• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A možda dan-dva maksimalno ako je tak vožen. Nevjerujem da mu je nešto, jedino me brine to kaj je na ispušnu granu probilo, nisam još takav slučaj vidio.
Budem vidio sutra dok sve to zamjenim kak se bude ponašao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja vjerujem da bu skoro dobro.
Očito vodilice ventila nisu u bajnom stanju pa su radi rijetkog ulja propuštale mešung.
Kolko je radilica stradala budeš videl, ali ja vjerujem da nije previše.

Kolko ulja si ispustil iz motora?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ništ još, traktor je popodne parkiran i ne dira se više dok se ne kupi sve potrebno.
Po onom kaj vidim na mjeraču, karter je trifrtalja pun, znači iznad oznake max možda 6-7 cm, jer kad sam zvadil mjerač, a traktor je delal bacal je ulje van kod bi neko zleval iznutra :)

I ja se nadam da bude sve dobro, sutra dobi sve novo pa ga čeka put od 15 km transporta i odma se bude pokazalo kak mu je.

I da napomenem, na ler gasu svjetli kontrolka od ulja koliko se nafte natočilo. (sad se bude karter odmastil i opral :))
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
O pa nije to onda tak strašno. Doživel sam da je nakon vađenja mjerača ulje išlo van.
Držim fige da bu dobro
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, na vrijeme sam uočil, da nisam danas bil kod deda, verovatno bi i zutra se tak teralo...još se on čudi kak mu je u košnji i sušenju tak puno nafte potrošil...a kontroliral je ulje prije košnje i veli da je bilo malo iznad max oznake, mislil je da je možda netko nadolijal malo previše...no tu je več bil početak mješanja, znači utorak, sreda i danas.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Meni kada je pomješao ulje i naftu, sve je to bilo u nekih 5-10 minuta i odmah ide izmjena! Gore je kada tako polako propušta. Mijenjaš membranu ili komplet pumpu!?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Membranu sam samo jednom mjenjao i nikad više. Samo sam si uništio filter i 10 litara novog ulja.
Od tad uvjek kupim novu AC pumpu i miran sam 2-3 godine, meni se ne ispalti zezati s promjenom membrane za pišljivih 30-40 kn, radije dam za Slovensku ili Srpsku pumpu 180-250 kn i to je to, stara dole, nova gore, novo ulje i filter i mir!

Evo kolko je ulja ispušteno..možda i punih 10 litara.




Stavljena je nova pumpa i sad je sve ok.


U petak i subotu je balirao i napravio sam oko 35 km transporta pri dobrom gasu i sve je ok, nivo ulja ne raste, jedino kaj još malo masti na ispušnu granu, valjda dok ne izbaci to sve van, a izgleda da je i dihtung na ispušnoj izgorio, malo prducka.
Stavio sam mu SUPER 3 :)

 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
koji su proizvodaci bosch pumpi na imt-u 539? mi smo na nasem skidali pumpu dolje,jer je curila nafta iz nje, i sad vidim da je proizvodac CAV.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
JE, tak je. Rikard Benčić Rijeka
Bio i više ga nema :=:)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gore na plocici je pisalo cav,made in england,pa sam mislio da je to neka egzotika posto je traktor takav kakav je,ali kad je majstor ocistio pumpu,skuzil sam da je ispod znak od ipm-a.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
To je pisalo na početku CAV da se znalo čija je licenca, kanije kad su se osamostalili više nisu pisali. Samo IPM.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Industrija precizne mehanike (IPM) Beograd.
Gore na Zvezdari, bil sam nekad tam i bedak kaj nisam prihvatil ponuđeno :icon_twisted:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da si prihvatil ponudu,mozda bi ti danas bilo zao,nikad se ne zna.
Uglavnom,pumpa je bila zadihtana,curila je nafta tam gdje ulazi polugica od gasa,namontirana je,traktor lijepo radi,ali se iz pumpe cuje neko struganje u kratkim razmacima,nemam pojma kaj je sad to...
 

Najnoviji postovi

Na vrh