• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
isto sve kao i kod mene.samo kod mene na leru kad se ugrije padne skroz na nulu,stim da me to uopće ne brine jer dosta poslova je radio na leru i ništa mu nije bilo,kao recimo sadnja kupusa,čitav dan na plus 30. Prva spora i lagano tik tak,pritisak na nuli,jedino kad izadjem na kraj njive malo mu dam gasa da prodiše
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ko da je tolko teško odvrnuti tri šaratafa, pocistiti mu ventil i imat ce normalan pritisak ulja. 10 minuta posla. Ne, bolj je voziti s pritiskom na nuli...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
baš ćeš s tim ventilom nešto postić. .treba njemu poštena generalka a ne te kojekakve budalaštine
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Taj ventil nije "budalaština" u večini slučajeva kad je tak nizak pritisak nađe se špena ili neko smeće pod kuglicom, pa bez veze propušta ulje, ponovo u karter. Čovjek ti je lijepo predložil, a ti kako želiš.Samo se nemoj čuditi ako bu kod generalke trebala neka 3. Sp ležajeva radilice, ili čak druga radilica.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ko da je tolko teško odvrnuti tri šaratafa, pocistiti mu ventil i imat ce normalan pritisak ulja. 10 minuta posla. Ne, bolj je voziti s pritiskom na nuli...
O kojem ventilu se dela? Di je? Dal se more kaj zeznuti?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Nekad nema špene nego se podere dosjed kuglice i na većim obrtajima imaš pritisak normalan a na leru nulu,tad pomaže samo ovo a košta 19 kuna
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mika ne govori ljudima gluposti, išli budu menjat to sami i onda bude vraga... Niš se ne podere, treba skinuti poklopac i s nekom polugicom ili šarafcigerom prodrmati kuglicu i tlak bude normalan. Delal sam to skoro na svim 533 u okolici.Evo baš prije desetak dana kod kuma ista stvar.

Pol sela nije imalo tlak ulja na 533 i to je kod njih cesta pojava. Procackaš kuglicu i miran si. S vremenom dođe kakva cestica prljavštine ili špena i tlak je u banani. Kad sam svojeg kupil na vruce na punom gasu je imal jedva 2 bara a ispod 800 o/min je bil na nuli. Na tu šemu sam liku skinul cijenu kad sam ga kupoval, jer kao nema pritiska i znaci da je loš motor...

To je par minuta posla. Vec sam metal slike tu prije par tjedana, ponovo budem metnul ako treba...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako su potrošeni ležaji radilice ili negdje rasipa ulje nema tog ventila i pumpe koja će vrućem motoru na leru održati tlak ulja.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Gajtan - a kaj da se pročačka ak nema ničeg unutra kuglica nije kuglica nek je izgledala ko jaje
čistil sam ja njega prije al ovaj put nije bilo pomoći, al nema veze ja neznam čačkalicu dobro upotrijebit pa ak hoćeš pošaljem ti starog pa ga ti čačkaj do mile volje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Slažem se s Mik-om, slabo se tu ima kaj načačkati, ali ko voli nek izvoli.
Ne velim da nikad ne zašteka (pod njega dođe smet) ali obično tu smet izbaci ulje, ali obično je kuglica jajasta ili dosjed oštečen.
Za 20 kuna nek ga čačka ko ima vremena i volje da mu mastilo curi u cipele kad skidaš cjev, pa ako imaš tešku ruku (ili je čačkaš prije tebe imal) još i sjebeš onaj aluminijski poklopac ili gore na filteru...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
MUHA, ti si sigurno po tom pitanju iskusniji od mene i nikaj ne velim.... Iznosim samo ono kakva su moja iskustva s tim. To sam do sad radil na barem 7(kolko mi sad pada napamet) IMTa 533 ukljucujuci i mojeg i svaki put do sad je nakon toga bil normalan pritisak ulja. Valjda za to i služi forum da bi podjelili iskustva s drugima....

Ja velim kak sam delal i koji su bili rezultat. Ko hoce nek si kupuje novi ventil iako su šanse 90% da je ovaj koji imaju ispravan. Novi nije skup pa nek si ljudi sami odluce kaj im je bolje. Ja bi radije prvo probal s "cackanjem" s obzirom da znamo kakva zna biti kvaliteta novih dijelova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
A normalno da bi i ja prvi čačkal kad sam škrtica, ali ja baš s tim nisam nikad imal problema, ako i je bil slab pritisak kad mu nabiješ pun gas on mora izbaciti smeče ili okrenuti kuglicu ako ima kaj okrenuti..
Obično je manjak pritiska bil iz drugih razloga ili eventualno ako se taj ventil nakon pranja radi remonta nije očistil i podmazal, ali to je bilo samo prvi put
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako čačkati dok je mlad traktor i gazda ali kaj kad oba ostare a pritisci oko nule bara :icon_weed:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ae dečki, jel netko kupovao kuciste za spojnicku od 539? Gdje toga ima za kupit?

Kupio getribu sa dvostepenim, nedostaje mi nekakav osigurač na kucistu, pa spojnicka pleše napred - nazat...

e35e3c301220751ab89658b6c007d6e0.jpg


99fe2dcdb5bb24023b3244eaa5a3bb6b.jpg


Ova je sa 542, al tak to izgleda odprilike
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Pfffff, a ne znam... :(
A koji sprečava da se spojnocka miče napred nazat?

Al mehaničar mi kaže da je kuciste oštećeno?! Odnosno kuciste nema zlijeb za osigurac?!

Ak nešto nema smisla, onda ja njega nisam dobro skuzil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Svaki drži po jednu spojničku da se nebi micala.
Ako nema žljeba ili je oštečen onda tokaru da ga popravi, a ako baš hočeš drugo, rabljeno pošaljem ti broj ko ima, najvjerojatnije, ali neznam kolko bu htel
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako bi se jednostepeno prepravljalo na dvostepeno, jel dovoljno samo promjeniti spojničku i kvačilo, ili treba baš mjenjati cijeli mjenjač?
 
Na vrh