• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
problem je u majstorima ..i naravno pumpi .pumpa je takva kakva je pa ju majstor treba znati ugraditi
.pumpu prije ugradnje treba posesiti da ju brijeg ne gura ko kola niz brijeg , nego kako treba .

Jel i pumpe prve ugradnje trebalo bajlagati:icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel i pumpe prve ugradnje trebalo bajlagati:icon_scratch:


Ni je samo se prišarafile do 90-tih su pumpe izdržale 20 i više godina a onda je počela KVALITETA :icon_butt:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
I kvaliteta i pumpe koje su trgovcima sve iste a imaju drugačije noseve pa previše razvlači membranu itd . Problem je u trgovini i trgovcima . Svaka čast trgovini u kojoj radi mehaničar koji zna i hoće dati pametnu sugestiju a ne da tam radi zato jer nema pojma o mehanici .
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Danas sam vidio imt 533 koji ima pumpu visokog pritiska sa onim dugmetom kao kod zetora.Traktor pali samo tako.Čovjek čiji je traktor nije prvi vlasnik i ne zna da li je to bilo original (možda neka serija za izvoz) ili je naknadno radjeno. Zna li netko sta o tome? Pozdrav svima ovo mi je prvi post, ali pratim forum odavno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Kupil sam ga bez puno gledanja i razmisljanja zbog cijene...tako da...zanima me gdje se na njemu nalazi mjerac za ulje u hidrauliku i getribi...
Da si opral blato videl bi ovdje na mjestu označenom strelicom čep koji na sebi nosi rupu za imbus ili ključ.
Otpustiš i kad ulje ide na ravnom van ima ga dosta.


images hosting
Danas sam vidio imt 533 koji ima pumpu visokog pritiska sa onim dugmetom kao kod zetora.Traktor pali samo tako.Čovjek čiji je traktor nije prvi vlasnik i ne zna da li je to bilo original (možda neka serija za izvoz) ili je naknadno radjeno. Zna li netko sta o tome? Pozdrav svima ovo mi je prvi post, ali pratim forum odavno.
Nije orginal, naknadno je ugrađivano i nije problem za ugraditi.
 

Romano

Novi član
Tu od
4 Pro 2014
Poruka
14
Hvala na odgovoru...videl sam ja taj cep...ima jedan jos gore malo vise ispod sjedala...isto imbus....ali koga sam pital svi su rekli da bi trebal imat ko i za ulje motora... Hvala jos jednom...a daj mi reci zakaj svud po njemu pise imt 560.03.101
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Onaj gore na poklopcu hidraulika je u druge svrhe i za sad se ne zamaraj njime jer nemaš potreba da ga vadiš, najvjerojatnije nikad ni nebudeš.
Različiti djelovi odljevaka bi trebali na sebi nositi i različite brojeve i mislim da su to kataloški brojevi. Nevjerujem da su svugdje isti brojevi.
 

Romano

Novi član
Tu od
4 Pro 2014
Poruka
14
Ok...hvala ti puno...ma cudno mi je da pise imt 560,a ne imt540...ali nije to bitno...toga ulja ide oko 28litara?jel bi trebalo jos nekaj zamijenit ako budem mjenjal ulje...bolje da ga mjenjam nego nadolijem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Filter hidraulike očistiti ako ga ima.
Tam sa druge strane bi trebal biti poklopac
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije orginal, naknadno je ugrađivano i nije problem za ugraditi.

O tome mi je prical jedan bošista, da on ima to složeno ko na zetoru i da mu dobru pali. pošto ja o zetoru nemam pojma ne znam ni kak je to na zetoru složeno.

Naj se stamiti, slobodno nam pojasni malo kak to složiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Transhidraol Inin, ako se mene pita.
Ispustiš na oba čepa, jedan je na zadnjem djelu (ispod štenge s desne strane), a drugi na prednjem djelu (ispred štenge s desne strane). Oba su ključ 27, upotrebi gedoru, a za napred ju treba malo obrusiti ili otokariti da bi bila tanja jer inače nejde unutra.
Možeš čep malo i polupati da lakše otpustiš ali ti ostajke problem kaj nemaš s čim stegnuti pa opet trebaš pobrusiti gedoru ili upotrebiti cjevasti ključ šesterostrani
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
O tome mi je prical jedan bošista, da on ima to složeno ko na zetoru i da mu dobru pali. pošto ja o zetoru nemam pojma ne znam ni kak je to na zetoru složeno.

Naj se stamiti, slobodno nam pojasni malo kak to složiti
Kak da ne, pa budu svi susedi u okolici "čoka" imali :icon_lol::icon_lol:.
Bum sutra, sad idem u krpe ali evo slika pa proučavaj.



 

Najnoviji postovi

Na vrh