• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Evo kaj smo napravili spanere za 539..




Znaci, samo desni navoj i na jednoj i na drugoj strani, ovo dolje je samo obicna sipka i na nju navarena matica po kojoj se spaner slobodno vrti..
Od materijala kupljena navojna sipka ( od koje budu slozena dva para spanera), i ovih par matica, ostalo sve od nekakvog otpada..
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Obicna navojna sipka pogotovo krupnog loza nece dugo izdrzat
Ovo ostalo je dobro odradeno I svida mi se kako ste zaobisli problem sa lijevim lozom
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prijatelj, ne bi te htel uvrediti jer si uložil dosta truda, ali po meni za jako malo koristi... Prvo kaj buš moral duplo više frkat da bi zašpanal nego da ti je navoj s obje strane kak mora biti, a to buš tek videl kad ti bude malo hrđav navoj ili blatan pa bude teško išlo.. A drugo, nevojne šipke su mekane i taj navoj nije dugog vijeka.. Original španeri su jeftini i puno bolje rješenje..
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Imam vec godinama roto pumpu u rezervi ali nezz dali je ispravna dali kako mogu provjerit dali radi prije nego ju stavim na traktor
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Odneseš bošisti , doma možeš vidjeti dali baca gorivo a to može i najlošija .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
092ce5e4ad5dab530b71422ecbf8d569.jpg


eaf7f55a8f8b935c3fbe55e24d7ec87a.jpg


c87d47f56aad3affcdc64ed5aae3242a.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Neznam jel normalno evo probal sam na dvije kaj imam u rezervi i malo zvockaju .
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Na 533 mi baca ulje na poklopcu razvođa dali ima neki silikom ili slično da se zakrpa a da nemoram sve rastavljat, nebaca puno ali onak dosta pa bi trebo to riješit nekak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Probaj tekučim metalom, predpostavljam da curi na nitnama klizača lanca.
Vodi računa da u slućaju da klizač otpadne postoji mogućnost havarije, a i dere ti ostatak poklopca bez veze.
 

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
dobro večer,ako more pomoć.Na 359 IMT imam rotacionu pumpu.Ispod gornjeg dekla mi pustala gorivo,skino stavio nov dihtungi sastavio.Traktor upalio sve normalno ali kad dodam gas neide dalje od 1600 obrtaja.Naime nisam znao zaonu oprugu tojest da imaju po tri rupice igore idole gore sam stavio u prvu a dole u naj donju .Može li tko pomoć da nprobavam sve varijante,hvala unaprjed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Slikaj pločicu na pumpi i daj mi sliku ili mi prepiši oznake sa nje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Prijatelj, ne bi te htel uvrediti jer si uložil dosta truda, ali po meni za jako malo koristi... Prvo kaj buš moral duplo više frkat da bi zašpanal nego da ti je navoj s obje strane kak mora biti, a to buš tek videl kad ti bude malo hrđav navoj ili blatan pa bude teško išlo.. A drugo, nevojne šipke su mekane i taj navoj nije dugog vijeka.. Original španeri su jeftini i puno bolje rješenje..

Ovo kaj bum moral duplo vise frkati me ne zamara ni malo, dok prikapcim stroj, nastelam i to je to, a ako i bude navoj blatan i hrdav, mislim da bude lakse islo nego da su spaneri sa sitnim navojom..
A mozda se i ne bude navoj tak brzo pohabal jer sipka ide preko dvije matice, ne samo jedne..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
dobro večer,ako more pomoć.Na 359 IMT imam rotacionu pumpu.Ispod gornjeg dekla mi pustala gorivo,skino stavio nov dihtungi sastavio.Traktor upalio sve normalno ali kad dodam gas neide dalje od 1600 obrtaja.Naime nisam znao zaonu oprugu tojest da imaju po tri rupice igore idole gore sam stavio u prvu a dole u naj donju .Može li tko pomoć da nprobavam sve varijante,hvala unaprjed

Imal sam slučaj na 549 da smo zaokrenuli taj poklopac malo i traktor je imal veči gas
 

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
mislim da to nije rešenje jer ona dva vijka što drže poklopac nedozvoljavaju nikakvo zakretanje,ipak puno hvala na pokušaju pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh