• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imam i ja problem sa 533 koji ne održava minimum....
Pokušao sam odvrnuti šeraf minimuma i skinuo ga do kraja, pada do 600 kad držim prstom polugu leptira, nakon 2 minute, minimum se povečava do 900 okretaja. Klapna gasa ima lufta i imam osjećaj kao da vibrira. Probao sam i staviti oprugu da vrati gas ali bez nekih većih rezultata.
Cijev vakuma je ispravna. Jel problem sa klapnom ili membranom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Nevjerujem da je do klapne, prije da je membrana
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
99% da je membrana.......sa klapnom još nisam imao problema......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
86 kn kod nas....a vidio sam da u trgoagenciji košta 38 kn? Više od dvostruko jeftinije....Neznam koje je to kvalitete...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Pjero, sve ti je to Indija koja je brodom došla do nas pa se onda vratila dole i putem poskupjela :icon_oak::icon_oak:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jel je potrebno skinuti pumpu dole za mijenjati membranu? Ili je lakše i jednostavnije skinuti filter ulja?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je bilo lakše skinuti pumpu, jer zadnja dva vijka nisam baš mogao skinuti iz tog položaja, a nisam htio oštetiti utor vijka gdje ide izvijač......pa bi onda imao s tim problema, i opet bi morao skidati pumpu i nabaviti takav vijak, i više bi vremena potrošio da se mučim skidanjem dok je pumpa gore.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Nema potrebe, lakše je ali je dovoljno skinuti filter.
Preporučil bi ti da na mjesto onih vijaka upuštenih koji su na šarafciger i drže poklopac membrane staviš imbus vijke sa upoštenom glavom.
Novu membranu natopi u ulju i provjeri da se nije unutra otpustil koji od ova dva vijka.

 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Od koliko su ti šerafi opuštenog navoja?...Htio sam skinuti jednoga ali smetao me filter...M5x20...30 ili M6...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
M5 x mislim da bu 20 dost, ali ti izmjeri poklopac i kučište prije nego ideš u dučan.
Za svaki slučaj
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobra je ideja staviti imbus vijak, jer se onda skida bez problema..........i netreba pumpa dolje.......:(clap):

onaj vijak sa kratkom strijelicom mi nespominji......ispao i blokirao polugu za gašenje i samo stao traktor u radu, pa sam na imbus vijku odsjekao glavu, napravio utor za šarafciger, sve namjestio i tjeraj dalje......a kada je sve bilo dolje, počastio ga i novom membranom, jer stara je bila probušena.........mislim da sam i negdje slike postavio.....:icon_pidu:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
negdje smo pricali sad to nemrem nac,
da se da napravit da iz punog gasa brze padaju okretaji na 533...

nekakva opruga se koda nekud stavi :icon_scratch:
ici ce na stelanje, pa da znam pitat bosh majstora jel to moze napravit...
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
pozdeav, također problem s obrtajima, 1400 -1500 i nece vise, kako rijesiti problem? membr nova, filter novi kpt...
:(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh