• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pa tu nema problema, raste zbog termostata, kad prede radnu temp. on se otvara i voda cirkulira (hladi se) . Dokle god temp ne ide vise gore od 90 ili zeru vise dobro je i sve je ispravno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201

Precurila su mi ova crijeva za naftu, pa reko idem ih zamjenit..
Skinem crijeva i odem kupiti druga, kad ono nemaju u jednoj trgovini, nemaju u drugoj, a problem je taj sto ta crijeva imaju nekakve glupe spojnice s kojima se spajaju na ove zeljezne lajtunge i to je dosta tesko naci..
Onda sam dosel k Hubzinu i prodavac se sjetil da izvadimo oka i te spojnice iz starih crijeva i stavimo ih na gumeno crijevo koje sam stegnul sa selnama

Nadam se da bude to dobro, za sad je suho (ovo kaj je mokro na rubu casice filtera je voda kad sam pral masinu od nafte)..
Al su ga zakomplicirali s tim lajtunzima, spojnicama i reducirima, a najvise mi smeta sto su izmjestili ovaj filter gore pod haubu, pa tu ima glupih vodova goriva do njega, je**li ga Imr-ovi inzinjeri..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene ima takvih crijeva, zapravo ima dužih, za ovu što ide sa AC pumpe do filtera, to znam da ima jer sam nedavno stavio. Kod mene je tu u kompletu bila cijev od AC pumpe do filtera, a sad je jedno crijevo. Za ovo drugo crijevo se sad ne mogu sjetiti šta imam.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
pozdrav svima, zna li tko gdje u hrvatskoj ima za kupiti IPM-ova ac pumpa za 539
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
teleoptikovu sam uzeo sebi, a za ipm nisam nigdje vidio.....iako prva teleoptikova je otkazala, dobio sam drugu u zamjenu, i ta je malo zaslinila......tako da ću ubuduće prije kupiti tursku, koja mi je na drugom traktoru i s njom nema problema......i duplo je jeftinija
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivan kc,sad bar znas da imas ceska kvalitetna crijeva koja ti budu dugo trajala,:(y):a kad pocnu pucketat to bus sad mogel uocit i zamjenit prije curenja,a ne ona armirana za koja nikad neznas kakve je kvalitete guma unutar pletiva.:fiery:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Precurila su mi ova crijeva za naftu, pa reko idem ih zamjenit..
Skinem crijeva i odem kupiti druga, kad ono nemaju u jednoj trgovini, nemaju u drugoj, a problem je taj sto ta crijeva imaju nekakve glupe spojnice s kojima se spajaju na ove zeljezne lajtunge i to je dosta tesko naci..
Onda sam dosel k Hubzinu i prodavac se sjetil da izvadimo oka i te spojnice iz starih crijeva i stavimo ih na gumeno crijevo koje sam stegnul sa selnama
Da ta crijeva su rijetka za nabaviti, ali nađe se ili dati stisnuti ovima kaj hidraulična delaju.

Dobro se debeli setil da ih tak pošelnate ali je šteta kaj imaju u ponudi samo ta Gufero creva.
Imam loša iskustva s njima, izvana su kaput za manje od godinu dana od sunca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
... ali je šteta kaj imaju u ponudi samo ta Gufero creva.
Imam loša iskustva s njima, izvana su kaput za manje od godinu dana od sunca.
Moja su sva napucala izvana, a sunca nisu ni vidla.
Gufero :(n):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
ZJ, mada mi se ona prozirna nisu sviđala jer su bila tvrda ko kamen, trebal sam te poslušati :(doh):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Crijeva za naftu

A meni je žal kaj sam kupil Gufero, a ne Gates.
Po svemu, Gates bi trebal biti bolji, a ne (nužno) i skuplji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A to još uvjek stigneš.
Zamjena ide na moj račun
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dobro, ti buš onda zamenil crijeva kad ih kupim :D:
Moreš i ulje zamijeniti :icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Teško, to se treba prignuti, a kolec mi smeta hihihihi
Nema frke, ja sam tu za pomoči.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šteta kaj taj Gufero ni je videl Češku tak izdrži jednu godinu čak i ona prozirna (za šlaf vagu) izdrže više .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Budemo vidli koliko budu zdrzala, ako su takvo sranje kakvo velite da jesu, dok precure, budem trazil nekaj kvalitetnije..
Danas sam vozil drva i traktor je presel cca 30 km i za sad je sve suho, nadam se da bude tak i ostalo..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izdrže oko godinu a onda počnu biti nekak kaj žvakača puno su bolja kaj imaju izvana platno ili ona kaj su za plin samo ako nisu ista em ti današnji kvalitet :icon_scratch:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ova se cijev nekad ugrađivala na Mercedese ( kamione) , drži do 18 bara , i na hladno se nabijaju priključci.Ako se nigdje ne dodiruje oštrog dijela gotovo da je vječna.Može se još nešto naći 8 i 6 mm (rupa).
 

Prilozi

  • DSC_0086.jpg
    DSC_0086.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 111
  • DSC_0087.jpg
    DSC_0087.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 96

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pogonski zupčanik, lajtunge i dize ili samo uloške
 

Najnoviji postovi

Na vrh