• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja sam također prije nekoliko dana promjenio membranu, sad mi u leru radi na 400 okretaja ako je za vjerovat kazaljki?! inaće, obrtomjer, ili sat il kak se već zove je nov... jel može krivo pokazivat?

kad je membrana bila potrgana nije htio ispod 800 okretaja (po tom istom obrtomjeru)
 
L

linkres

Guest
To se inače da ispitati bez rastavljanja, ali bitno da si ti zadovoljan ;)
A čuj to je tak, sad bum i ja znal kad drugi put kihne :))), a iskreno simptomi nisu baš bili da se 100% zna, bar po pričanjima drugih,al nema veze,glavno da sad radi, :supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
ja sam također prije nekoliko dana promjenio membranu, sad mi u leru radi na 400 okretaja ako je za vjerovat kazaljki?! inaće, obrtomjer, ili sat il kak se već zove je nov... jel može krivo pokazivat?

kad je membrana bila potrgana nije htio ispod 800 okretaja (po tom istom obrtomjeru)
To bi i trebalo biti tu negdje. Kad je oko 300 onda ga je najljepše čuti ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
To bi i trebalo biti tu negdje. Kad je oko 300 onda ga je najljepše čuti ;)

na 400 se trese da imaš osjećaj da bu kabina svakog trenutka otpala,
kak je onda na 300 okretaja, sva 4 kotača se odljepe?! :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zato na 2500 moreš cigaretu osovce na motor metnuti :rolfer:
Probaj ga smanjiti pa buš videl. On na leru mora šaptati i na gumama se ljuljati da mu čuješ svaki takt ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zato na 2500 moreš cigaretu osovce na motor metnuti :rolfer:
Probaj ga smanjiti pa buš videl. On na leru mora šaptati i na gumama se ljuljati da mu čuješ svaki takt ;)

vrtil se on i preko 2500 sa šuplom membranom.... nisam mogal vjerovat....
mehaničar mi ga je otvoril do 2100 okretaja, rekal je ako kaj ne paše da navratim...

sad će opet test sa opterečenjem kad uhvatim vremena, ako mali diše kak se spada, ostavljam, ak ne, tražil bi ga da mi ga otvori do 2250 okretaja, da ima za nuždu cug kak se spada... 539 se tak vrti, jel bi ovdje to bil problem zbog klipne?
ne mislim ga stalno vozit na 2250 okretaja, nego kad zatreba "pod mus" kak se veli, da mali puše? kaj misliš?

jedino kaj sam sad primjetil, osjetno se manje mući u brdo od kad je membrana nova...
 
L

linkres

Guest
samo gas ,hehe
ja sam svojeg čistim, spremam ga polakirati
u 38 godina, opran je 2x i to onak malo s šlaufom :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam također prije nekoliko dana promjenio membranu, sad mi u leru radi na 400 okretaja ako je za vjerovat kazaljki?! inaće, obrtomjer, ili sat il kak se već zove je nov... jel može krivo pokazivat?

kad je membrana bila potrgana nije htio ispod 800 okretaja (po tom istom obrtomjeru)

isti problem sam imao s membranom, nije htio ispod 1000,al je zato gas išao u beskonačnost......prije 2 godine je zamjenjena, i max obrtaji 2100, minimalni na oko 500, tu negdje......

i što kažeš, lakše ide u brdo, jer sam dodaje gas......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad mu sfali okretaja na ravnom , samo izvadite cijev usisa zraka ...
Još da mu je polirati usisne kanale ...mm...ili kit gljiva od skutera ..hahhahah
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti.......nisi spomenuo turbo :drinkers:
bolje da za to ne znaju( nisam znao da to tak zovu kod vas) ...koji put treba male tajne zadržati za sebe :partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma kompresor od mercedesa, da se ne osjeti turbo rupa...

il da ugradimo još i pedale ko prve serije APN 4...

ipak je to ferguson, to nije traktor, svi priključci su prevelki i preteški za njega,
najbolji priključak za njega i oranje je da se motika otraga zaveže, i to sa špagom, ako kadi zapne, da ne otpadne truba, nego da motika strada...

prikolica, ma bože sačuvaj, prelagan, preslab, najbolje tačku nakačit na njega...

:rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Može malo pomoći. Već ste mi pomagali savjetima dok se slagao traktor, pa vas molim još malo savjeta. Na traktoru je urađena polugeneralka. Nove karike, leteći, lanac i španer u razvodniku. Boš pumpa komplet reparirana novim elementima, preštelane dize,novi pojačani ventili, novi filteri ulja, goriva... uglavnom sve je novo osim klipova i stublina. Problem je u tome što jako teško pali kad je hladan i što mu je MAX BROJ OKRETAJA MOTORA 1850. Grijač je stavljen novi i tek nakon 3-4 zagrijavanja upali. 10-tak sekundi varira sa gasom i tek onda počne normalo raditi. Nakon toga savršeno radi. Ne dodaje si gas, min obrtaji su na 400 a svako novo paljenje nakon prvog je doslovno "na zub".

Moram napomenuti da nisam promjenio AC pumpu jer je bila ispravna. Ne znam da li to ima kakve veze, ali da spomenem. Također je rađen i anlaser, ali jednako brzo (ili sporo) mi okreće kao i prije reparature. Strujne instalacije su komplet nove.

Dakle, s čim bi moglo biti povezano teško prvo paljenje i nedovoljan max br okretaja???
Traktor ima nekih 10-tak sati rada (poslije remonta) i to samo u leru ili bezveznom vožnjom po selu.:icon_mrgreen::icon_mrgreen: U biti, traktor još nije niti jednom dostigao radnu temperaturu (nema termostat):(blush):. Ustvari, ima NOVI termostat ali je u vrećici jer su mi rekli da ga ne stavljam jer mi ne treba.:(doh):

Ne znam što bih više napisao da vam olakšam simptome za postavljanje dijagnoze.

Smijem li sa tako malo radnih sati nakon polugeneralke u proljetne radove (tanjuranje, sjetva...) ?? Možda karike još nisu sjele pa će se vremenom stanje motora popraviti? ( Ne znam kako, ali tak mi je više njih reklo). Da li je taj max br okretaja 1850 dovoljan da traktor odradi proljetne radove u polju???

Pomagajte!!! Hvala unaprijed!!:icon_pray:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
šteta što još nisi klipove i stubline napravio, možda bi sve bilo 1000 kuna skuplje, a napravio bi veliki posao......a i pitanje je kakva je stublina, i koliko karika ima lufta u njoj.......

nije da te plašim, al trebao si to sve napraviti.......a kada će bolje paliti.......jedino kada dođe ljeto, na +20 stupnjeva, da si napravio klipove i stubline, palio bi on ko metak.......
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Definitivno si fulao i bojno brdo ,a ne samo metu kad nisi napravio sve. Moje mišljenje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ako je imt 533 u pitanju skini filter zraka i onu tulu i onda probaj vidjeti koliki mu je max broj okretaja...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sacekaj jos malo da se razradi pa ces videti kako ce paliti. ako stubline imaju pohabanost ili u kanalima klipa lufta to smanjuje kompresiju i normalno da ce teze paliti. mozes napraviti grejace od golfa ili opela na poklopcima komora.to dosta vise pomaze paljenju a nije skupa investicija. jel imas leptir za gas na usisnoj grani.ako ima pogledaj dal cevcica koja ide do pumpe nije zajedena negde ili na holenderima propusta. vakum dozira koliko ce pumpa dati goriva u motor. ili ti ima lufta u stanglicama gasa pa neotvara leptir gasa dovoljno. na jednom 533 ima isti problem posle zamene membrane na pvp. isto ide negde do 1800 obrta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Premalo radnih sati da bi se razradil za bilo kakav posel, a naročito u slučaju karikaša.
Boš pumpu kolko vidim nisi nikam nosil?
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Hvala svima na brzim odgovorima. Klipove i stubline nisam mjenjao zato što su odlično izgledale. Na njima skoro da ni crtice nije bilo pa smo i majstor i ja usaglasili mišljenje da ih ne diramo. Sutra ću pogledati sve ovo što mi je Vica rekao.

I da li je moguće da je do membrane na PVP?? Rađena je kompletna reparacija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh