• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Sada prilikom vožnje poskakiva šaraf pokraj izvoda za kipu što se nije dešavalo prije kvara. Nadam se da nije neki veći kvar, iako ne sluti na dobro.

Po ovome sto si napisao najvjerovatnije si otkinuo sarafe sto drze cilindar (4 sarafa odozgo na poklopcu hidraulike) Skini poklopac i sve ces znati, prvo skini onaj sa desne strane, kroz njega ces odmah znati sta je bilo, ako imas srece samo ti trebaju sarafi. Sta je bilo zakaceno kad se cuo lom?
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Bio je zakačen plug, i kockice nisu bas radile kako treba, plug nije htjeo u zemlju, ali mislio sam da je problem u plugu, a očito je bio problem u hidrauliku, mislim da se ipak raspala lamela, jer kardan ne vrti. Ovih dana stiže majstor, pa ću znati uzrok i kvar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni se u berbi kukuruzua raspala kardanska lamela znači nešto je puklo i stao je kardan, a uslijed toga je prestao raditi i hidraulik, tako da to može biti i kod tebe.
 

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
imate još neku sliku PVP rotacione gdje se nalazi semering i jeli ga problem promjeniti unaprjed zahvaljujem
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Pozdrav,skinuo sam dizne sa 533 kod provjere istih dvije su pišale pa smo uzeli indijske uloške i zamjenili pritisak podešen na 125 ali sada se čuje lupanje dizni i traktor zna bjelo dimit šta nije bilo prije izmjene i nisu lupale dizne.Sad dali je pumpa oslabila ili su ti ulošci loši dali bi valjalo probati smanjiti pritsak na diznama
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Na koliko su bile stare dize?
Ja predpostavljam da ne valjaju novi ulošci. Probaj uzeti Češke.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Morat ću vidjet negdje onda za češke kod nas drže samo indijske i kineske

Neznam dali da probam dizne podesit na veći ili manji pritisak ako tko zna na kojem pritisku bi možda manje lupale
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi kakav ti je kut paljenja, valjda je rano paljenje ako lupa motor.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Na manjem bi trebalo biti bolje, ali nebu magle kak treba biti.
Veči teško da bu pumpa probila.
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Kod mene problem bila pumpa, balansna opruga i pukli vijci cilindra, sve popravljeno i radi uredno sada.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Majstori, dali valjaju? Prije 200 sati stavite. Nadam se da su one da ne moram i pumpu skidati.

8cfa06921b9e84a81c688932623f65b6.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bi to sa slike vidio ja bi bio bahat i bogat


daj tom traktoru gas , nek se vrti , zagrije ..a sebi kupi šljemofone
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Taj traktor i je pod gasom, ne tušim ga. Mješa mi gorivo i ulje negdje. I dosta plavkasto dimi na leru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj nazovi pejić prom pitaj čije uloške imaju,pa nazovi autopoljostroj pa pitaj i usporedi cijenu i kvalitetu....
A na kolko bara su podešene i za koju boš pumpu?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Rotaciona pumpa, na koliko su podešene ne znam. Nosim bošisti pa neka se on zabavlja. Možda su i uredu dizne, vidjet ću večeras kada mu odnesem.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pregledaj i karike na kompresoru ako ga ima jer i on zna praviti probleme.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Kako se može na kompresoru mješati gorivo i ulje? Razumio bi da troši ulje pa da ga tu ''pije'', ali ovo ne razumijem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh