• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 čudno radi i dimi

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Probila je brtva glave koliko mi se čini, ulazi voda u cilindre.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Mozda ti je puknula ili se smotala klackalica na klavijaturi, moj je slicno tak radio kolko se sjecam, davno je bilo to vec
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Probila je brtva glave koliko mi se čini, ulazi voda u cilindre.

Ne gubi vodu i pali ko mina

Mozda ti je puknula ili se smotala klackalica na klavijaturi, moj je slicno tak radio kolko se sjecam, davno je bilo to vec

To sam i ja pretpostavio kao da je neki ventil u problemu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Jedino mi nije jasno zašto se voziš s takvim traktorom dok niste utvrdili problem. Kod mene bi vec išo na panj
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Jbg, mora se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Moguce da ti je neka od dizni zastopana
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Re: IMT 533 čudno radi i dini

baš dobro dela...vozi dok ne stane!:(happy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Tak je, tu bu sigurno detektiran kvar, ali ne i uzrok kvara.

Kreni od ventila, produži na dize, a svrši na boš pumpi ako bu potrebe.
Ako ni onda nebu dobro glava dole i narodno veselje može započeti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Re: IMT 533 čudno radi i dini

Je je pošto si na godišnjem još bi i na moru htel nešto zaradit umjesto da sve šolde ostavi na Jadranu :biggrin:
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
rijeseno, sve tri dizne su proljevale i na jednom cilindru su bili rastelani ventili, sad radi kao sat
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Pozdrav. Ima 5-6 dana da traktor radi na 1000-1200,1300 okretaja na leru pogotovo kad se zagrije, inace pali normalno i vuce prvo paljene mi se cini da zadimi vise nego inače. Da li bi mogao bit problem u diznama? Da nije mozda pukla koja opruga dizne?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dady,
prvo provjeri da nije negdje zaštekala gas sajla od nožnog ili od ručnog gasa.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
kaj ste ga fštekali na računalo ? :) membrana na bošh pumpi. možeš sam zamjenit trošak 5- 10 € i sat dva vrijena.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Nemogu smanjit dimi poprilicno i to vise bijeli dim kad se zagrije onda manje dimi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Provjeri cijev koja ide s pumpe na usisnu granu da ju nije probušila poluga gasa a ako nije onda je vjerojatno membrana pri kraju.
 

miha-m

Novi član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
3
Pozdrav.
Imam 533 koji je prodimio i nešto je otišlo k vragu. Nakon košnje dok je radio na ler gasu iz auspuha je počeo sukljati bijeli dim koji je smrdio na antifriz. Pod gasom se sve to izdimi, ali čim se smanji gas opet iznova. E da, i bacio je vodu na čep. Neki mi kažu da je otišao dihtung glave, drugi da pukla glava... Da li je to zbilja samo to ili je možda nešto još gore u pitanju? Nemam previše iskustva sa traktorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako baca vodu na čep hladnjaka nemaš kaj razmišljati, glava dole. Problem je ili brtva glave ili puknuta glava.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav.
Imam 533 koji je prodimio i nešto je otišlo k vragu. Nakon košnje dok je radio na ler gasu iz auspuha je počeo sukljati bijeli dim koji je smrdio na antifriz. Pod gasom se sve to izdimi, ali čim se smanji gas opet iznova. E da, i bacio je vodu na čep. Neki mi kažu da je otišao dihtung glave, drugi da pukla glava... Da li je to zbilja samo to ili je možda nešto još gore u pitanju? Nemam previše iskustva sa traktorima.
Poštovani, da li je na traktoru postavljen termostatski ventil?
 

Najnoviji postovi

Na vrh