• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
U transportu poluge hidraulike mi se same polako spuštaju a ručica za podizanje isto se sama spusti malo dolje. Ako dignem ručicu skroz do gore čuje se lupkanje u kučištu ispod sjedala. Ako može jedna dijagnostika po ovom mom opisu, zakačena je bila freza grampi 150.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Imas na rucici jednu plocicu koja klizi po klizacu i ona ti se poderala. Tako je meni bilo. Pogledaj tu plocicu, ako je poderana, zamjeni je i rjesena stvar.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nije pumpa. Ako ti pada i rucica, onda je plocica. Istva stvar se kod mene desila. Ako se nije poderala onda samo malo dotegni srafic na toj rucici.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako ne idu ruke skroz do vrha onda lupka pumpa zbog opterećenja a to je skoro pa normalno

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Samo dobro nastelaj hidrauliku na rucicama, nesmije biti ni previsoka ni preniska. Najbolje pogledaj onaj video i sve ce ti bit jasnije.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Imam par pitanja pa bih zamolio za pomoć: dakle riječ je o 533, izgubio je snagu, dimi bjelkasto, teško pali. Nedavno smo skidali pumpu pa jel moguće da nismo dobro vratili nazad pa kasni paljenje? Ne razumijem se pretjerano, ali volio bih saznati pa da riješimo to...
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Ne znam sta je ne bi dobro vratili na mjesto, ako traktor radi. Da li je bosista reparirao pumpu. Ujedno treba provjeriti dizne.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Ma nije, bila je nesto sa membranom pa smo nosili, ali to je kao napravljeno bilo...otad traktor nekako bas zeza... recimo danas sam isao sjetvospremacem, prije ga je vukao u 2. bez problema sad se prvom muci lagano...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kad si skido pumpu jesil biljezio kako je bila uzubljena....imaju oznake kojih se treba prdrzavati pri montazi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Na čemu, na 533? Jer očito je riječ o 533 kad pumpa membranu ima.



Imam IMT 539 1988 godina djed prvi vlasnik nasljedio ove godine.Traktor je super radi dobro ima 3000 sati ne dimi zimi ljepo pali ima snage.Ima jedan problem na štangici od ulja baca gorivo.U čemu može bit problem
Membrana na ac pumpi ili dizne
Prvo pogledaj membranu

Zbog membrane :icon_scratch::icon_scratch:
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Kolko sam ja skuzio njemu mjesa ulje i naftu al jbg kad covjek ne zna objasnit sta mu se događa
A tebi nije jasno šta je membrana ac pumpe ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Jel moguće da mi probija na 539 gorivo na spoju dizne i uloška? Sve je suho okolo na lajtunzima, a puni se gorivom pretkomora.

Majstor kojem sam nosio 2 puta kaže da izmišljam. Jel ima netko ovdje da mu to pošaljem i da napravi?
Moguće, možda ti samo tijelo dize nije kak treba.
Ja bi ti to riješil ali da nebude skuplja pita .... mislim da je kompletna nova diza oko 250 kuna. Ako treba tijelo ili matica, uložak bu garant trebal i poštarina ... nema smisla ali ako ti hočeš nije problem mada vjerujem da ima u okolici neki bošista koji ti to riješi.
Moje ruke su ti gratis.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Kad si skido pumpu jesil biljezio kako je bila uzubljena....imaju oznake kojih se treba prdrzavati pri montazi

To me i brine, ustvari nisam ja skidao pumpu nego kolega "mehaničar" ... Koji su "simptomi" kasnog paljenja ? :(sweat):
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Pogledaj oznake na PVP i oznake na pogonu. Da niste okrenuli PVP za 180 stupnjeva Oznake idu O na O
 

Najnoviji postovi

Na vrh