• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ono dok su bili malo veći minusi to su bile muke božje, Ovih dana dok su između 5-10 događa se opisano.

Pa gle ak dobiva naftu na grijac,i ak su ulosci dizni nove i nastelane na tvornicki tlak onda bi moral kresat na minusu nakon 6-10sek.verglanja.
Slobodno ti njega grij i duze kad je hladno nek veli puf u filteru zraka vise puta.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hvala svima na brzim odgovorima. Klipove i stubline nisam mjenjao zato što su odlično izgledale. Na njima skoro da ni crtice nije bilo pa smo i majstor i ja usaglasili mišljenje da ih ne diramo. Sutra ću pogledati sve ovo što mi je Vica rekao.

I da li je moguće da je do membrane na PVP?? Rađena je kompletna reparacija.



jeste li mjerili ili odokativnom metodom utvrdili da klipovi i stubline valjaju, ili ste unutra stavili kariku i mjerili zazor?????
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jeste li mjerili ili odokativnom metodom utvrdili da klipovi i stubline valjaju, ili ste unutra stavili kariku i mjerili zazor?????

Nema veze sad kaj je tu je nije zmenjal sve i kaj bu sad,nebu sad isel opet sve raskapat.
Samo ga dobro razradit treba bez opterecenja i nakon 50-70sati ispusti ulje van i novo nutra,i filter naravno,i za manje poslove bu dobar i isel bu jos!:eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nego jel ste glavu uređivali i ako jeste kaj ste na njoj delali?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam pred nekih desetak godina napravio isto na svom 533.Zamjenio leteće ležajeve , uredio glavu,ventili sa debljim pečurkama zbog dubine sica , vodilice ,pumpa ,dize. Nisam promjenio klipove i cilindre( samo karike).Traktor ne radi velike poslove i preživljava godinu za godinom, ali nije to to.To je od prilike ko da bi oprao noge u čarapama:) .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam to napravio prije 600 sati na svom 533.......i nije to neki posao......al sam bio ograničen novcem, i uložio sam u njega 2000kn, bez klipova, stiblina i nisam reparirao pumpu.......traktor funkcionira, daleko od toga, al nije to to.......ovaj drugi ferguson je puno puno bolji, ide ko avion za razliku od ovoga drugog.......a ako bude nešto novčića poslije ove godine, možda ga odradim kako treba, da i on bude 100%.......iako mjenjač i hidraulika odlično funkcioniraju, a mislim da je kroz sve ove godine korištenja i zaslužio da ga se sredi.......
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
jeste li mjerili ili odokativnom metodom utvrdili da klipovi i stubline valjaju, ili ste unutra stavili kariku i mjerili zazor?????
:=:) Pa odoktivnom. Sad je i meni jasno što sam napravio. Neću više nikad,m.... mi!!!:icon_hang:Da sam se imalo kontao u mehaniku, vjerujte da bi bilo drugačije.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sve stare 533 radim nilzne fabricke i obradim na 539 klipova i karika i te ubacujem. fabricka hilzna je ljuta i bolja a sa ovim sklopom mnogo bolju kompresiju ima , bolje pali ,vise snage i manje trosi. to bi te malo vise kostalo od ovog sad za klipove i 30-40 eur obrada hilzni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Glava je uređena i brušena. "Ušlajfana" za nove, pojačane ventile.
Kolko ste upustili ventile?
Sigurno je čitava?
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Evo pošto sam svima odgovorio na pitanja da vam kažem što se danas događalo. Po preporukama Vice, Muhaničara, Oficira i dr. (ako sam nekoga zaboravio, neka mi ne zamjeri, al svima veliko hvala) traktor je upalio na prvu. Ni sam ne znam zašto. Nije paljen tri dana. Jutros ugradio termostat i propuhao dovod na grijač (iako je bio ok). Zagrijao grijač dva puta i htio okreniti dva- tri kruga da baci dim, kad ono upalio iz prve!!!!! Ne znam čemu to pripisati. Nisam mu ništa posebno napravio. Naravno, svako drugo paljenje je bilo na zub.

U vezi termostata. U roku 15 min digao je temperaturu na 60 i u "zelenom" je cijelo vrijeme. Čak je odradio hitan slučaj izvlačenja iz polja (susjed išao razbacivat gnojivo pa propao do kartera) i probno oranje. Temperatura ne prelazi 70. :bigg

Okretaji motora su se, nekim čudom, digli na 1900, u trenutcima je na 1950.

Još jednom zahvaljujem svima koji su mi svojim savjetima pomogli i nadam se da će mi pomoći i drugi puta kada budem u problemu.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sa svojeg danas vozio na registraciju pun gas ide 2100 kad se zgrije mozda zeru jace....a sta je sa filterom sta to nisi pogledao? danas je bilo toplo danas mu nije ni trebalo grijanje...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izgleda se uplasio kad je video kako ga kudimo pa popravio raspolozenje. tako i kod mene cim hocu raskopati nesto ono proradi. sad cemo ti ferdzu malo plasiti svaki dan pa ce kresati ko lud heheeee
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
izgleda se uplasio kad je video kako ga kudimo pa popravio raspolozenje. tako i kod mene cim hocu raskopati nesto ono proradi. sad cemo ti ferdzu malo plasiti svaki dan pa ce kresati ko lud heheeee
E, da bar reagira na kritike. Palio bi od prve odmah. Ali ni ovo nije loše. Još će to na kraju bit traktor za 5. Samo me posavjetujte kad zapne. :biggrin:
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
ja sa svojeg danas vozio na registraciju pun gas ide 2100 kad se zgrije mozda zeru jace....a sta je sa filterom sta to nisi pogledao? danas je bilo toplo danas mu nije ni trebalo grijanje...
Nisam skidao filter. Samo "gljivu". Onak,hladno, sam očekivao da ću morati par puta probati. Al me iznenadio. Od prve. Sa dva grijanja. Sutra ću ponovo pokušati dok bude hladan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam skidao filter. Samo "gljivu". Onak,hladno, sam očekivao da ću morati par puta probati. Al me iznenadio. Od prve. Sa dva grijanja. Sutra ću ponovo pokušati dok bude hladan.

Nemas frke tu sam ak kaj znam rado bum pomogel.
Al nemoj sad zajebat stvar i kopcat frezu ili ici orat ode 9000kn u vjetar!
Prvo ga razradi promjeni mu ulje i filter i onda gas u brazdu.
Kak se bu razradival sve bu bolje hladan palil,al bu i toplije pa nebu frke.
Pogle malo oko filtera zraka da kaj nije zastopano ilitda nema prevec ulja u njemu.
Vjerojatno je neka smet bila i kad si poceprkal otstopalo se i sad bu valda ok.:icon_e_wink:
 
I

imt558thebest

Guest
Poštovani, imam problem, vozim gore navedeni traktor na određenom broju okretaja, i onda odjednom pkretaji sami od sebe padnu za oko 500.
Npr. vozim na 1800 pa padnu na 1300, pa opet na 1800 i tak stalno.U čemu bi mogao biti problem?

pogledaj si membranu u bosch pumpi,zbog nje ti se hoče zaletavat. posao od pola sata i trošak od 50 kuna,pumpu skineš dolje,samo pazi da ti se ne zakrene prilikom demonta<e,najbolje si obilje<i polo<aj markerom preko fiber spojke koja povezuje pumpu s razvodom na motoru. Kad ju skineš,stegneš ju u škripac i otpustiš 4 vijaka na onom poklopcu koji izgleda kao zvono,unutra ti je membrana i dalje če ti sve bit jasno
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Bok svima,
što se tiče gasa moj 533 je ok samo ima malo prejak ler gas.
To mi predstavlja problem kod ukljucivanja kardana.
U biti ne kuzim se toliko u traktore i ne znam jel to ima veze al dobro.

Pitanje glasi, kako smanjiti ler gas i jel bi promjenom membrane ler gas sam po sebi opao?

Hvala na odgovorima.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
A po čemu si zaključio da je baš membrana? Jesi siguran da ne vuče falš zrak negdje, da ti nije leptir stalno otvoren, jel si sam dodaje gas u radu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ja sam sa promjenom membrane dobio niži ler gas i miran rad motora. Kolki sad ler gas ima? Trebao bi bit oko 450 okr./min.
 

Najnoviji postovi

Na vrh