000 sati ulje u hidrauliku i mjenjacu, pa tu kardan strada samo tako.

Sto jos da ti pisem, ne znam, ali ovo su iskustva za koja ja osobno znam od mojih prijatelja i poznanika koji su imali ili jos imaju takve traktore.

Nemoj misliti da te plasim, ali to nije traktor za nekog zivcanog i tko nije vican sarafanju kad zatreba. Posto te osobno ne poznam, sam odluci...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Traktor stvoren za: plug,sjetvospremač,rotobranu i gredu za ravnanje zemlje,ukratko za teške radove na zemlji..

Može se s njim sve radit ako treba,samo koliko bude isplativo to i kako če dugo.

U mom kraju je jedan 5136,traktor sam ore,vrti rotobranu i vuče gredu,godišnje 50ha otprilike i nikad kvarova s mjenjačem ili kardanom,motor je stavljen drugi a sve ostalo je ispravno.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
ovog sto sam vidio u oglasu covjek je negdje iz vukovarsko srijemske zupanije, 88 god 4 nove gume grijanje i ventilacija, kao traktor je tip top, covjek je ratario sa njime i kao usput je mehanicar pa ga je drzo u redu cijelo vrijeme! mene najvise zanima jel bi mi puno trosio u transportu i baliranju, taj covjek mi je reko da u tanjuranju i oranju trosi 18 l!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ovog sto sam vidio u oglasu covjek je negdje iz vukovarsko srijemske zupanije, 88 god 4 nove gume grijanje i ventilacija, kao traktor je tip top, covjek je ratario sa njime i kao usput je mehanicar pa ga je drzo u redu cijelo vrijeme! mene najvise zanima jel bi mi puno trosio u transportu i baliranju, taj covjek mi je reko da u tanjuranju i oranju trosi 18 l!

Taj traktor je očigledno za sve drugo osim transporta i baliranja tak da ono...:? Inače volim sve IMT traktore ali za ovo što tebi treba bi bio neki 577 bez prednje vuče.
 
M

Miško 007

Guest
To i ja mislim al bolje mu uzet 577 DV noviju liniju imaš pravi stroj jak i možeš sve raditi...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
To i ja mislim al bolje mu uzet 577 DV noviju liniju imaš pravi stroj jak i možeš sve raditi...

Slab mi je za obradu zemlje, meni treba traktor za sve, mislim si ostavit 533 za lakse poslove sijanje, sušenje livada itd! tako da gledam na traktor od 90 do 100 ks, a taj imt mi je zapeo za oko zato sto mi se cijni da je mrcina! i budem imao najveci traktor u selu! :lol:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
jer meni za baliranje zelenog imt 577 nema bas neku korist, to ipak treba biti malo jaci traktor!
 
M

Miško 007

Guest
jer meni za baliranje zelenog imt 577 nema bas neku korist, to ipak treba biti malo jaci traktor!

Pa ovisi kakve su ti bale 577 ima s uzetezima 4000 kg al ako ti treba vise nebi ni s 106 pogrijesio ako je dobar... 8)
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
a i opet kod baliranja ne trazi se tezina traktora nego snaga i jacina kardana! isto kao i kod rotiranja!
 
M

Miško 007

Guest
577 ima jak kardan mogu ti reći...
I ima 80 konja ne 75 neznam ko ti je rekao da ima 75 kad u knjizici po kilovatima ima 80 isti motor ko u tamiću i zastavi .
A ako ti bas treba velik traktor jedino ako su rolo bale one najveće uzmeš 106 ...
Jer kolega s 549 male bale nosi na hidruliku.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
koliko ja znam 1 kw = 1.36 ks! Ni moj imt 560 nema 60 ks nego 58.5 po kilovatima, a i 5106 nema 106 nego 104.5 ks! tako da vjerujem da ni 577 nema 77 ks a ni 80!
 
M

Miško 007

Guest
Pa ja znam da moj ima hehe nova linija tako u knjižici piše ....
I nije za šaliti a pošto je motor rađen i glava malo nabrijana i to mora imat malo više...
Ovisi pri kojim okretajima razvija koju snagu...
Broj kilovata je upisan pod manjim okretajima motora misolim do 1800 ili 2000 a ona ide na 2400...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
577 ima motor snage 51,5 kw. 51,5x1,36=70,04 ks.
Sto se tice velikih imta 5106 samo trebas s njime znati raditi, ne siliti ga i ne izivljavati se te odrzavati donekle pristojno a ne nikako ili nikada i sluzit ce te dugo a sa njegovom snagom ces biti prezadovoljan. Ako se odlucis na kupovinu probaj svakako naci model mladji od 1988 godine pritom pazi da ti ne prodaju stariji traktor podmladji jer ih je jako malo sa urednim papirima te ih vecina registruje "na izjavu" i pritom ga pomlade za par godina. Najbolje bi bilo naci stroj sa novom tipom felgi onda znas da je mljadji od 1990. godine.
Snage ima dost i nemas problema oko elektronike i reverzera a ako sta i crkne dijelovi su triputa jeftinije nego za zapadnjake.
Sve napisano u vezi ovakvih strojeva stoji i sam imam jednog takvog doma te jednog MFa i reci cu ti da IMT je zvijer i sve moze ali tek kad probas nesto drugo vidis veliku razliku.
 
M

Miško 007

Guest
Neznam koji to 577 ima motor od 70 konja ali moj nema nego 80 ravnih pa ti sad vidi .
Tamov i zastavin motor imaju ravnih 80 a isti motori su.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neznam koji to 577 ima motor od 70 konja ali moj nema nego 80 ravnih pa ti sad vidi .
Tamov i zastavin motor imaju ravnih 80 a isti motori su.

Izvini prijatelju ako je tvoj izuzetak onda nek je po tvom, svi ostali 577 po knjizici imaju 51,5kw!!
 
Na vrh