• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

fakin

Novi član
Tu od
1 Velj 2017
Poruka
4
Prema mjeraču količina ulja je normalna.

Provjeri si i grijač.

Kaj bi moglo biti sa grijačem...misliš da je procuril i da mi šiba dizel u cilindre?

Mozda ovako izgleda grana

7582e8df40724cc39ac9c103aa7cf635.jpg

nisam još imao prilike skinuti granu dole, ali na onu rupicu protiv kondenzacije na koljenu ispuha kapljično izlazi ulje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Operi ti to i vidi jel bude i dalje kapalo i curilo..
Meni je bacil ulje van na granu auspuha i ja to opral i izoral 10 jutara i sve suho..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
IvanKC ti je odgovorio operi to i malo ga upregni pa vidi dal ce ti se dalje to desavat!!
 

xFrAg42

Novi član
Tu od
7 Velj 2017
Poruka
5
Pozdrav!!
Novi sam na forumu pa imam jedno pitanje.
https://www.youtube.com/watch?v=8YO0xr8ScfM

Imam problem sa imt 539 (link gore)
Traktor na hladno pali tak-tak, do -1 nekako, ispod teško.
Ima neravnomjeran rad motora kao šro se vidi, bolje radi kada se ugrije na leru i nema dima al opet nema ni blizu rada kako bi trebao da ima.
Bosch pumpa bali na pralivnu cijev stalno, ispustim ulje i naspem novo, za 3-4 dana rada nakupi se puna pumpa opet nafte (pomješa sa uljom) i izlazi na prelivnu cijev.
Traktoru fali 1/4 snage, čim treba da nešto potegne, odma počne da ga tuši i crni dim tuče.

E sad, tata je nosio pumpu bošisti prije 10-ak god. i od tada traktor frkti.
Jeli moguće da on nije dobro postavio pumpu, i da je zbog tog pumpa otišla i mješa naftu i ulje?
Ili može biti još neki problem u traktoru da ovako frkti?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Promijeni dizne, filtere goriva, ac pumpu ako treba ipazi da negdje ne pušta nafta i probaj onda. Slijedeća postaja bošista.
 

xFrAg42

Novi član
Tu od
7 Velj 2017
Poruka
5
AC pumpa i filteri su novi, gorivo nigdje ne curi.
Sad kontam da odnesem pumpu i dizne zajedno bošisti pa nek on to sredi.
Jeli moguće da mogu i ventili zajebavati?
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Ako iz pumpe gorivo ide van na prelivnu cijev i skuplja se gorivo u većoj količini u kratkom vremenskom intervalu to baš i nije dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
AC pumpa i filteri su novi, gorivo nigdje ne curi.
Sad kontam da odnesem pumpu i dizne zajedno bošisti pa nek on to sredi.
Jeli moguće da mogu i ventili zajebavati?

Najprije pumpa čim toliko elementi propuštaju.
Nosi nju i dize do bošiste.
 

xFrAg42

Novi član
Tu od
7 Velj 2017
Poruka
5
Al opet nešto razmišljam, pumpa je bila dobra poslije bošiste prije 10-ak god. i nije puštala gorivo, al kako je tata namontirao, od tada traktor ovako frkće.
Ja sve kontam da je pomjerio za zub zupčanik od boš pumpe, jeli ima kakav način da to provjerim?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne bi bilo prvi put da je bošista loše podesio dizne ili pumpu, zna se desiti a sve i da je pumpa zamaknuta za koji zub to ne bi utjecalo na propusnost elemenata u njoj tako da moraš skidat i nosi sve bošisti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

xFrAg42

Novi član
Tu od
7 Velj 2017
Poruka
5
Ne bi na propusnost elemenata, ali elementi nisu propuštaju do prije 4-5 god. i opet je frktio.
Kako da provjerim jeli u fazi motor?

Sent from my E2303 using Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Kakav je ono Lajtung na prvom cilindru,ak dobro vidim ono je nekaj pripasivano.
 

xFrAg42

Novi član
Tu od
7 Velj 2017
Poruka
5
Ma to crijevo je puklo kada sam vozio šodor, pa sam našao kod komšije ovo, isto od 539 samo je bilo za drugi cilindar pa bilo predugačko, ja ga smotao okolo.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Za novu sezonu pocastio svog 533 novim akumulatorom, za sad fino vergla, vidjet cemo koliko će izdržati radne uvjete.
8d5f732052c2041a567441fa182781fe.jpg

Međutim, nakon zimskog sna pojavili mi se neki problemi. U traktoru je bio antifriz, jučer ga upalio i nakon 5 min rada u leru, temperatura motora otišla na 80. Ispustio ga van, natočio vode, dok točim na vrhu, ide van kad otvorim ventil, tako da tu valjda nije zaštopano. Kasnije kad sam ga vozio temperatura rasla do 100 pa padne na 80, pa opet ponovno na 100. Danas se ponašao normalno, nije išlo preko 80, iako kad ga ugasim čujem neko šištanje vode kroz cijevi, je li moguće da je negdje nešto drugo zaštopano. I tlak ulja je nizak, ulja ima preko pola na šipci, ali tlak nije uopće došao u zeleno područje, a kad je u leru pokazuje tlak na 0?

I još jedno pitanje, u vezi osigurača i njihovih razvodnih kutija, ima li već neko gotovo bolje rješenje za zamjenu, kojemu ne smetaju vibracije i voda?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
U tolpm djelu godine od proljeca do jeseni svaka dva mjeseca spoji akumulator na ispravljac i puni(bez obzira koliko traktor radi) da se do kraja napuni, a u zimi jednom mjesecno i pomogucnosti ga skini s traktora(ako se traktor ne koristi) i stavi negdje gdje nije ispod nule, tako ceš mu produžiti vijek trajanja najmanje duplo...

Ovo kaj ti se grije mi smrdi na to da je zaštekal termostat, a ako hoceš da ti objasnim kak da riješiš ovaj nizak tlak ulja bez da išta mijenjaš javi se u inbox.
 

Najnoviji postovi

Na vrh