• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 problem s kompresorom zraka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ona nula na prvoj slici nema veze, ona je tu samo da nebi naopako spojku okrenul kad mjenjaš fiber.

Ajmo probati ovak.

Skini poklopac ventila dole, okreči bregastu da šesti ventil bude stisnut, znači podizač u skroz gornjem položaju.
Pazi kad to radiš da nije klip gore pa nebuš mogel okrenuti, a siloval buš i savinul ventil. Vrti lagano i ako slučajno dođe do toga osjetil buš da je na tvrdo.

Kajla radilice gore i u tom trenutku bi prvi klip trebal biti u gornjoj mrtvoj točki.
Da bi bil sto posto siguran da je to to možeš rukom stisnuti ventil (ili ga otkopčati, za kaj nema potrebe, još samo fali da ti unutra opadne pa sam ja najebo) i lagano vrtjeti motor i na taj način osjetiti kad je klip u najvišem mogučem položaju.

Na onoj tvojoj slici ispod one 0 mora biti crta koja se bi trebala poklapati sa oznakom na limu.
To je 0.
To se da odrediti i prokapavanjem ali to bude postupak pa nebumo išli na to.
Evo tebi slika pa si na taj način pomogni nači oznaku.
Ako sam ja dobro brojil na 14 utoru treba biti strelica kad lančanik stoji ovak i onda je to 0

 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
MUHA,puno hvala,našao sam s oznaku ispod nule na boš pumpi,upalio je na zub.još jednom hvala
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Može li se ovakav kompresor ugraditi na imt 539 da se može isključiti jer ovaj stalno uključeni u stvarnosti nije potreban 90% rada?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ja se sjecam samo pred koju god kad sam cackal po razvodu da ga je majstor cjeli dan ufazival i jedva smo ga na kraju upalili
 

turbo rakovica

Novi član
Tu od
29 Ruj 2022
Poruka
1
pozdrav na kompresoru nam je pukla ona"ukapčalica"(ne znam kako se stručno zove)u glavnom zvali smo nekoliko trgovina i nigdje je nema za kupiti,ima u jozića za usrus da li netko zna da li paše na ovaj kompresor ili gdje ima kupiti za imt...nije valjda da cu morat kupit čitav kompresor zbog ovog??
Meni se desava da mi kompresor kada ouni izbad 4bara u leru bude bucan zapravo kao da cakce.naj verovatnije zbog flanse i kvacila.a inace je onaj indijiski clayton
 

Najnoviji postovi

Na vrh