• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Dobro, dobro nemojte vikati. Kupiti cu onda. Iako nez di jer tu kod mene nisam mogao naci ni klin za toplink koji je obican.
meni ti je zapekao to sigurno godinama nije skidano.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma potraži u bilo kojem dućanu sa traktorskim dijelovima ili opčenito dijelovima vezanima za poljoprivredne strojeve.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ko hoce ugradivat grijace na ove poklopce ja imam poklopce dogovorit cemo se:(happy)::(happy):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
imam i ja ..ali đaba dogovor jer ih nedam ..ali zato imam gevid borer , oko njega je dogovor moguč
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Evo kako sam ja ravnao polugu hidraulike od 539 danas..
A savinula mi se dok sam radio s naletnim utovarivacom nesto, a traktor nema spanere, sada idu gore za koji dan..




I evo je na kraju, ravna ko svijeca..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Svaka čast, dobro si se snašel. A ne ko neki kaj lupaju po njoj ko sivonje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Dosel sam na ideju da bi bilo najbezbolnije s dizalicom, ali nisam se mogel sjetiti gdje da ju podvrgnem i onda se sjetil kosa za kukuruz..
Nije se izgulio ni milimetar farbe s poluge, a da sam lupal cekicom od 5 kg sva bi bila stucena, inace je sva farba na njoj, ovo je blato trenutno..
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kad buš več poklopac imal dole onda na jednom šarafiču skini ono kaj je zakovano tak da drugi put nebuš trebal skidati cijeli poklopac več bu dovoljno skinuti samo taj šarafič i kroz njega točiti.
prišparal si buš muke oko postavljanja dihtunga.
Ulje koristi čim kvalitetnije imaš.

Kolko kvalitetno? koje je na primjer optimalno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Upotrebljivo je i ovo kaj u motor točiš (barem super 5) a ako imaš kakvog iz auto programa slobodno ju počastiš i s tim.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Domisljto nema sta.....imamo iste dizalice
Jesil mijenjo ikako ulje njoj

NIsam mijenjao ulje, al ni nemam ju dugo, to mi je dao susjed pred 2, 3 god, on je sebi nabavio novu..
Inace je strasno jaka, ne znam tocno koliko je tona, a cini mi se jako stara vec..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Onak od oka oko 5 tona.
Čuvaj to, te se uvijek daju servisirati. Ove nove su u varenoj izvedbi i nema popravka.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
Ja imam dvije nedižu, a večeras sam kupio treću na crno polovnu, rasklapo ovu jednu, ona gumuca na klipu izgleda mi zdrava, a sad onaj sistem sa kuglicama, to neznam, sad ako odnesem ovim lokalnim hidrauličarima, oni kolju.
Jevtinije izađe uzeti ispod ruke, platio 40 km.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Te kuglice uglavnom i jesu problem, ustvari smeče ispod njih ili ako fali kuglica na ventilu za spuštanje. To znaju odpustiti do kraja pa kuglica ode s uljem .....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega Ivan, sad samo hitro po španere, neznam kaj si čekal 15 godina s tim španerima. da su več gore bilo bi kasno :), ali ajd bar si polugu uspel poravnati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolega, spaneri su u izradi, samo smo se malo spreracunali i napravili gresku, jer spaner mora imati lijevi i desni navoj, a mi stavili dva desna..

Da odmah pitam, jel bi bilo gdje za kupiti navojnu sipku s lijevim navojem, a ujedno i matice takve?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Jeftinije ti je uzeti one vijčane španere za žicu napinjati pa od njih slagati.
Samo kaj tam nije fini navoj pa malo krače traju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Da, toga se nisam ni sjetil, a da se nadovari jos jedna matica na taj vijcani spaner sa svake strane onda mislim da bi trajali..
Al ima jos jedno rjesenje, evo na brzinu sam skiciral..

Znaci, da je samo jedan vijak, desni navoj, a dolje se sam stavi obicna zeljezna sipka i na nju se navari matica da ne ispadne van i dok se spaner steze ili otpusta ona se samo okrece u prazno..
 

Najnoviji postovi

Na vrh