• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Slini mi ulje kod polugice gasa,moze li se bez rastavljanja stavit kakva gumica tu ili brtva?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Treba se skinuti zadnje deklo.Na mjestu oznacenim strelicom imas zeger osigurac koji moras izvuci da bi piksnu na kojoj je O-ring izvadio van.
i00640-kopija.jpg
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Znaci ispustim ulje na donji seraf i samo rasklopim. Moram li na sto o bratit paznju.pisebno?
E da ,i ler mi je dosta visok i kad vratim polugicu gasa (skinem polugicu)?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovo na slici izgleda jednostavno.U stvarnosti nije nimalo jednostavno skidati deklo ako se dobro ne razumijes u posao.Kad je skinuta pumpa i nije neki problem ,al ako je na traktoru zahtjeva dosta iskustva.Treba otkaciti oprugu koja je vezana za zupcastu letvu.Kugle regulatora ispadaju van.
 

Traktorista

Novi član
Tu od
15 Srp 2014
Poruka
5
Imt 539

Imam problem sa Razvodnikom zupcanicima, netko da mi objasni kako da postavim, da li treba biti sa razrezima svim zupcanici, na ovom sa forumu pronasao ovu fotografiju ali nije sa svim zupcanicima, pa ako moze netko da mi objasni ili da stavi fotografiju sa svim zupcanicima kako da postavim
.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Imt 539

Dobrodošao traktorista.
Prvo se predstaviš u odgovarajučoj temi.
onda pročitaš malo ovdje KLIKNI NA OVO PLAVO.
Pa ako ti i onda neče ič postavljanje slika ili ti neče nešto bit jasno,
obrati se bilo kome od moderatora da ti pomognu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Vjerojatno te buni kaj međuzupčanik nikak nemožeš na oznake naterati?
Ne zamaraj se s tim, majstor koji zna kak treba razvod izgledati može međuzupčanik bilo kak nataknuti. Lisnik zna o čemu pričam i naletel je sigurno puno puta na to.

Evo još jedna, nebu škodila

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač kaj nebi trebali međuzupčanici biti isto veliki pa zupćanik bregaste i pvp isto veliki a zupčanik radilice duplo manji :icon_weed: i ako se sječam treba okrenuti motor 720 puta da se vrati na početak .(bez vađenja međuzupčanika )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Imam negde u biblioteci te podatke.
Ako te zanimaju mogu pogledati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni je bitno to zna ZJ garant (jedan kolega je okretal radilicu i brojil bila oklada )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako misliš na luft, on se nemože podešavati.
Ovo drugo samo poklopiš oznake i (ako su tvornički dobro nalupane) to je to.
Ako nisu ili ih nema ili ih je sve neko pretukel (jedan kod mene veli, ja kad ih pokirnam i tvornica ima posla da ga u fazu metne) onda moraš malo više o principu rada motora znati.
Osnove su, prvi na paljenje (6 breg na bregastoj gore), prvi klip gore (kajla na radilici gore) boš pumpa na ubrizgavanje na prvi cilindar (za detaljnije bi trebalo znati kakva je pumpa)
Možda bolje da platiš majstoru dnevnicu da ti u fazu metne motor nego da se igraš danima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najlakse ti je da skines međuzupcanike.Radilicu ,bregastu i PVP namjestis otprilike kao na slikama koje smo ja i muha postavili.Tad stavis donji međuzupcanik na oznaku radilice.Ostaje ti samo jos da ubodes gornji međuzupcanik na ostale tri oznake.Tu imas malo mrdanja ostalih zupcanika da bi se sve oznake slozile.Pri namjestanju zupcanika bregaste ili radilice dobro bi ti bilo da skines klackalice. .Moglo bi ti se desiti da klip udari u neki od ventila.Moze se i da neskidas klackalice al ako sam dobro skontao nemas nekog iskustva u ovom poslu.
 

mat730

Novi član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
9
pozz kupujem gume za IMT 539 i sad se dvoumim između 12.4-28 ili 11.2-28, pa me zanima koje bi bile bolje, traktor radi na brdovitom terenu, bili mu bilo teže sa 12.4-28
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
320/70-28.
Široke ko 12, 4 a niske ko 11, 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A jesu li dobre za blato ?:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh