• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Cilindar ili razvodnik na pumpi hidraulike.
Do ulja i filtera nije sigurno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pretpostavljam da se to događa kad se kvacilo stisne do kraja. Ako je tak to je onda normalno. Kad stisneš kvacilo do kraja zaustavljaš drugi stepen i staju kardan i pumpa a poluge padaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ne to nije normalno.
To je na IMT-eu u večini slučajeva tak, ali nije normalno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne to nije normalno.
To je na IMT-eu u večini slučajeva tak, ali nije normalno.

Ja iskreno receno ne znam ni za jednog 533 - 539 koji ne spušta kad pumpa ne radi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja ih znam nekoliko koji bez problema mogu na gemišt skočiti da ugase traktor a priključak ih dočeka u zraku.

"normalno" je da popusti teret kad ugasiš traktor, ali da pri promjeni brzina i pritiskanju kvačila do kraja on odmah spusti poluge do kraja nije nikako normalno i to se da sanirati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja kad siliram odem na ručak vratim se za sat vremena i poluge se ne spuste ni milimetar jer je drvo pod desnom polugom:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pazi da ti nebu od siliranja drvo pod desnim kotačom, kak i na rusu :(nerd)::(nerd):
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Počela mi se blesirati tj. poskakivat kazaljka na traktometru na 533, a danas kišni dan uhvatim se to čačkat. Kupio sam novu sajlu i namontirao - sad kazaljka nedrhti, al neće ić preko 1400 okretaja. Kako to rješit?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pazi da ti nebu od siliranja drvo pod desnim kotačom, kak i na rusu :(nerd)::(nerd):
He he pa IMT je to veći kvar veći čekić i ide dalje a rus bi mogel doći južno od stupa dalekovoda pa se budeš onda :icon_lol:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja ih znam nekoliko koji bez problema mogu na gemišt skočiti da ugase traktor a priključak ih dočeka u zraku.

"normalno" je da popusti teret kad ugasiš traktor, ali da pri promjeni brzina i pritiskanju kvačila do kraja on odmah spusti poluge do kraja nije nikako normalno i to se da sanirati

Da.... meni recimo kad je ulje vruce cim smanjim gas hidraulika pada ako je nekaj teže od 250kg iza a šaltanje je nauka jer imam jednostepeno kvacilo. Planiram uskoro to sve reparirati cim bu nekakvih penez. Jel imaš neku specijalnu metodu kak to napraviš da hidraulika ne pada kad pumpa stoji?

Počela mi se blesirati tj. poskakivat kazaljka na traktometru na 533, a danas kišni dan uhvatim se to čačkat. Kupio sam novu sajlu i namontirao - sad kazaljka nedrhti, al neće ić preko 1400 okretaja. Kako to rješit?

Ovo i mene zanima, samo kod mene je sajla nova. Do 1200 okretaja mi pokazuje dobro a preko toga skakuce bez veze. To mi se pocelo dešavati prije nekih dva tjedna, do tad bilo sve normalno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
poderan vam je utor za sajlu na samom satu, tj traktormetru......ja sam sajlu malo piknuo aparatom za zavarivanje i obradio, brusilicom, i sjela je kako treba i nije proklizavala.....samo, treba paziti da se nerastali sajla, pošto je jako tanka......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@ Željko, samo ti njega došlepaj, bude bliže talionici :(rofl):

@ Gajtan, kad se toga primiš budem ti pojasnil.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@ Gajtan, kad se toga primiš budem ti pojasnil.

Ok, budem se javil kad bu aktualno. Daj mi samo reci jel dosta kupiti onaj set za reparaturu pumpe kaj košta 1000 i nekaj kuna ili treba još nekaj?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Jel na novom traktormetru utor gdje ulazi sajla četvrtast odmah na samom početku?
 

Drensy

Novi član
Tu od
17 Lip 2014
Poruka
4
IMT 539 problem

Pozdrav
Imam jedan mali problem znaci kad upalim traktor nakon 10-ak min pocne naglo rast temp. do zelenog sto bi to moglo biti?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Re: IMT 539 problem

Pozdrav
Imam jedan mali problem znaci kad upalim traktor nakon 10-ak min pocne naglo rast temp. do zelenog sto bi to moglo biti?

I na kojoj temp. stoji dalje? Ja tu ne vidim problem , ako traktor ima termostat on normalno da penje do radne temperature. Ako on stoji od 60-85 stupnjeva nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh