• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ffiijjjuuuuu,di nađe ovakve feluge :supris::supris::supz::supz::supz:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovisi u kakvom je stanju tvoj motor na tvome traktoru,ako je u pitanju samo obična generalka onda se to baš i neisplati.Generalka na IMT 533-539 košta oko 5 000kn,pa ti vidi ako se ti isplati ili ne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene nema puno posla, radilica od specijale je odradila 400 sati, ako se dobro sječam, odrađene su i dizne, stavljene karike, jer je mašina prolupala na čahurama klipnjače,a nisam imao novca za sve komplet odrediti......sada bi trebao rješiti glavu, fazni lanac, i stubline s klipovima i karikama......pumpa mislim da je dobra, al trebalo bi ju pregledati.......možda i pumpu ulja zamjeniti.....i to je sve......al možda bi se i još toga našlo za zamjenu, npr klavijatura, bregasta (ima malo lufta u ležaju na bloku) kako rješiti taj ležaj????......itd

ipak si mislim, to je novi motor i taj bi radio godinama, a jači je nego od 533.....

malo sam se raspitao o djelovima, kažu da su indijski sklopovi bolji od srpskih......da više traju, baš i nevjerujem, jer ako bi uzimao, onda bi to bili MOTINS klipovi i stubline......
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
neka je jaca masina ali je previse novca jer cisto sumnjam da su bolji od srpskih a na tvoju na treba puno novaca i sto imas dobar motor i briga te
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ovisi u kakvom je stanju tvoj motor na tvome traktoru,ako je u pitanju samo obična generalka onda se to baš i neisplati.Generalka na IMT 533-539 košta oko 5 000kn,pa ti vidi ako se ti isplati ili ne.
Još 2000 gore i onda se to može zvati generalkom ;)
kod mene nema puno posla, radilica od specijale je odradila 400 sati, ako se dobro sječam, odrađene su i dizne, stavljene karike, jer je mašina prolupala na čahurama klipnjače,a nisam imao novca za sve komplet odrediti......sada bi trebao rješiti glavu, fazni lanac, i stubline s klipovima i karikama......pumpa mislim da je dobra, al trebalo bi ju pregledati.......možda i pumpu ulja zamjeniti.....i to je sve......al možda bi se i još toga našlo za zamjenu, npr klavijatura, bregasta (ima malo lufta u ležaju na bloku) kako rješiti taj ležaj????......itd

ipak si mislim, to je novi motor i taj bi radio godinama, a jači je nego od 533.....

malo sam se raspitao o djelovima, kažu da su indijski sklopovi bolji od srpskih......da više traju, baš i nevjerujem, jer ako bi uzimao, onda bi to bili MOTINS klipovi i stubline......
O kojem ležaju je riječ, bregaste?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, ležaju bregaste......

kada sam rastavljao, on je imao lufta.......al nisam ništa dirao, nego mi je bilo važno da traktor proradi, jer je prolupao sa rasipačem, u gnojidbi, a trebalo je s njim još pripremiti zemlju i posijati......tako da sam tada bio tanak s novcem......a sada bi to mogao sve napraviti kako treba......

radilicu samo nebi dirao, jer od brušenja ima 400 sati.....pregledao bi i usput te ležajeve na klipnjačama, bolje rečeno čahure, kod bolcne klipa, možda i druge klipnjače uzeti, ako su opet provrtjeli......iako za sada ništa nečujem......

a kako kažeš 7000kn treba za dobru generalku, al kako bi radio sam, nebi izašlo toliko.......i netrebam sve djelove, moja glava i blok su dobri, nisu popucali.....


al nekako mi taj novi zapao za oko......

muhaničar, koje djelove je najbolje uzimati???? neka preporuka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kolko ja znam na bregastoj ležaja nema nego ona vozi u bloku :scratch

Čaure klipnjača se daju riješiti bez da se uzimaju druge klipnjače, a ako se ipak odlučiš na druge pazi na težinu.

Radio ti sam ili neradio, ušparati možeš jedino na glavi (ako je stvarno dobra), ali ako se radi prava generalka sa skupljim dijelovima 7000 je mjera.
Nemoj da moram ponovo po neznam koji put pisati defektažu motora sa okvirnim cijenama dijelova, strojne obrade i servisa PVP.

Vele da su dijelovi kvalitetniji bolji, ali to nemora uvjek biti tak. Meni osobno su srpski srcu prirasli, ali od kad je kod njih krenula mala privreda ............... Mrzim trgovačke centre baš radi velikog izbora robe iste namjene sličnih proizvođača :evil:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja kao da sam u bloku vidio da bregasta vozi po čahuri.....hm?

kako to onda rješiti, sa novom čahurom......drugog izbora baš i nema, a onda je upitna i bregasta na tom mjestu.....kako se to inače rješava????

indijski klip je 175kn

motins 238kn

perkins oko 600kn

kod nas u trgovinama.....

na 2 klipnjače su stavljene original čahure, one kada su prolupale nisu oštetile klipnjaču, dok na jednoj je malo čahura prvo provrtila u klipnjači, pa je stavljena veča čahura......

glava je dobra, nije pukla......al treba raditi dosjede ventila.....itd, to cjene od 600-800kn, posao + djelovi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nisam več dugo to delal pa sam možda malo zaboravil, ali ni u katalogu nema čahure ............
Dala bi se ugraditi, zakaj na, samo kolko bu to došlo. Barem soma kn.

To su cijene klipova, a kolko je sklop? Naprimer Motinsov?
Skoro 400, bar kod nas.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da stublina je još oko 120kn.....oko 400kn je sklop

misliš da bi to toliko puno došlo???? :rolleyess:


nevrijedi sve napraviti, a da ostavim taj luft......


muhaničar, da li si imao doticaj s tim novim indijskim motorom???? što misliš o tome???? jel srpski djelovi mogu na njega???? jel to isti motor ko na tafe 42 di????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Onak nabrzaka.

Sklopovi 1200
Glava 1000
Obrada 1200
Ležajevi, pumpa ulja, semerinzi, brtvila, ulje, filteri, lanac, crijeva ........... 2000
Hladnjak vode 1000
Boš pumpa, minimalno 1000, s tim da je to više kontrola nego reparatura iste

Onda ti još tu usput dođe kvačilo (kad je več širom), a i prednji kraj je obično za piksirati...........

Začas se tu nakotura navedena cifra, a sigurno sam neke sitnice od par 100 kn propustil.
Ako se radi poštena generalka.


Nemam pojma o tim motorima.
Valjda im još nije vreme za takve zahvate, a da ti iskreno velim neznam baš da ih u mojoj okolici ima puno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam na 7000 kuna prestao brojit ok moja glava nije valjala kao ni sve ostalo osim uljne pumpe ustvari znate i sami... bez ruku majstora sad nek muhanicar kaze koliko sujos ruke majstora oko 3000 kuna sigurno zar ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
ja sam na 7000 kuna prestao brojit ok moja glava nije valjala kao ni sve ostalo osim uljne pumpe ustvari znate i sami... bez ruku majstora sad nek muhanicar kaze koliko sujos ruke majstora oko 3000 kuna sigurno zar ne?
Za sve ono kaj si ti delal nisu ni dost :rolleyess:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Za sve ono kaj si ti delal nisu ni dost :rolleyess:

dobro 5000 bi bilo dosta ili a neznam gle ivane ja sam sve radio ali bas sve...samo ovom ja indiskom ne vjerujem bas previse...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pretresanje cijelog od prvog do zadnjeg klina, struja, farbanje, tu negde naj taman.

Sjeti se samo koliko je radnih dana uloženo u njega, a naprimer jedan zidar ima dnevnicu cca 300 - 400 kn.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svi najviše govore da je najbolje napraviti stari motor.......jer ni novi imt-ovi nisu baš kvalitetni.......

moj 533 će još ići, radi on bez problema, kako je počela sezona, odredio sam do danas 100 sati, ove godine.......samo sipao goriva......i zamjenio ulje

samo neznam do kada će raditi......najviše me brine, kada ga upalim, tlak 4 bara, sve super, i kada radi i ugrije se, onda padne na 3 bara, pa kada su teži uvjeti, frezanje i vručina, onda padne i na 2 bara......i onda malo počne lupkati pumpa hidraulike......

al mi opet curi kod zamašnjaka, i to treba rješiti, a zamjenio sam novo kada sam bio to malo radio......to mi se nesviđa.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh