• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
može biti membrana,al i poluge koje idu do leptira se godinama poderu pa dobiju luft i time veči ler.
Ako je sve u redu sa kvačilom on mora ukopčat vez krčanja i na večem gasu samo kad stisneš kuplung do kraja pričekaj par sekundi pa uključuj kardan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
može biti membrana,al i poluge koje idu do leptira se godinama poderu pa dobiju luft i time veči ler.
Ako je sve u redu sa kvačilom on mora ukopčat vez krčanja i na večem gasu samo kad stisneš kuplung do kraja pričekaj par sekundi pa uključuj kardan.

Ovo prvo u vezi poluga mi moraš pojasniti.
Ovo drugo u vezi kvačila se nebi složil s tobom.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Provjeri cijev sa usisne grane koja vodi na PVP.Cesto je zna proglodati poluga(sipka) za gas.
oqcm.jpg
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Nisam zaključio da je do membrane već pročitao da je spominjete na prethodnimstranicama.
S dodavanjem/oduzimanjem gasa je sve ok, samo mislim da je ler prejak.

U leru radi na 600 okretaja.

Malo sam gledao po traktoru. Pretpostavljam da se isti štima odmah "u kabini" na polugi ispod komandne ploče. Vidim da je tamo nekak vijak, opruga...

Što se tiče kardana, nadam se da će manji ler to riješiti.
Danas sam malo isprobavao i nema šanse da ga uključim bez da svom snagom trznem 6-7 puta.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tu se štela.
A i poluga kuplunga se da poštelat d da bolje razdvaja drugu lamelu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ti normalno odvaja brzine onda bude trebalo leči ispod njega i probat naštelati drugi stepen ima tri vijka između okruglih ploča .
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Malo sam gledao po traktoru. Pretpostavljam da se isti štima odmah "u kabini" na polugi ispod komandne ploče. Vidim da je tamo nekak vijak, opruga...

Što se tiče kardana, nadam se da će manji ler to riješiti.
Danas sam malo isprobavao i nema šanse da ga uključim bez da svom snagom trznem 6-7 puta.

Da tu se štela.
A i poluga kuplunga se da poštelat d da bolje razdvaja drugu lamelu.

Ler se štela na usisnoj grani :icon_wink:

Deksonja, kolko imaš mrtvog hoda na pedali kvačila?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ler možeš dobiti i na vijku, na pumpi, na kučištu membrane.......ja sam ga tamo uštimao, i dobro radi.......a na 600 obrtaja kardan MORAŠ uključiti bez krčanja.........da nepričam da ide i na većim okretajima bez problema......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Na poklopcu membrane se nekaj drugo štela i to nebi baš prepuručil prčkati onima koji neznaju kaj štelaju, ali o tome neki drugi put.

Za uključivanje kardana na 600 se u potpunosti slažem, ali čim manji gas lakše je, jel tak?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu li to njegove tri erogene točke?
Koja mu je najosjetljivija na prčkanje?
Kaj se drugi stepen kuplunga neda naštelat na papuči kuplunga?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne da imaš tri vijka između diskova lamela luft između njih glumi drugi stepen :icon_super: Ako je manji luft drugi stepen prije odvaja .:icon_super:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel stoji teza da se ploče od prvog stepena razdvoje toliko koliki je luft na tom drugom stepenu tj. poštelan ispod traktroa ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti !!! kaj nebi prvi odvajal da je drugi bez lufta je si ti lisica :icon_rofl:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam nedavno mjenjao pracne, i vijke sam naštimao na 9mm, sve je novo kupljeno, osim vučne lamele i korpe.......sada se neosjeti kada ubacujem kardan, nema nikakvog krčanja.......na 2 stepenu, utor od spojničke je bio pojeden, i kad se zagrije traktor. čulo se lupanje, prvo sam pomislio da je pumpa hidraulike razj*****, i zamjenom te lamele se više ništa nečuje.......a ispod traktora se može namjestiti , ali treba biti oprezan, da se svi vijci jednako naštimaju.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
treći
Nebi se složil sa trečim načinom.
U tom slučaju se može i poluga za gašenje potegnuti ili ograničiti da se ne vrača do kraja pa se bu opet ler smanjil.
Taj šaraf napred (ključ 27 i razrez za šarafciger) služi nečem drugom.

A jel stoji teza da se ploče od prvog stepena razdvoje toliko koliki je luft na tom drugom stepenu tj. poštelan ispod traktroa ?
O tome smo pričali i ako sam dobro mjeril tvoja teza ne stoji.
Bila je gužva, ali drugi put si bum dal malo više truda
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nebi se složil sa trečim načinom.
U tom slučaju se može i poluga za gašenje potegnuti ili ograničiti da se ne vrača do kraja pa se bu opet ler smanjil.
Taj šaraf napred (ključ 27 i razrez za šarafciger) služi nečem drugom.


O tome smo pričali i ako sam dobro mjeril tvoja teza ne stoji.
Bila je gužva, ali drugi put si bum dal malo više truda


da, služi nečem drugom......:(y):

kako sam napisao, da se štima ler......da, al poslije promjene membrane, da se uštima, ali samo ako leptir nije diran, pa se vrati na propisan broj okretaja.......kada je i membrana bila čitava

membrana utječe na zubnu letvu preko vakuuma, koliko će se goriva ubaciti.....a zubna letva na klipove u pumpi.......svojim zakretanjem, također gašenjem djelujemo na zubnu letvu, koja zakrene klipove koji više netlače gorivo u dizne.......znači u odnosu na otvorenost leptira, preko tog vijka štimamo količinu ubrizganog goriva.....priča o štimanju lera otpada u ovom slučaju.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh