• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na tom 533 umalo nisam izginuo.nisu mi rekli da ako se da vise od pola gasa poludi. otisla membrana na pvp a ja zurio u susedno selo po neki materijal , pa kad je prokinuo mila majko. ja neznam koliko je to cudo islo ali jedva sam ga smirio i to na poluzi za gasenje. upalim ga on radi ko pre miran i ja do kolege bosiste posto je bio na 1km odatle i zameni membranu. otada ide samo do 1800 obrta. e sad dal je membrana fals ili nesto drugo neznam ali oni ga nediraju niti ulazu u taj traktor jer veoma malo ga koriste. pregledaj i filter vazduha sto ti kolega rece dal mu sace nije zapusilo pa teze i vazduh se doprema. mozes raditi sa njim ali brzinu manje nego dosad i tecno motor da se vrti nemoj ga ni daviti ni forsirati. treba barem 50 cas laksih poslova da iole nalegne motor
 
Posljednje uređivanje:

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Nisam primjetio ništa od ovoga što si mi opisao. Gas prima odlično. Na "nuli je oko 400 obrtaja i lijepo se dodaje. Ne pokazuje nikakve znakove divljanja. Malo preko polovice je na nekih 160, na 2/3 dođe do 1800 i onda još malo digne na 1850. ostane mi oko 1/3 praznog gasa do kraja.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Poslušat ću savjete Muhaničara i tebe, pa se pozabaviti ovim dijelom oko dovoda zraka. U pravu su i svi koji me sada kude što nisam uradio odmah i klipove i stubline. Nije toliki novac koliko sada imam zezancije. Ali, u tom trenutku nam se to činilo ok uraditi tako i sad pokušavam spasiti situaciju bilo kako da opravdam novac koji sam dao na ostalo.:fiery:
Valjda će se vremenom i traženjem rješenja stanje popraviti.:biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
napisao sam ti da je pre membrane zamene podivljao zato sto je pukla. posle se ponasa normalno ali neide preko 1800 . pregledaj leptir da li ti se skroz otvara kad das gas do kraja i tu cevcicu . desi se da trlja nekad o metal pa se probusi . ide sa usisne grane na pvp
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Ok, Vica. Ujutro sam odmah u garaži.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
da je probušena cijev koja ide sa usisne grane do boš pumpe ponašao bi se isto ko da je membrana probušeno znači išao bi ko lud i ler gas ne bi bio manji od 800 obrtaja...na usisnoj grani kod polugice koja zakreče leptir imaš 2 graničnika (vijak M6 i matica) jedan je da smanjiš i povečaš ler drugi je krajnje obrtaje probaj se poigrati s tim, ali ak sam dobro skužil pumpa je bila kod bošiste pa bi traktor trebal imat snage dovoljno...(susjedov po obrtomjeru ide isto do 1850,1900 al nije ništa slabiji u oranju nego i ovi od druga dva susjeda koji se vrte prema satu 2000,2100 okretaja)
što se tiče prvog paljenja, kad odradi 100,150radnih sati onda češ tek vidjet pravo stanje,
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Hvala i tebi na odgovoru, Mika. PVP je, kako sam napisao, kompletno rađena. Traktor lijepo radi i ima snage. Poigrat ću se sa tim polugicama na leptiru, pa ćemo vidjeti što će biti. A i nadam se tomu dok odradi određen br sati, da sjedne sve na svoje mjesto. Malo ste me utješili sa savjetima. Ipak na kraju možda sve bude ok. Do sada je utrošeno 9000 kn (dijelovi+ruke). Žao bi mi bilo da sveskupa moram ponovo raditi radi glupe odluke da ostavim stare klipove.

Još samo nešto: da li da stavim termostat da dostigne radnu temperaturu lakše, jer do sada je samo jednom bio na nekih 60 C i to 20-tak min. Pa ako kažu da ga je bolje ne imati- za nekih 100 sati ga vadim van.:icon_e_confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
termostat dosta znaci ali je pitanje koliko ti je hladnjak dobar zbog kamenca. ako bude dizao temperaturu preko 90 stepeni vadi ga. kad je hladno zatvoris masku napred ako nista drugo
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
] Da, mislio sam pratiti stanje temperature. Meni osobno termostat ne smeta i prije bi traktor dostigao radnu temp. Ali većina ih kaže da je najbolji kad je vani. Traktor je znao raditi i sat vremena sa zatvorenom maskom odnaprijed. nije digao više od 60. Je da je bilo hladnjikavo vani i u leru, ipak je trebao dići do 80-85. Po tome mislim da je hladnjak ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Termostat mora biti bez obzira na stanje hladnjaka, a kojekakve kartone i zastavice zaboravite.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Termostat mora biti bez obzira na stanje hladnjaka, a kojekakve kartone i zastavice zaboravite.
:icon_scratch: Odnosi li se tvoja primjedba na cijelu godinu ili samo tijekom zimskih mjeseci???
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Uvijek, isto ko i antifriz
Ok. Obzirom da si među glavnim savjetodavcima na forumu, ne sumnjam u tvoj odgovor. I zato te neću ni pokušati daviti pitanjima "a, šta kad bi bilo...." :icon_fU::(handshake):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala svima na brzim odgovorima. Klipove i stubline nisam mjenjao zato što su odlično izgledale. Na njima skoro da ni crtice nije bilo pa smo i majstor i ja usaglasili mišljenje da ih ne diramo. Sutra ću pogledati sve ovo što mi je Vica rekao.

I da li je moguće da je do membrane na PVP?? Rađena je kompletna reparacija.

Vjerojatno nije pvp,kad ga hladnog palis probaj ovak:daj mu gas do pola,pa zaverglaj da okrene samo 2 kruga onda stani,grij ga dok nabrojis polako do 10 i kresni.
Ako onda nebu skini taj lajtung kaj ide na grijac i pogle da nije zastopan.
Ler bi trebal biti min 600okretaja.
Stavi termostat obavezno!!!!!
I kiler ak nije pran kad ste radili traktor skini dole i s minivosem operi dobro i nebus imal problema.
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sta se tice paljenja nemoj da te to toliko brine ni jedan 533 ne pali ko mina osobito ak je hladno.Inace i sam sam prosao generalno uredenje jednog 533 pa znam kako pale.inace ja svojeg ne grijem i po hladnom zapali ali mora zavrtit par puta.Kod mene su obrtaji od prvog dana 2250,a kad nije imao filtera preko 2400,i da imam termostat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bez termostata nikad motor neradi optimalno .niti sagoreva kako treba ,niti iskoristi svu naftu pa time nema punu snagu .ogoreva i naslage garezi u motoru i manje prlja se i ulje . sve je bolje kad ima. kod nas su ovde hladnjaci vecini poluzapuseni a nece ih cistiti ili promenuti niko a navikli se tako da rade sa njima. nemozes ih ubediti da je bolje pa se vise i netrudim .ko me poslusa poslusa ko nece za par god opet radi motor i svima lepo
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Vjerojatno nije pvp,kad ga hladnog palis probaj ovak:daj mu gas do pola,pa zaverglaj da okrene samo 2 kruga onda stani,grij ga dok nabrojis polako do 10 i kresni.
Ako onda nebu skini taj lajtung kaj ide na grijac i pogle da nije zastopan.
Ler bi trebal biti min 600okretaja.
Stavi termostat obavezno!!!!!
I kiler ak nije pran kad ste radili traktor skini dole i s minivosem operi dobro i nebus imal problema.
Da znaš da sam skontao da tako najbrže uhvati. A to je ono-iz 3-4 puta. Zagrijem (čuje se tihi "puf") i okrenem samo dok ne počne bacati dim. nakon toga opet zagrijem (čuje se solidan "puf") i malo duže verglam,oko 5-6 sek. Tu dobije samo jedan takt kao da će uhvatiti. I treći ili četvrti puta uz dosta glasan "puf" upali. Par sekundi varira sa gasom i onda super radi.

Cijevi do grijača su propirene i na grijač dolazi gorivo. Ail, skinut ću je ponovo i pregledati.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Na kojoj temp zraka tak pali?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
bez termostata nikad motor neradi optimalno .niti sagoreva kako treba ,niti iskoristi svu naftu pa time nema punu snagu .ogoreva i naslage garezi u motoru i manje prlja se i ulje . sve je bolje kad ima. kod nas su ovde hladnjaci vecini poluzapuseni a nece ih cistiti ili promenuti niko a navikli se tako da rade sa njima. nemozes ih ubediti da je bolje pa se vise i netrudim .ko me poslusa poslusa ko nece za par god opet radi motor i svima lepo
E, od sada ćušta god budem radio na traktoru, prvo na forum po savjete. Pa kad god mi neki majstor kaže da nešto treba ili ne treba- ima da bude kak ja (tj. VI) kažete.:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh