• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ak je istina, da je toliko problemova oko budžira, sajli, sata, onda ja bi razmislijo, ak radije ugradim obično digitalno, za koju nekvi tvrde ,da ju vežu na rad alternatora. No neznam kako, ali, ona radi samo tada, kad motor se kreta...

Ima Muha pravo, jako je malo modelova još na sajlo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kak bi mogle valjat kad su iz mađarske

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Na mojem je ova vura, pitaj boga kak stara, i potpuno ispravna. Pokazuje okretaje i normalno broji sate. Na ujakovom 533 je tvornicka, također još uvijek broji sate, s tim da je došla do kraja i krenula od pocetka, al ne znam na kolko sati je sad. A na 558 im je krepala još davnih godina i nikad ju nisu slagali.


IwP3RRD.jpg
[/URL][/IMG]
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kad se već spominju obrtomjeri, ima li pomoći ovome?
Jedno vrijeme nakon generalke bilo je ok i onda je opet prolupalo.

http://sendvid.com/08u9tpr7

<iframe width="560" height="315" src="//sendvid.com/embed/08u9tpr7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne da ima pomoci, nego ti je vura najvjerojatnije potpuno ispravna, a probleme ti radi sajla. Zapinje ti u bužiru i "trza" se, tak ti onda i sat šamara. Probaj nekako bolje provesti sajlu da ti je što manje spigana. Ili odi kupi novu sajlu. Mislim da je 36 kuna ako se dobro sjecam. Samo ju dobro namaži prije montiranja, a možeš i ovu staru pokušati skinuti i dobro namazati.

To se i meni zna događati, i onda samo malo pomaknem bužir, i sve u redu... A jedno vrijeme sam radil ovak i mislil da mi je vura otišla...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Sinoć sam prskao voćnjak sa traktorom IMT 533, sve je normalno radilo da jednog momenta. Kad traktor ide na jačoj nizbrdici, kao da u menjaču naešto lupa (nisam mogao odrediti tačno gdje). To se počelo dešavati samo kad uključim kardan (konkretno atomizer) i idem 3 pomoćnom na onim djelovima kao što rekoh gdje je veća nizbrdica i traktor sam koči. Čim se smanji nagib ili ravno ili uzbrdo to prestaje. Ubacio sam u prvu dirktnu i takođe uključio kardan, to se ne dešava na već pomenutoj nizbrdici. Da li neko može da nasluti šta se dešava i šta bi trebalo raditi.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Trazio sam ali nisam nigdje nasao odgovor pa zato pitam: koja je uopce razlika izmedu IMT 539 i IMT 539 deluxe?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Nikakva, svi 539 su DeLuxe... to znači da ima šperu i dvostepen kuplung
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Sinoć sam prskao voćnjak sa traktorom IMT 533, sve je normalno radilo da jednog momenta. Kad traktor ide na jačoj nizbrdici, kao da u menjaču naešto lupa (nisam mogao odrediti tačno gdje). To se počelo dešavati samo kad uključim kardan (konkretno atomizer) i idem 3 pomoćnom na onim djelovima kao što rekoh gdje je veća nizbrdica i traktor sam koči. Čim se smanji nagib ili ravno ili uzbrdo to prestaje. Ubacio sam u prvu dirktnu i takođe uključio kardan, to se ne dešava na već pomenutoj nizbrdici. Da li neko može da nasluti šta se dešava i šta bi trebalo raditi.

Kada se zagrije ulje, onda zna "lupati" pumpa hidraulike.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
....ma da, još ako ugasim traktor prestaće sigurno. Vidiš nisam znao da se tako popravlja traktor, stiskanjem kvačila:(giggle):.
 
Posljednje uređivanje:

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Kod mene se isto cuje pumpa kad nosim nesto teze iza, ali ide to godinama. A ovo ti je rekao da odvajanjem utvrdis da li je do pumpe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tatko prvo ti promijeni ulje,ako nije več mijenjano,sipaj unutra 30l transhidrola i vidjet češ jel bu razlika,ako ne onda k majstoru nek ga raskoli i pogleda pumpu i tanjurasti zupčanik i ostale vezane zupčanike i sve buš znal.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kod mene se isto cuje pumpa kad nosim nesto teze iza, ali ide to godinama. A ovo ti je rekao da odvajanjem utvrdis da li je do pumpe.

Normalno da prestane kad stisneš kvačilo, jel odvajaš sav pogon i menjač. Da li bi moglo biti od ulja lupanje, pošto je vjerovatno staro i planiram ga bez obzira promjeniti, ali uvjek me nešto spriječi.

Edit:
oficir@ vidjeh naknadno odgovor.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Transhidrol je skup pa su kod mene u par imt-a ulili 10l hidraola i 20 l hipenola,izađe nešto jeftinije.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir ta dva ulja se pjene možda hipenol i motorno . Tu sam kombinaciju u jednog starog MF-a i bilo je bolje nego transhidraol .
 

Najnoviji postovi

Na vrh