• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa bolje ti je ovaj popraviti jer je kvalitetan, ako misliš na ove turske.
Pravo sjedalo košta oko 3000 kn.

Ne znam, tak sam malo gledal pa mi se cinilo da ima nekih jeftilena. Moj ujak je kupil prije nekih 6 - 7 godina nekakav jeftini al iskreno nisam ga ni pital kakav je, vidim da je još na mjestu. A ovo kak veliš 3 hiljade to je jako puno para, kupiš nove gume zadnje za te pare, a videl sam da ima i skupljih od 3000. To se stvarno nikak ne splati, sic 3 hiljade a za 8 hiljada sam kupil celi traktor.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zakaj bi bilo bolje? ni 100 kn nebum potrošil za restauriranje.

A dečec - kaj si to restauriral? :(giggle):

Pošmirglal stari sic i pri tome do sad postavil bar 18 sliki tog sica, niti si popravil vodilice (vidi se na zadnjoj slici da je desna gornja vodilica načeta), niti si promjenil lagere (vjerojatno ih ni nemaš kam montirati jer obično pojede osovinice pa treba potokariti druge).
Opruge nemaš, amortizer u sicu ti sigurno ne valja.....
Spužve buš pripasal od nečega, kažeš.

U čemu je poanta? :(blush):
Glavno da imaš sic od 539 na 533?
Budeš ti vratil stari sic dok isprobaš kakva je muka neispravni novi tip sica.
Stari sic se bar ne klima ko neispravni od 539.

Bolje da sjediš na ovom:

downloadedfilek.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Kak god da je,bolje neg ona kahlica je! :D:
Bude ostatak došo na red.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
To kaj volana nema, ili ga uskoro nebu nije bitno.
Mogel bu barem u udobnom naslonjaču gospodarski pročitati :(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tino, to ti je potpuno bezveze kaj si nametal toga sica gore, a nesi ga posložil kak treba.
Meni je samo pukel jedan feder na 565 u sicu dok sam kosil pa je lupal sic u ram ko sam vrag, moral sam prekinuti posla i otiti to rastaviti i novoga federa deti jer je nemoguće se voziti na tvrdom sicu, budeš videl.
Ja sam sam delal nove vodilice od flaha, navarival osovinice za lagere, stavil nove lagere i sic funkcionira bolje neg bilo koji novi za 400-500 kn i fino se vozim.
Ali znaj da se to mora posložiti inače ti sve badava.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam na starom nabavio takav novi tip sica, onda je trebalo nove opruge staviti, jednu vodilicu popraviti, jer je bila skroz poderana i drugi amortizer, polovan al je još bio dobar, i funkcionira već preko 10 godina, a drugi traktor je dobio novi sic za 400kn, i radi možda pola godine, za sada je dobro i zadovoljan sam s njim........al da je mogao biti kvalitetnije odrađen, mogao je.........za 400kn nemožeš dobiti niti očekivati ništa bolje.......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To kaj volana nema, ili ga uskoro nebu nije bitno.
Mogel bu barem u udobnom naslonjaču gospodarski pročitati :(giggle):

Kaj će volan kad ima sic noge na poluge i gas kaj se 25 -etak tak lijepo vozi !!!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Neam kaj zgubiti jer je i onaj bog tvrdi al imam ja spužvu debelu,djelovi buju došli za tjedan dva tak da...Ak niš drugo,sedim na višljem hahaha
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav, jedno dodatno pitanje : Niti meni ne izlazi zrak na taj ventil ispod crnog plastičnog čepa. Zar nebi taj ventil trebao imati u sredini nekakvu " iglu " ili nešto što će matica od crijeva gurnuti prema unutra ?
Ne vidim vaše slike (javlja error) pa ne mogu odgonetnuti.
Hvala


I molim za još jedan savjet. Kako skinuti komandnu ploču s instrumentima da zamijenim neispravne žaruljice i učvrstim labave instrumente ? Kako izbiti kolo volana ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ja na 539 nikad nisam skidao komandnu tablu radi tih stvari nego to radim da gurnem ruku od ispod i polako. Jako tesko i komplicirano ju je skidati,a ono u vezi ventila ne kuzim na sta mislis?

Tino taj tvoj aranj mi se ajko svida, da li imas (znas) koje su mu dimenzije? cijevi i ostalog?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kad kod Tino postavi kakvu sliku ode diskusija u nedogled. Bolje taj sic nego onaj jad od sjedala.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
danas mi jebeni fiber otišo i opet morao skidati pumpu da to gov*o od 30kn promjenim
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas naštelo ventile na 539, samo jedan je bio malkoc raštelan, ovi svi dobri, a štelani su prije cca 2000 radnih sati.

Zahvaljujem se MUHI na pomoći.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav svima, evo me opet s jednim možda čudnim pitanjem. Da li se smije na 539 skratiti cijev od zračnog filtera barem toliko da ne bude baš u vidnom polju vozača ? Znači ona što viri iznad haube točno ispred šoferšajbe.
Da li bi to na neki način štetilo traktoru ? Hvala
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kod nas svi koji rade u šumi to skracuju radi granja. Ne vidim zašto bi smetalo ako malo skratiš. Moja na 533 je skracena za nekih 10 cm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majstori!!!!! :)

Danas je dedu 539 pomješal ulje i naftu, natočil se pun karter, izbilo je na par mjesta ulje.

Predpostavljam da je glavni uzrok AC pumpa, tako da sutra kupujem novu i montiram, te novo ulje i filter ide i nadam se da je to to.
Nevjerujem da bi preko semeringa na PVP prošlo toliko nafte u kračem vremenskom roku ili na grijač.

Najviše me brine to kaj je ispušnu granu probilo ulje, dal bude kasnije kakvih problema oko toga, kakva su iskustva???




Dihtung glave nema veze s tim, jel??

Ovo kaj je probilo na ispušnu granu dok se promjeni ulje dal to bude prestalo sliniti??

 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ovisi koliko je djed vozio tako i jeli odma skužio,na ac pumpi bi trebala biti rupica na dnu koja ako u slučaju propuštanja membrane propusti gorivo tj,da ne ide u karter nego vani sa strane,a sad želim mu svu sreća da nešto nije ozbiljnije,za prvu ruku promjeni ulje i filter i ac pumpu
 

Najnoviji postovi

Na vrh