• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znači jedno i drugo? Kada krči mjenjač, u vožnji, kad radi na mjestu pa ubacuješ u brzinu i krči li kad se zaustaviš potpuno i pokušaš staviti iz 3 u 2 npr?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Mjenjac a kardan se tesko pali
Jel si poštelao pedalu kvačila i pogledal dali je ispao nosač-bolcn capice??? Ako je sve to dobro onda ti je otišao ležaj spojničke u zamajcu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako je tak da mjenjač krči, a kardan se teško uljučuje onda neznam baš da se bu s pedalom ili štelanjem izvana kvar popravil.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod imt- ima jedan trik za ukapčanje kardana ako malo teže odvaja i to tako da spustiš hidrauliku, pretisneš kvačilo do kraja i tada podigneš hidrauliku pa tek onda ukapčaš kardan a na taj način postigneš da pumpa hidraulike da malo opterećenja pa se lamela lakše zaustavi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ako hidraulika nema nikakvog opterečenja s tim ne postižeš baš ništa.....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad pališ kardan skoro uvijek se nađe nešto na hidraulici.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
A ako se ne nađe nema baš nikakve koristi od toga....probaj poštelat korpu odozdola ako budeš mogao jer meni nije odvajalo kvačilo i nisam mogao ubaciit u brzinu ...mislio sam da je zastekao ležak u zamašnjaku ali zalego sam pod traktor i išao se zajebavat sa tim ko ga ebe i onako sam mislio da če morat na pola ali kad sam prizegnuo malo šerafe na korpi več je bilo bolje....malo zajebancije i naštelao sam da ljepo odvaja ...sad dok ide ide .... s tim sa moj ima jednostepeno kvačilo tako da ne znam dal če ti to šta pomoč kod tvog i ne znam dali se to može na tvom traktoru [emoji3]
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdravo ljudi. Pošto ja sam u životu nisam bog zna imao nešto dosta posla sa IMT-jima, vozijo ga jako malo(par radnih sati-manje od 10), molijo vas bi za odgovor.
Kod tasta vidijo sam onaj traktorčič 539. TAst kaže, da ne može povijerovati, da majstri na traktorsko hidravliko-poluge stavili 10 milimetarski vijk skroz vertikalno i horizontalno traktorsko polugo hidravlike. No i sad mi predpostavljamo, da je original. Kako to, da to izdrži, pošto ima i TV 3 puta snažnijeg. A sad neznamo, ak su rupe u polugama izbušene toliko veče, pošto taj vijk u rupi drma gore dole nenormalno. Rupa od oke na pamet mora da bude premera oko 18 mm,al vijk skroz 10. Uskoro me šlag, kad to gledao danas.


I drugo pitanje, nije baš direktno za IMT, al neznam kamo staviti: KAd se na nesinhronizovanim traktorima rade međugas za preklapljanje između brzinama na dole, dal se izmeču dvojnog nabijanja gasa treba i spustiti kvačilo, il se kvačil održi skroz, pa dva puta nabije se gas?? Ovo zaista neznam. Sam sam spuštao kvačilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Rupe na poluzi su se s godinama razlokale, odatle luft.
Zakaj nemožeš vjerovati, vidiš da to godinama tak ide i još uvjek se nije slomilo, a i bolje da pukne vijak nego nekaj skuplje. Ko na TV naprimjer truba.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
U originalu, u te rupe idu prvo male pikse pa onda vijak kroz njih, onda dok se pojedu pikse istokare se druge..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
More biti i da je tak s tim čahurama, ustvari logički ali ja ih nikad ni na jednom nisam videl.
A opet, kolko se podere čahura iznutra, tolko se podere i izvana, a poluga je mekana pa se podere i ona i opet nemaš kam novu čahuru metnuti.
Bolje da su ju na tvrdo uprešali i malo heftnuli. Onda bi imalo smisla.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Kod mjenjnja brzina na dolje izbaciš u ler pustiš kuplung daš gas stisneš kuplung i mjenjaš.Jačina gasa zavisi od brzine obrtaja motora.Manji obrtaji manji gas - veči obrtaji jači gas.Treba malo vježbati i brzo se savlada.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ja sam ravnal poluge na svojem i dok sam to skidal bile su cahure na jednoj i drugoj strani, i nema ni malo lufta..
A na starom 539 nisu ni ti sarafi original, valjda je djed to pogubio pa je stavio obicne vijke, i ima dosta lufta ali tak radi vec godinama..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Čaure ne postoje kao rez. dio Originalne su tako tvrde da načešće popucaju.Staviti šarafe 8.8 tvrdoče da neoštete poluge.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Ja sam lani negde našel da ima za kupiti komplet šraf i čahura,samo je cijena bila tak da sam odma pozabil de je to bilo .Porajbal sam rupe i taman je pasal boclin od nekakvog klipa i 10.9 šraf. Djeluje ok.
Pitanje je ak se i nađe kakva je to kvaliteta. Kupil sam četri nova boclina kaj idu gore na ruke hidraulika,i sad se motaju po radioni.Imaju duplo više lufta novi nego stari, a i grickalica ih prereže.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Koliko je napravio rs kod tebe ukupno?

Nakon izmjene par sajli obrtomjera, stao je sat na 1770 rh prije možda več i 10 godina, po mom izračunu ima sigurno preko 6000 rh, taj traktor ne radi teško, ali svakodnevno radi nekog vraga i nabija sate. Taj 539 i 565 su najiskorišteniji:icon_wink:

Gdje si nabavio prednju poteznicu?
Napravio je od 3 komada centimetarskog flaha :)
To je tako da može pogurati prikolicu s prednjim krajem i eventualno malo ga pošlepati ako slučajno neće upalit ili negde nasedne :)
 
Na vrh