• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
pozdrav svima, prvi put sam ovdje. molim vas sve za pomoc hitno mi je. imam imt 533 traktor stari neki englez, otisle pracne na korpi korpa je kao ova na slikama na ovom linku http://www.olx.ba/artikal/21432605/imt-533-korpa-ili-pracne/ nigdje je nismo mogli naci pa sam uzeo standardnu korpu od ovih novijih, sad ona ne pase na moj zamajac nemoze da se stegne fali zamajcu dubine da tako kazem. majstor mi je rekao da ga tokar moze otokarit da korpa i lamela moze leci u njeg. sad me zanima koja dubina treba biti na zamajcu od onog dijela gdje se pricvrscuje korpa sa ona tri kraka do onog dijela glatkog ravnog gdje lijeze lamela, ili koliko je od tog glatkog dijela do onih rupa sa kojima se zamajac pricvrscuje za motor. nadam se da ce me neko razumjeti sta hocu da pitam. svaka pomoc bi dobro dosla
 

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
a nemogu da ga nadjem nigdje blizu a hitno mi je. a i jeftinije mi dodje da ovaj tokarim
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Možda da za mjeru koristiš mjere stare korpe.Prije montaže na traktor postavi lamelu i korpu u zamajac da vidiš dali je dovoljno potokareno.
 

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
nije ista debljina stare i nove korpe, stara je bila sa nekim tanjirastim oprugama i to je pasalo jedno sa drugim sad mi samo treba dubina ovog zamajca sto na njeg pase standardna korpa
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Nisi me shvatio staviš lamelu istaru korpu na zamajaci izmjeriš koliko je između zamajca i korpe bezda stegneš korpu. To bi ti trebala biti mjera za novu korpu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
A što ako tokariš zamajac a korpa ne štima?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
korpu sam uzeo sad standardnu a zamajac onaj standardni ne mogu da nadjem, ovaj dodje nesto plici nego standardni. stimala bi korpa kad bi ovaj uspio otokariti na tacnu mjeru
 

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
kad bi neko imao zamajac od 533 na koji pase standardna korpa da mi skine mjere sve bi rijesio
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Okle si drug kad u blizini nemas nikog ko prodaje dijelove za fergu pa da uporedis i vidis sta treba
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako imaš stari zamašnjak , staru korpu ..kažeš da je nova korpa samo višlja ...dakle zamašnjak treba otokariti toliko koliko ne nova korpa višlja ..

znam da nije to tak jednostavno ...ali ako nema druge
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislio sam hoće li sve ostalo odgovarati i imati normalan hod.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

nimras1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
7
Hvala svima na odgovorima

42 mm to je ono sto mi treba, sad je 30 mm cini mi se, hvala puno

Sutra tokaimo i javljam stanje.

Sve vas razumim i tako bi bilo najjednostavnije, tokari dok ne dodje kao stara i to je to, al nije bas jednostavno, majstor i tokar su gledali i uvijek imaju ono "ali ako je ovo onda nije ono" i tak.

Znate li jel neko nekad radio nesto slicno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh