• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
:


Napravio je od 3 komada centimetarskog flaha :)
To je tako da može pogurati prikolicu s prednjim krajem i eventualno malo ga pošlepati ako slučajno neće upalit ili negde nasedne :)

I sam gledam okolo da nađem nešto što bi pasalo da napravim al nigdje ništa. Reko možda si negdje kupio pa da pitam.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Pitanje jedno; na 533 mi je ispao štift koji ide kroz ručku kardana pa mi ručkica sada samo leta gore dolje bez efekta na kardan...stavio sam drugi stift ali sam morao izvadit podlosku jer drugacije nije htio sjesti na svoje mjesto..koje su posljedice ako nema podloske?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Obrazlozi ovo malo..
Medju prvim stvarima dok smo kupili 533 bila je izrada i postavljanje prednje poteznice. Previse puta sam vukao rodjaka i vezao njegovog ferka za osovinu.
S druge strane, normalno da neces iza zakopcat 10tonku i vuci ga naprijed. Kod normalne upotrebe nema mu sta bit..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetor nema sajle,možda ovi prastari prije 75'..

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
:icon_axe: netreba ti to. Nije predviđeno da ga se vuče.:(sweat):
Ma ima on napred da ga se vuče, ali bi htjeo imati baš poteznicu, jer nekada treba prikolicu negdje u tjesno naterati, a to je najlakše prednjim krajem.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za to nije kriv IMT :)

Bome sajle po 30 kn ni nemogu durat .
Ja kupim nov sat i sajlu i ona loše napravljena ispada iz sata prema motoru .
Onda sam piksicu stavljao do bregaste na sajlu da ne ispada.
Čudo kakvi su dijelovi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja kupim sajlu za 90 kn, okrene 1rh i pukne, izvučem ju iz bužira i uguram neku staru kaj sam imal doma i evo vozi več 1500-1600 rh
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
E zato ja naguram u nju tovatne masti znaš kako ljepo radi .
To drugi put napravi izvadiš van sajlu namažeš i stavi ne trese nit ništa
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na IMT-u nemam problema sa sajlom prva je izdržala oko 3800 rh i tad je riknal motor (sat je radil).. Kad sem mijenjal motor stavil sem novi pinjon sajlu i sat i imam oko 1900 rh i radi . Na starom zetoru počela tresti kazaljka 5000 i nešto sati i isti recept novi pinjon nova sajla i novi sat nikad ne mijenjam samo sajlu a da ne tražim razlog pucanja a obično je sat . Na usranom je bil novi pinjon i sajla promjenil sam sat koji je normalno radil iz preventive . Na malom zetoru sam dobil na poklon sat sa 3 rh (hvala Muhaču) i odma novi pinjon i sajla .Makar nisem fan IMT-a ali njegov sat radi najljepše :(clap):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Zetor nema sajle,možda ovi prastari prije 75'..
Zato ima ono kaj košta oko 600 kuna i vuru koja je i više a ni jedno ni drugo im nije vječno.
Sad više ni običnih satova nema več samo digitalni, kak oni budu dugo .....

Skupo računanje vremena, ugradiš još jedan kondič da produžiš vijek pinjonu i taman si potrošil penez za tri sklopa za generalku.

Brojač radnih sati (vura za vuru) može poslužiti za orjentaciju radi izmjene ulja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S obzirom na godine nije ni čudno da ne radi vura.
A i kad pogledaš u prosijeku svakih 8 godina nova vura ili sajla ili elektronski pinjon i nije tako loše,pa na autima u 5 godina odu i skuplje stvari.

A onaj kaj se vrti u realnom vremenu je ubiti i ok jer traktor nije stalno pod velikim opterečenjem pa bi trebalo ispast da se bu ulje promijenilo i prije stvarnih 150-200rs.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Kaj bi bilo loše.
Svakih osam 200 - 250 eurića u instrumente.
Svakih deset tolko u motor.
Po tvojem sistemu izmjene ulje (vure su manje bitne) treba 100 i više eurića godišnje u maziva.
I nedaj bože da se još kaj pokvari u mjenjaču.
A gde su gume u to vreme...

Zajebi ti to, skupe se te Zeksove vure, preskupe za ono kaj nude.
Ne velim da su ove zamjenske za IMT dobre, ali orginalne teleoptikove su bile dobre i ne precjenjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh