• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A sta se desava kad ode fiber? Valjda su to pregledali, dns kad sam ga ujutro palio par puta mi zavrti pa upali inace od prve i nema one zestine na gasu :(doh):

Meni kad je otišo fiber desilo mi se upravo to što i tebi. Traktor je normalno radil i od jednom samo izgubil snagu,pocel dimiti a upaliti sam ga mogo na jedvite jade, ali ako ti je bil majstor koji radi s tim vjerujem da je prvo to pogledal.

U svakom slucaju ja bi savjetoval da se ne igraš sam s time nego da pustiš nekome ko baš ima iskustva s traktorima da malo pronjuši kaj se događa.
 

Ante533

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
8
Traktor mi uopce ne dimi tj jako malo, gas polako prima.. Da dns idem kod majstora odvest nezelim cackat po tome :) tnx!!
 

Ante533

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
8
Decki dns dodem kod boš majstora gledamo oko nje da vidimo o cemu je greska on skine cep onaj gdje stoji plomba od zadnje reparacije pumpe tj di se povecava punjenje goriva i ispadne mu kontra matica, vrati ju zavrne i kaze probaj, probam i sve oke, ko bi reko :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nadam se da ju nije prefilal ako je od oka delal, sad se nebu dal ugasiti :(rofl):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ajde mehaničari evo opet ludih pitanja...
Jel se može i kako stavit mjenjač sastrane na 533??
Neko je na univerzalu tak napravil :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino staviš 6 elektro-magneta riješiš zavisnost i netrebaš mijenjač mijenjaš sa jostikom :drink: Sistem BIZING !!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Napravil je i na 558, na desnom blatobranu (prekopaj po forumu)...ali na 533 nemreš...nebu ti dovoljno brzina :D:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Landini ima zanimljivo rješenje... dvije poluge L oblika i izlaza s svake strane sjedala. A u mjenjač idu na sredini, ko na IMT-u.

80Landini8550ohjaamo.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Bilo bi zanimljivo to vidjet na 533,i onda još nožni gas :icon_fU:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima, molio bi jedan savjet, imam dosta lufta na volanu i dosta teško se volan okreće pa bi trebo sipat ulja u kučište e sad jel bi bilo bolje sipat rastopljenu mast ili hipenol, u planu je sređivanje cjelokupnog volana na zimu dok mi traktor nebude trebo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ja sam stavio mast u kučište i motam ga s prstom sad


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=E0IuUfx89ks[/YT]
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
ja vidim da se mota volan a ne kotaci :(rofl):
nego ako se upustis u izradu mjenjaca sa strane poprati sve slikama :icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@ Baranjac, ako misliš popravljati onda ti je svejedno i lakše ti bu za sad natočiti hipenol.

@ Tino, kaj imaš otraga na polugama, vidim da su ti prednje gume dost napumpane, a mrtvoga hoda isto ima ....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Tak se i moj mota dok podigne rolo balu trave, samo kaj se onda i hidr. pumpa cuje jace od rada motora.. :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh