• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kod motora sa vodenim hlađenjem u
upotrebi su dvije vrsta košuljica suhe cilindarske košuljice i mokre cilindarske košuljice. Suhe cilindarske košuljice se u cilindarski blok ubacuju presovanjem. Nakon toga, košuljica se dalje obrađuje zajedno sa blokom.
Nakon razbušivanja neophodna je završna obrada, radi postizanja što višeg kvaliteta površinske obrade. Traženi visoki kvalitet površinske obrade postiže se finom završnom obradom-honovanjem. Ovaj postupak obrade daje minimalnu hrapavost, ovalnost i koničnost obrađene površine.

Mokra košuljica se ugrađuje bez presa.
Mokre stubline mozes mjenjati kod kuce.Kao npr. na zetoru,nekim engleskim motorima itd.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj dio nisam znao, jer sam vidio kako lijepo idu na zetoru van.....dok je motor na traktoru.......samo zamjena košuljica i klipova......mislio sam da je i kod imt-a tako.......al nije......:rolleyess:


a kakva je stvar na rusu onda?
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Koliko ima istine u tome da su prijeratni traktori IMT 539 tj oni prije 90tih, mnogo kvalitetni od ovi danas IMt 539. I ako je to istina u čemu se najvise razlikuju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ima istine u tome da su prijeratni traktori IMT 539 tj oni prije 90tih, mnogo kvalitetni od ovi danas IMt 539. I ako je to istina u čemu se najvise razlikuju

Ima jako puno istine u tome, onda je sve sklapano s više pažnje, završna obrada daleko kvalitetnija, a sam materijal 100 puta bolji od ovoga danas.
Ovo što rade danas u IMT je smješno, imam doma IMT iz 2001. god, užas i katastrofa za razliku od onih modela tamo do 1993. koji su zakon.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ima jako puno istine u tome, onda je sve sklapano s više pažnje, završna obrada daleko kvalitetnija, a sam materijal 100 puta bolji od ovoga danas.
Ovo što rade danas u IMT je smješno, imam doma IMT iz 2001. god, užas i katastrofa za razliku od onih modela tamo do 1993. koji su zakon.

Potpuno tacan odgovor.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I ne samo prijeratni modeli.Također je velika razlika u završnoj obradi jednog 533 od 539,u što sam se i sam uvjerio pri remontu oba modela..
 
D

dario01

Guest
aa jel paše motor od 539 na 533 bez nekih većih prilagodbi ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Paše, ali treba međuploča. Ona je najbitnija, a ostalo se za silu da pripasati.
Jel taj 533 ima dvostepeno kvačilo?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
treba međuploča????

jel se neskida već postojeća međuploča na 533????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam u kojoj temi, sam pitao za ubacivanje motora onog indijskog, kao 539, od tafe je na kraju taj motor......novi......da ga stavim na 533, i bilo je rečeno da treba samo skinuti međuploču sa 533 i da ide direktno gore......dok poslije toga sam vidio u međuploču za imt 539......koja bi vjerojatno trebala ići gore na mjenjač......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Za Indijanca nemogu sigurno tvrditi (najvjerojatnije je isto) ali za IMR ide druga međuploča.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
E jebi ga sad :scratch
Da se najti na otpadu po oko 4 kn kila.
Na nekakvom lageru rabljenih dijelova od 7 do 10 tisuča. Ovo sve kaj je ispod, nula bodova
 
D

dario01

Guest
E jebi ga sad :scratch
Da se najti na otpadu po oko 4 kn kila.
Na nekakvom lageru rabljenih dijelova od 7 do 10 tisuča. Ovo sve kaj je ispod, nula bodova

hahaha... hvala :) čisto da znam...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam napravio računicu, neisplati se uzimati taj novi motor po 12000kn, ili motor od 539 pa raditi generalku.......najbolje je srediti već postojeći motor.......koji se pozlati za 7000kn......
 
I

IvanVl

Guest
Dobra večer .
Imamo doma imt 533, da li se na njega može ugraditi žuta rotirka i kako?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
naravno da se moze ugraditi! svuda se može ugradit gdje ima 12V, DC (Direct current-istosmjerna struja)!
neznam sad dal pitas kak spojit elektricki rotirku ili kak ju mehanički ucvrstit.
ugl, masu(zica koja obično ide na samo postolje lampe) spojis bilo gdje na traktor, pod neki vijak
(al da postoji galvanska veza od mjesta gdje se spaja minus klema sa akumulatora do tog mjesta gdje spajas masu iz lampe(rotirke), a to provjeris 12-voltnim ispitivacem), a plus (zica koja ide u samo grlo lampe) spojis bilo gdje gdje imas stalni dolaz struje,to obicno ima na dolazu na stop prekidac, ili negdje sa osiguraca! a prekidac normalno ubacis u plus vodić,stavis ga gdje ti odgovara i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh