• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Nemoj stavljati te gume jer gubi na snazi govorim ti iz iskustva jer ja imam imt533 i na njemu su 12.4-28 i nesvidja mi se nikako. Recimo kad ores i naletis negdje na malo tvrdju zemlju i pocne da stenje i nemoze da izvuce moras ga u trecu sporohodnu usaltati da bi presao taj dio gdje je tvrdo, a da da ima 11-ske gume onda bi presao i nebi gubio snagu.
Takodje kad ides u transportu i kad naleti ne neku uzbrdicu osjeti se kako mu je teze sa tim gumama jer dosta izgubi snage sa njima.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja o tim gumama razmišljam pošto nemam špere pretpostavljam da bi išlo puno bolje,
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Zašto misliš da bude bolje s širim gumama?
Ja sam stavil šire na meduvi za sad u transportu ne vidim neku razliku.
Blata nema trenutno ... Vidjet cu kak bu to išlo.

Ne orjem ili slicno tak da me to ne muci.

I stavil sam širje isključivo zbog toga jer su bile dostupne i povoljne ;-)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
ja sam imal na 539 12,4-28 i mogu reči da more dosta više povleči u blatu nek sa 11,2 gumama(s njima se prije zakopa), kaj se tiče oranja oral ni nkada tak da ne znam,a gubitak na snazi je skoro nikakav bil pošto je motor bil u redu...
Kaj se tiče 533 susjed ima 2 komada na jednom 12.4 gume, po ravnom ore s prvom a u breg 3spora, na ovom drugom ima 11,2 gume i veli da bude i njemu sad kad bu mjenjal gume stavil 12.4
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Zeljko ak ciljaš na ovog mojeg 539 prve gume su mu bile 11,2 rekord te za blato k.....nisu valjale onda je dobil nove 11,2barum i na kraju na pol poderane 12,4barum s kojima je i prodan...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma mislim kod usporedbe moraju biti iste gume ja sam skinul stare izlizane Barumke i stavil nove mislim rekord stare su u blatu išle bolje bez rifni zato velim da je bitno ista marka .
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Dobro razmisli o kupovini 12,4-28 jer kako ti je receno iznad bit ce teske traktoru. Ima razlog zasto su stavljane na njih 11.2-28.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Ma ajd jasno mi je kad se stave malo vece gume na neki traktor od 60 ks pa se i ne osjeti da mu je teze jer ima dosta konja, ali kad se to radi sa malim fergom onda se bogami osjeti jer on ima oko 35-39ks.
Moja preporuka je 11,2-28
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
10-28 ti je po opsegu ista guma kao i 11,2/10-28, odnosno 11, 2-28.
To su stare oznake.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
evo jedan video kako imt vozi 5 prikolica :D
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=UWHR1mCflw0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Za ovo mogu reci samo da je debilizam žešci i da je lik kompletin kreten !!!! A kad se nekaj dogodi svi budu krivi... Kaj da slucajno iz bilo kojeg razloga mora stati???

Znam i ja za jednog profesionalca koji je glumil pametnjakovica i za 542 je zakvacil 5tonku S NASTAVCIMA punu kuruze i tak vozil. Majstor se kur*il kak on ima zver i kak on to može, sve dok jedamput na jednoj skroz blagoj nizbrdici nije skoro poginul. Tom istom laganom nizbrdicom je inace prolazil i prijašnjih godina ali sad je bil problem kaj je nekome s kotaca dok je izlazil s polja tam pocurelo blato i bila je vlažna cesta. Desni kotac mu je došel na to sklizavo a lijevi je bil na cistom i pocelo ga je frkati u stranu a on si je onda probal pomoci s kocnicom malo i na kraju je završil u grabi. Znaci ta prikolica je teška ko traktor a na nju ide 5 - 6 bunkera kuruze kaj znaci da je 5 tona sigurno gore i više. Nakon toga više mu ne padaju takve pizdarije na pamet.

Vrc ide na vodu dok se ne razbije a tak i ovaj s ovih pet ceza drva. Jedamput bude na žalost neko nastradal a onda bude joj i jao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma to su zakopcali samo za snimanje i slikanje, mozda samo sad i nikad vise..
A i kak bi rekel Zika, moze da se vozi, ali ne moze da se zaustavi..
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
pričao mi susjed par godina je živio u švici da ovakve prvo pošalju na psihijatriju da vide jesul normalani, a ako utvrde da jesu kazna je da im ni kuća ne zaleže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh