• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,730
autopoljostroj - 980kn - dostava sljedeci tjedan u srijedu
GOMA d.o.o. - 600kn - dostava sutra...

traktor je na pola kod majstora u garazi, pa mi je bitno kaj prije doc do tog dijela
samo mi nije jasan ovaj nesrazmjer u cjenama, vjerojatno opet, tursko indijska oporba il kaj vec....
Autopoljostroj je u 99% slučaja skuplji od Gome. Kad mi nešto zatreba nazovem telefonom prije da vidim tko šta ima i po kojoj cijeni. Uglavnom kupujem u Gomi skoro sve.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To i je plan, samo usb... CD nema smisla pored takvih vibracija...

A moja kabina Orašje je "dodelana"....
Stakla imaju nove gume, imam sva 4 amortizera kabine, blatobrani sinod 1,5mm debelog pocincanog lima ručno oblikovani i ojacani, krov je 1mm isto pocincani lim, ojacan krizno...

Tako da ne zvoni nis u kabini u usporedbi sa nekim drugim kabinama u kojima sam se vozio...

Nasao kuciste u lokalnom dućanu, 600 kn će me doć to veselje, i lamela za kardan je 270 ... Ima i neku jeftiniju...


ja sam stavljao lamele ivanec, al mislim da ti vučna nije ista kod jednostepenog i dvostepenog, nisam više 100% siguran, pa provjeri.......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pozdrav svima!

Molim sve koji znaju da pomognu da riješim za mene ogroman problem, a radi se o struji na 539.
Traktor je dosta mlad samo mu je 33 godine u odnosu na mene zaista mlad.
Radi se o zadnjim svjetlima prije nekog vremena (recimo dvije godine) se pokidali kablovi a i kutija osigurača donja je bila takva da se morala zamjenit. To sam napravio i otprilike vratio kablove po onom što je još bilo gore ali nije to to. Prednja svjetla rade a zadnja samo pozicija. Gdje bi ja trebao da turnem te kablove da bi to radilo neznam. Zato molim pomoć svih koji hoće i znaju pomoći bit ću zahvalan.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pod ovim rade samo pozicija hoces reci da kad prabacis na kratka svjetla zadnja se ugase? Ako je tako onda ti nije dobro spojeno na kontakt bravi jer se ne spajaju zajedno s prednjim pozicijama, zadnja idu ako se dobro sjecam na 15
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako nemaš pojma teško budeš to rešil ovako prek foruma. Najbolje da ti napravi neko ko zna. Ako imaš kakvog strujica u blizini ili ako si je to neko vec slagal pa zna kak ide...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Opran i podmazan ;)

6ba2f8230d13633cc37e46746fa4d8dd.jpg


f1bf098a88ea35117279d917b6486333.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=mQy8ZitpQ4o

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=mQy8ZitpQ4o[/yt]
 
Posljednje uređivanje:

mat730

Novi član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
9
Ljudi pomoć!!!!

Na IMT 539 ne razdvaja do kraja lamelu za brzine, jedva se ubacuje u brzinu. Drugu pa uopće ne mogu razdvojiti, cjeli stanem na kvačilo i ništa, a do poda ima još 10 cm. Gdje bi bila greška.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Skini poklopac od ispod, pa pogledaj dal nije ispal koji štift od capica, ili štelajuči vijak kojeg dira potisni ležaj, ma da bi bilo najbolje da ga odmah deneš na pol, i promjeniš sve kaj treba.
 

mat730

Novi član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
9
Pa već je bil na pola, jer je na frikcionom disku jedno uho puklo. ležaji su promjenjeni, šrafi, capice, itd. Dali može biti da su capice krivo naštelane, il ona 3 vijka koja idu na 1,4mm
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Možda je koja capica ispala, ne možeš tak krivo naštelati, a to ako drugi stupanj ne razdvaja, more biti zbog toga kaj nije na mjesto sjela tanjirasta opruga, prilikom montaže, ako je zajedeno oko štiftova ona ploča s 3 kraka ili su komplet capice preveč sjele pa dodiruju kardansku lamelu prilikom potiskivanja. Ako je sve ok, probaj na ta 3 vijka otpustiti skroz, možda bude prvi stupanj odvajal, jer budeš mogel dalje stisnuti.
 

mat730

Novi član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
9
Nakon rastavljanja mjesec, dva se lijepo mijenjalo i onda je krenulo sve teže i teže, sad kao da opće ne razdvaja. Druga se je odvajala prvu godinu kad smo ga kupili i onda 7 godina ništa, zbog čega je i rastavljen i sad opet ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Pozdrav svima!

Molim sve koji znaju da pomognu da riješim za mene ogroman problem, a radi se o struji na 539.
Probir lampu u ruke i pikaj redom, najprije buš gotov.

Ljudi pomoć!!!!

Na IMT 539 ne razdvaja do kraja lamelu za brzine, jedva se ubacuje u brzinu. Drugu pa uopće ne mogu razdvojiti, cjeli stanem na kvačilo i ništa, a do poda ima još 10 cm. Gdje bi bila greška.
Tu se nekaj grdo pošemurilo i taj traktor bu moral na pol i onda poštelati kak treba.
Ali svejedno se ti nagledaj od ispod kak su ti neki od forumaša napisala da vidiš kaj ima.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
pozdrav,
kako se može zadihtati štangica mjerača ulja jer je na mojem traktoru tak labava da ju može grančica iščupati. Na proširenju na kraju štangice su dva gumena prstena, jel se oni mogu kupiti i zamijeniti? Kad sam zadnji put malčiral (roto) štangicu sam našao izvučenu ifriškog ulja okolo. Bojim se da je istina kaj su mi rekli da je karika otišla pa pritisak ode u karter....
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam kak izgleda tvoja stangica, al na mojoj je gore pri vrhu stangice prosirenje, kao na slici ovo zavijeno papirom.. I ja sam to malo rasiril srafcigerom tak da se drzi to kak spada. I nije mi jos ni jednom izaslo van.

foto_9192x.jpg


Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
imt 533, godina 1976. nema takvo proširenje, samo ta dva prstena vljda služiju za dihtanje
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A onda ti ne preostaje nista drugo do zovnes neki ducan z dijelovima i pitas dal se mogu te gumice posebno kupiti. Vjerojatno bude se neko jos javis ko zna malo bolje.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
imt 533, godina 1976. nema takvo proširenje, samo ta dva prstena vljda služiju za dihtanje

Kupi drugi mjerac za 15 ili 20 kuna, nisam sad siguran koliko sam ja tocno platio i teraj. Gore si na vrh zaveži špagicu i negdje na motoru drugi kraj za slucaj da ga grana povuce da ne izgubiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Bojim se da ovome treba feder da ga vuče nazad unutra :(whew):

Kaj se gumica tiče to si doma složiš od neke gume ili filca.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Misliš da tolko druka da gura mjerac van? :icon_mrgreen: Možda nije, meni se fest puta dogodilo da mi zapne grana ili stabljika od kuruze pa potegne mjerac... Al opet, veli da mu šprica ulje van ako sam dobro zapamtil...
 

Najnoviji postovi

Na vrh