• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 533 balirka?

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Pozdrav društvo
zanima me koja se balirka preporučuje za imt 533, 78.g...
znači neka koja mi nebi uništila traktor jer je još uvijek u jako jako dobrom stanju, a imam dosta za balirati i sjena i slame i svega, treba nahraniti 100 koza.... unaprijed hvala
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imam prešu welger ap 45, i imt 533. Čuj, ako imaš dvostepeno kvačilo ići će to solidno. Ako nemaš dvostepeno, morat ćeš radit u 2. sporoj jer ne možeš regulirat kretanje traktora i uvlačenje mase po potrebi na kvačilu. Ja bi ti preporučio da uzmeš čak i broj manju balirku, npr. ap41 ili ap 42.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
budimo realni,koja balirka ne unistava tak mali traktor?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tino, nemora značiti da uništava, to je sve relativno!

Mi več godinama baliramo s 539 i AP41
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne bi 533 baliral normalno polako kolegi se ne žuri 533 je čak baliral sa rolo balirkom jedino kaj je balirka imala svoj motor 100 ks .ali je moral vuči .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
Ja se sjećam da je davno moj susjed baliral sa vladimircem t25,i išlo je ali polako.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Eto ja svoju simpu z224 vucem sa 533 i nema dvostepeno kvacilo. Polako i ide.
Welgerice 4x su sve manje tako da bi trebalo ic s njima bez problema.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Tino ne lupaj, pa vise ga ti unistavas sa onim tvojim lijevim i desnim dvobraznim plugovima. Welger ap 45 je teska balirka za 533,a sto se tice welgera za njega je najbolja ap 42. Ni ap 41 nije losa,ali je veca mogucnost zaglavljivanja sa njom nego sa ap 42 ako nema dvostepeno kvacilo. za njega nije losa ni balirka kao kod kolege sa foruma Save, riviere casalis.
Sa 539 i welger ap 42 sam radio po 40000 bala za sezonu,a nju je vozio 5-6 godina. Za njega je jos kacena i ap 61 jednu sezonu,ap 45 tri sezone i traktor i sada fercera kao da je nov.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ja sam se nabalirao svojedobno sa vladimircem i ap 42, po 1000 bala na dan...
ako je mogal on, more i bilo koji drugi traktor...
brzina je negdje al pari 2 spora na imt-u, nit možeš uništit balirku, a traktor ne osjeti...
al da se treba naoružat strpljenjem...e treba!
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ovaj što mi balira ima ursusa c-335 i neku massey ferguson balirku neznam broj al je povelika i mogu reći da medo udara dobro jest da ide sporo al ide,,on još balira uslužno, i još svojih 15 tak ha.radi...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
533 sa Welger ap 42 ide trecom sporohodnom gdje god hoces.539 se prvom brzom igra sa njom. Jedino da uzmes ap 41 onda sa njom i ne mozes vise od trece sporohodne
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Neznam bas kako to izgleda, 539, prva brza i baliranje.. To moraju bas strasno slabe gredice biti.. Ja tjeram 539 i ap 45 i obicno baliram 2 ili 3 spora.. Nije da nebi traktor mogao tjerati, nego ako hoces u visoj brzini, mora biti i veci gas, a onda imam osjecaj da se balirka bude razletila, a inace je u solidnom stanju..
A sto se tice jednostepenog kvacila, ja osobno nikad nebi balirao s traktorom koji nema dvostepeno kvacilo.. Ono zlata vrijedi, ne samo u baliranju, vec u sto drugih poslova..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Da ne otvaramo raspravu,ali ap 45 se ne moze porediti sa ap 42. Jest da je manja ali ima puno bolji mehanizam i brze guta. A gas u baliranju nikad nisam isao visi od 1500.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja baliram sa 533 i Welger ap12. Ide bez problema. Za tvoje potrebe dovoljno. Nije skupa za nabaviti ni preteška za mali traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Vidim da me pominjete
Ako može vladimirec od 31ks i sa jednostepenim kvačilom ići ovako onda zašto nebi mogao i 533
Jedini drastični nedostatak 33ke je manji obrtni moment nego na vladimircu a to je popriličan ''argument'' u baliranju

Evo jedan moj snimak baliranja, ima ih još ako vas zanima pogledajte na YT

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VtmUmT6a26c[/YT]

Samo da znate na 2:30sec je prilično velika uzbrdica
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ivane druze u vecoj zavali nego ovo sto je kod Save 539 u kombinaciji sa ap 42 ide prvom brzohodnom bez problema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Ma ide traktor ali nebi isla moja balirka (govorim o ap 45), za 42 neznam kakve su, al cuo sam da su dobre, pa mozda i bolje od 45.
Ja svoju tjeram uvijek na 1100- max 1200 okretaja u drugoj ili trecoj sporoj, kad bi ju tjerao u prvoj brzoj, trebalo bi i 1500-1600 okretaja motora i onda imam osjecaj da bi poceli sarafi frcat iz nje, neznam zasto..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
45 ima manji zamajc pa odah trazi i vise snage od traktora. balirka bi trebala da radi na 540 obrtaja, a ti malo pogledaj na tom svom satu na kojim obrtajima motora imas 540 obrtaja kardana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Pa na 1500 ima 540 obrtaja kardana, ali nikad u ovih 10 godina kak baliram nisam ju tjeral na 1500 okretaja motora, probal jesam, ali ne svida mi se to..
A i one vile koje ubacuju sijeno u tunel mi zivce jedu, trebal bi ih jednom dobro ispiksirati i da je mir.. Namazem ih i pol dana se presa uopce ni ne cuje u radu i onda odjednom pocnu nabijati.. Veli majstor nek se ne sekiram radi gluposti, da je to jos u super stanju kod mene, ali eto kad me zivcira..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Savo...divim ti se, ali ja se nebi usudio terati balirku pun gas!

Ivan, slobodno ti nju potaraj na 1500 okr motora, to je idealno za balirku poput 41 i 45!
Dobro ti majstor veli, previše se sekiraš radi gluposti i neboj se, nebude se raspala! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh