• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5136

geronimo

Novi član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
2
Pozdrav prijatelji, ako netko ima traktor IMT 5136 tzv. "Brena" i ako zna koliko ulja ide u mašinu bio bi mu jako zahvalan jer mi ja hitno. Hvala
 
B

Bobo

Guest
U motor ide 15l

Izmedju ostalog imas mjerac pa toci do max i miran si

u 5136 sipaj INA super turbo ili neko slicno ulje. "trojka" ili "petica" ne dolaze u obzir...
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Da li 3 i 5 nevaljaju samo za brenu, valjaju li za ostale traktore tipa 539,560?
 
B

Bobo

Guest
Na brenu 5136 ne smije trojka ili petica zbog turba... to ulje stvara naslage u turbu zbog velike temperature i turbina prije propadne...

Likovi silom sipaju trojku u turbo motor pa malo malo ode brtva glave ili turbina na breni jer "to je IMT sta ce mu bolje ulje od trojke"...

Trojku sam redovno sipao u 539 i 549 sve dok se petica nije cjenom primakla na 20kn razlike i od onda sipam samo "peticu". Mjenjam ju na 200 radnih sati i obavezna zamjena filtera i jednostavno mislim da mi za sad bolje ulje ne treba.

U moju brenu ide "petica" posto ja nemam turbo motor...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislim da kod mene ide oko 16 - 17 litara, ima dva uljna filtera valjda zbog toga. Nije velika razlika u cijeni i ljevam mu Super Turbo. Steta je upropastit turbinu kad bas ljepo radi. U 560 ide petica i zamjena na 100 do max 120 sati jer cim razbije ulje i pocne ga trosit nikad ne nadoljevam vec ide izmjena.
 
B

Bobo

Guest
16-17 kad tocis skroz do max... Natoci 15 i bit ce preko pola ulje jos uvijek...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Litra dvije manje vise nije ni vazno samo plavca nikad dost... al opet sve je to u granicama normale. Mislim da bi mi u transportu gutno puno vise nego u radu na polju.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Je li bolji super 5 ili super turbo za atmosferske motore? i koja je razlika u cijeni za 10l?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Je li bolji super 5 ili super turbo za atmosferske motore? i koja je razlika u cijeni za 10l?

Dobar je jedan i drugi al za razliku od 20kn na 10l bolje uzet super turbo
 
V

veljkovt

Guest
IMT 5136 prednja vuća

Dal ima naćina na IMT 5136 da se prednja vuća uključuje ručno po potrebi, a ne automatski?Ako netko zna molim kontakt.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Je li bolji super 5 ili super turbo za atmosferske motore? i koja je razlika u cijeni za 10l?

nije velika razlika u cjeni i zbog toga sam ja stavio super turbo u R 65 i iznenadio sam se koliko mi ga je trošila, oko 2-3 l na 100 sati, tj. u stvari dosta mi odlazi na semering radilice, otkada je kupljenja nova 89.g. ulje se mjnja na 100 sati i ima max 4000-4500 sati (jedno vrijme nije radio sat) pali kao mina i ostalo tako da nema govora o slaboj kompresiji i uvijek je išla Ina 5 u nju a sada ajde rekoh da joj dam nešto kvalitetnije i izgleda da joj ne paše, vratio sam se na peticu i sve opet isto, to je nešto slično kao šta sam nekada davno starom u Golfa 3 TD stavio Seleniju TD 10w40, taj ga je trošio kao lud dok meni na 10 000 km ne potroši litru:D:
 
B

Bobo

Guest
Turbo je ulje za turbo motore, petica je za atmosferske i ne treba puno kamijati... nije skuplje uvijek i bolje...
 
B

Bobo

Guest
Ima nacina... Vasar u Rumi svakog 3. u mjesecu. odneses covjeku ukapcalicu i na iduci vasar ti donese prepravljenu ili na licu mjesta dajes svoju pod racun i on ti da drugu vec napravljenu...

To je nekih 250-300€ uloga, ali jbg, isplati se onom ko radi po brdovitom terenu. U ravnici nema potrebe za prepravljanjem.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Najbolja bi bila opcija ovo sto Bobo kaze. Nova je oko 550-600e
 
B

Bobo

Guest
Nije istina... Nece kupiti samo to... naci ce on jos svega i svacega tamo u Rumi... Onaj ko nije nikad bio na rumskom vasaru nema pojma sto je propustio...

Isplati se ici po sve zivo i nezivo tamo. Jasno, prodaju se i nove i polovne stvari, od igle do lokomotive i prije bih isao tamo kupiti preradjenu ukapcalicu (evo i nekidan mi kolega kaze kad budem isao da i njegovu jednu ponesem sto ima da nam odradi majstor skupa) posto znam da dobro rade. Svi iz ovog kraja su tamo nosili na preradu i svima radi bez greske.
 
N

Nevjernik

Guest
To je da mu neko ponese pa da platiš nekom da ti odnese kad ide usput više vrijedi nego sam navlaž ići.
 
V

veljkovt

Guest
Bobo hvala na informaciji, da li mi možeš dati svoj broj telefona ili kako da stupim u kontakt sa čovjekom iz Rume!?
 
Na vrh