• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
otvorit ću poklopac..preglednije mi je za radit.tj..valjda se spojnička može vadit otvaranjem poklopca?hvala vam na pomoći svima!super ste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
da,ali moram prepolovit traktor..i što ako je problem dalje u getribi..onda sam ga nepotrebno rastavlja napola..

A kak bi ti getribu popravil da ne kalaš na pola čarobnim štapičem bi izvadil osovine da zamjeniš ležajevi ili bi ih samo podmazal nekom specijalnom mašču?
Skidanjem poklopaca nebudeš ništa riješil, a ako te samo zanima kaj ima unutra onda ti ja i Lisnik namečemo slike da se ne mučiš bespotrebno.
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
znači,moram ga prepolovit kao kad radim kvačilo i krenit od spojničke?zato i pitam..jer mi je majstor reka da tribam otvarat poklopac jer ako nije spojnička onda sam za k polovio traktor..tako mi kaže..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Izvini druze,ali koliko tu pises do sada si ga mogao citavog rastaviti do najmanjeg sarafa. Poslusaj ljude sto su se bezbroj puta susretali sa tim i znaju kako to ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja bi tim putem krenul jer sigurno bu nekaj trebalo mjenjati, a ako bu getriba morala širom onda je to pravi put.
Ako bu sreče možda se samo podrobil lager na spojničkim osovinama.

Jedino ako taj tvoj majstor može drugačije odraditi.
Ko zna, možda on i generalku napravi samo da poklopac ventila skine ....
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
poslušat ću vaš savjet.još jednom vam hvala.kad otkrijem uzrok,javim se na forum.pozdrav svima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Cesto se desi da se okrnji zub na nekom od zupcanika i upadne među zube .Tad mjenjac zablokira.U tvom slucaju je vjerovatno problem spojnicke ili donji snop zupcanika.Za spojnicke polas traktor a za donji snop komplet mjenjac mora van.Gornji snop nemoze biti problem jer se ne vrti dok motor radi ,a mjenjac je u leru.Inace lakse je rastaviti traktor na pola nego skidati glavu volana(poklopac mjenjaca).
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Trebala bi mi cijev od ulja što ide na kompresor. Gdje je ima za kupiti!? Ili da ovu dam pokrpati!?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Trebam malu pomoć. Zanimaju me vanjske dimenzije košuljice cilindra od 533. Znači, Vanjski promjer, duljina i promjer i debljina gornje strane "lip-a" iliti ga proširenja. Štel bi na fordsonu napravit generalku, a ovo z ebay-a em skupo em ne znaš kakva je kvaliteta. A motori su skoro pa isti iznutra, klipovi mi pašu jedino bi te mjere štel usporediti, pa ak neko zna ili more zmeriti, bil bi jako zahvalan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ti pašu klipovi od 533 uzmi C klipove i ostavi stare pikse ili stavi klipove od 539 .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Trebala bi mi cijev od ulja što ide na kompresor. Gdje je ima za kupiti!? Ili da ovu dam pokrpati!?
Ova metalna?
Slika je od 549, ali na 539 je ista ili tebe zanima za 533?

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da metalna, nije baš skroz ista pošto ova na 549 zaobilazi pumpu od volana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja bi rekel da su iste, a ako nisu uvjek postoji mogučnost "prilagodbe".
Na tvojem mjestu ja bi staru dal pokrpati, meni se gumeno armirana crijeva ne sviđaju, tj. nemam povjerenja u njih.
Evo slika od 539 pa usporedi

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene na 539 stoji puno ravnije, nije tako prema gore, ali sada kada vidim ovu sliku vidim da bi trebala biti zapravo ista cijev samo na 549 izmotana prema gore, a i mogu reći da na mome 549 se ne ističe ovako cijev kao na ovome, nekako je bolje stavita.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odes na auto-otpad.Kupis fleksibilnu cijev od anjsprica sa wolkswagena.Problem si rijesio dozivotno.Na tom anjspricu ima samo jedna cijev koja pase original ... Za ostale se moraju doraditi reduciri na jednoj strani.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kod mene na 539 stoji puno ravnije, nije tako prema gore, ali sada kada vidim ovu sliku vidim da bi trebala biti zapravo ista cijev samo na 549 izmotana prema gore, a i mogu reći da na mome 549 se ne ističe ovako cijev kao na ovome, nekako je bolje stavita.

Ja ti imam jer sam skinuo kompresor.mogu ti poslat ili imas nekog da ide prema zg.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Imam pitanje u vezi 539. Traktor je od mog tetka. Ima problema s hidraulikom. Kad stisne kvacilo padaju mu poluge. Sta bi mogo bit problem? Mozda manjak ulja ili nesta drugo? Inace traktor nije bas najbolje odrzavan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh